Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Truskaviečių skaudulys dėl klebono

Neseniai „Rinkos aikštės“ redakcija sulaukė Truskavos seniūnijos gyventojos skambučio. Ji skundėsi, kad Truskavos Šv. Dvasios parapijai nepriskirtas nuolatinis klebonas. Neva laikinai priskirtasis Alfredas Puško į Truskavą važinėja iš Ramygalos. Mūsų rajono bažnyčioje klebonas būna tik tada, kai vyksta mišios, o darbo dienomis jo Truskavos parapijoje nėra. Gyventoja jaudinosi, ar tai nepakenks bendruomenės visuomeniškai veiklai bei ar parapijos namai nebus išnuomoti ar parduoti. Kodėl bažnyčiai nepaskirtas nuolatinis klebonas, teiravomės Truskavos seniūno Vytauto Zakaryzos, bendruomenės centro pirmininkės pavaduotojos Leonoros Silevičienės, Panevėžio vyskupijos generalvikaro Eugenijaus Styro bei paties Truskavoje klebonu paskirto Alfredo Puško.

Neįtiko buvęs klebonas

Truskavos seniūno Vytauto Zakaryzos teigimu, Truskavos parapija tapo aptarnaujama. Seniūnas su kolega važiavo į Panevėžio vyskupiją prašyti, kad būtų pakeistas anksčiau parapiją aptarnavęs kunigas Audrius Vogulis.

„Matote, parapija tapo aptarnaujama. Anksčiau buvo kitaip. Praeitais metais dviese važiavome prašyti vyskupo, kad pakeistų kunigą, nes atmosfera bažnyčioje pamaldų metu buvo negera. Dalis gyventojų važiuodavo į kitas parapijas – Ramygalą, Krekenavą. Kitai daliai galbūt klebonas patiko, kaip sakoma – žmonės eina melstis, o visa kita nesvarbu. Tačiau kitiems kunigas neįtiko“, – atviravo seniūnas.

Pasiteiravus dėl parapijos namų V. Zakaryza atsakė, jog tegirdėjo, kad juos žadama išnuomoti.

Truskavos bendruomenės centro pirmininkės pavaduotojos Leonoros Silevičienės teigimu, klebonas paskirtas neseniai – prieš mėnesį.

„Klebonas paskirtas neseniai – turbūt dar mėnesio nėra. Jis aptarnauja kelias parapijas, ne tik mus. Turime parapijos namus, o kadangi kunigas parapijoje negyvens, tai ir parapijos namai stovi tušti. Dabar lyg ir kalba apie tai, jog juos norėtų parduoti kažkokiam vienuolynui ar išnuomoti, todėl būtų gaila – norėtųsi nuolatinio klebono“, – teigė L. Silevičienė.

Nepakanka kunigų

Panevėžio vyskupijos generalvikaro Eugenijaus Styro nuomone, kunigų nėra tiek daug, jog jie galėtų aptarnauti visas parapijas.

„A. Puško nėra laikinas klebonas. Jis yra administratorius, tik negyvena toje parapijoje. Pas mus taip yra visose parapijose – parapijoje, kur gyvena paskirtas klebonas, jis ir yra klebonas, o parapijoje, į kurią tiesiog važinėjama, klebonas paskiriamas administratoriumi.

Pas mus yra rotacija. Klebonas skiriamas 7 metams. Ta parapija dabar yra aptarnaujama, atstumas yra labai nedidelis – nuo Ramygalos tik apie 10 kilometrų. Todėl jis važinėja. Kunigų nėra tiek, jog jie galėtų būti visose parapijose, todėl buvo priimtas toks sprendimas“, – teigė E. Styra.

Pasiteiravus, kodėl pamaldos vyksta tik kartą per savaitę, E. Styra atsakė, jog kunigas negali atvažiuoti kasdien.

„Klebonas atvažiuoja tada, kada bendruomenė prašo, tad kiek galimybės leidžia, jis būna toje parapijoje. Mišios yra laikomos Ramygalos bažnyčioje, o Truskavoje šiokiadieniais mišių turėtų nebūti, nes kunigas jų vesti negali, nebent bendruomenė prašo ar kviečia – tuomet klebonas atvažiuos, nes nuo Ramygalos iki Truskavos tik 10 kilometrų. Yra parapijų, kurios aptarnaujamos 25 kilometrų atstumu ir kunigas važiuoja tik tam, kad pasiektų bendruomenę“, – teigė Panevėžio vyskupijos generalvikaras E. Styra.

Paties klebono Alfredo Puško nuomone, jis kleboną pakeitė visam laikui.

„Esu paskirtas visam laikui. Bent jau metams tikrai, tačiau esu paskirtas administratoriumi – vyskupas bet kada gali mane pakeisti, jeigu pasikeistų situacija. Jeigu yra bažnyčia, joje bus ir klebonas, nesvarbu, ar visuomet joje esantis ar į ją važinėjantis“, – teigė A. Puško.

 

Dovydas PASLAUSKAS

Rekomenduojami video