Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Truskavoje maisto daviniai pasiekia kiekvieną gyventoją

Kol miestiečiai ginčijasi – eiti atsiimti itin sumažėjusios paramos maistu ar ne, kaimo gyventojams net klausimo nekyla. Truskavos seniūnija vienintelė Kėdainių rajone maisto produktus iš Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo nuveža ir paduoda žmonėms į rankas. Jei seniūnijos pajėgų pritrūksta, prie maisto dalijimo prisideda ir vietos ūkininkai su savo technika.

Nusistovėjusi tradicija

„Pas mus tokia tradicija yra jau seniai. Mes nelaikome tų produktų sandėliuose, žmonėms nereikia važiuoti iš atokiausių seniūnijos kaimelių jų pasiimti, mes nuvežame į jų kaimus ir paduodame žmonėms į rankas. Manome, kad taip yra teisingiausia. Kodėl? Todėl, kad ne visi žmonės turi transportą atvažiuoti iki seniūnijos, ne visi gali sau tai leisti. Šį mėnesį parama itin maža, tad žmogui net neapsimoka važiuoti. Iš tolimo kaimo jis už kelionę daugiau sumokės, nei gaus. Tad mes nuvežame. Tai žmonės, kuriems reikia pagalbos, todėl mes tai suprasdami ir prisidedame“, – paaiškino Truskavos seniūnas Vytautas Zakaryza.

Prisideda ūkininkai

V. Zakaryza pažymėjo, kad maisto daviniai yra vežiojami seniūnijos transportu. Tačiau esant reikalui mielai prisideda ir seniūnijos ūkininkai.

„Vežiojame su mūsų seniūnijos džipu. Prisikabiname priekabą ir važiuojame per kaimus. Jei reikia didesnės priekabos – kreipiamės pagalbos į vietos ūkininkus. Jie mums visuomet pagelbėja. Teisybės dėlei reikėtų pasakyti, kad ne visiems žmonėms patinka, kad mes atvežame tą maistą. Vieni sako, kad kam jūs čia vežat tiems žmonėms. Būna, kad ir neblaivių pasitaiko, visko būna, nėra ko slėpti. Bet jei tai tiems žmonėms skirta, tai jiems ir turi atitekti. Mes neskirstome žmonių, padedame tiems, kam priklauso ta parama, išdalijame visiems“, – dėstė seniūnas.

Tik šį mėnesį

Priminsime skaitytojams, kad šį kartą nepasiturintys žmonės negavo kruopų, sriubos, cukraus, sausainių,  makaronų, kaip buvo įpratę anksčiau. Anksčiau davinį sudarydavo aštuoni ar devyni produktai, o dabar jų buvo tik du. Žmonės šį kartą gavo tik sausų pusryčių pakelį ir dėžutę mėsos konservų. Tokia buvo davinio sudėtis, tačiau tai tik šį mėnesį.

Bus gausiau

Europos socialinio fondo agentūros teigimu, gerokai mažesni nei įprasta, tik iš dviejų produktų susidedantys, maisto paketai kovo mėnesį dalijami todėl, kad dėl tiekėjų pateiktų netinkamų pasiūlymų teko nutraukti ir iš naujo pradėti vykdyti maisto produktų viešąjį pirkimą.

Agentūros atstovai tikina, kad gausesni ir įvairesni produktai sunkiau besiverčiančius gyventojus pasieks per kitus šių metų dalijimus, kurie vyks balandžio, birželio, rugpjūčio, spalio ir gruodžio mėnesiais. Gyventojai sulauks ne tik negautų produktų, bet ir kompensacijos. Pasak agentūros, nesklandumai kilo, nes konkursą laimėjusi bendrovė netinkamai užpildė dokumentus.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video