Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ugniagesiai dėl dūmų detektorių jau aplankė per 1 000 būstų

Jau kurį laiką Lietuvoje įsigaliojo reikalavimas visuose gyvenamuosiuose būstuose – butuose, individualiuose namuose, sodo nameliuose – įsirengti autonominius dūmų detektorius. Kaip šią prievolę vykdo kėdainiečiai, kone kasdien tikrina ugniagesiai gelbėtojai ir ugniagesių inspektoriai. Jie jau patikrino 1 080 būstų Kėdainių mieste bei rajone. Pareigūnai primena, kad tikrintojų dar galite sulaukti iki pat gruodžio 31-osios.  

Nauda – akivaizdi

Kasmet gaisruose žūsta arba susižaloja daug žmonių, tad siekiant apsaugoti sveikatą ir gyvybę, nuo šių metų gegužės mėnesio visuose namuose privaloma įsirengti dūmų detektorius. Apie netikėtai užklupusias liepsnas ir besiveržiančius dūmus įspėjęs detektorius jau spėjo Kėdainiuose išgelbėti žmonių užgyventą turtą.

Per tūkstantį

„Dūmų detektoriai turi būti įrengti ir individualiuose namuose, ir butuose. Toks reikalavimas įsigaliojo gegužės 1-ąją. Tiek ugniagesiai, tiek mes, inspektoriai, važiuojame po namus ir tikriname, kaip žmonės laikosi šio reikalavimo. Šiandien esame patikrinę 1 080 būstų Kėdainių mieste bei rajone. Tačiau detektorių tikrinimo akcija vyks iki pat šių metų galo, tad žmonės tikrai dar gali sulaukti ugniagesių vizito savo namuose“, – sako Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priežiūros poskyrio inspektorė Erika Dumčienė.

Ji pastebėjo, kad kėdainiečiai aktyviai reagavo į pasikeitusią tvarką ir įsirengė šiuos turtą ir gyvybę gelbstinčius prietaisus.

Kėdainiečiai – pavyzdingi

Inspektorė sako, kad Kėdainių mieste ir rajone gyvenantys žmonės noriai įsileidžia ugniagesius į namus.

„Dar norime žmonėms priminti, kad pas juos atvykstame tik specialiu ugniagesių gelbėtojų automobiliu, visuomet būname apsirengę uniformą. Patys detektoriais neprekiaujame. Žmonės drąsiai gali prašyti parodyti tarnybinį pažymėjimą. Mus atskirti nuo kažkokių apsimetėlių tikrai nėra sudėtinga. Važinėjame darbo valandomis, gaisriniais automobiliais, vilkime uniformas. Mes gyventojų nebaudžiame, tik įspėjame. Mūsų tikslas – prevencija. Ir jei tik vėliau bus piktnaudžiavimo atvejų, bus nustatomi terminai, taikomos sankcijos“, – paaiškino E. Dumčienė.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video