Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ugniagesiai pataria senoliams: labiau pasitikėkite kaimynais

Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiams gelbėtojams ar savivaldybės priešgaisrinės tarnybos ugniagesiams dažnai tenka skubėti į pagalbą vienišiems senoliams, įvairių negalių turintiems ligotiems asmenims. Ugniagesių teigimu, tokie asmenys turėtų labiau pasitikėti savo kaimynais, su jais bendrauti ir net palikti nuo savo namo ar buto raktus. Tuomet į pagalbą atskubėjusiems ugniagesiams nereiktų laužti durų ar lango, žmonės patirtų mažiau nuostolių.

Pusšimtį kartų

Vien šiemet Kėdainių ugniagesiai per pusšimtį kartų talkino medikams, kad šie galėtų patekti į butus, kuriuose žmonėms reikėjo pagalbos.

„Vien šiemet Kėdainių ugniagesiai skubėjo į pagalbą medikams, kad šie galėtų padėti žmonėms, vyko 51 kartą. Ugniagesiai medikams padeda ir tada, kai reikia išnešti iš buto per 120 kilogramų sveriančius žmones, taip pat kai kaimynai ar giminaičiai sunerimsta dėl vienišų garbaus amžiaus sveikata besiskundusių žmonių, kuriems negali prisiskambinti ar šie jau neįstengia atidaryti namo ar buto durų“, – sako Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Andrius Eidimtas.

Mažiau nuostolių

Pasak viršininko, žmonių, iškviečiančių pagalbą, geranoriškumas padeda gelbėti gyvybes. A. Eidimto nuomone, būtų labai gerai, kad turintys įvairių negalių ar sunkiomis ligomis sergantys gyventojai, galėtų netoli gyvenantiems giminaičiams ar kaimynams patikėti savo namo ar buto raktus, kad gelbstint gyvybes ugniagesiams netektų laužti durų.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video