Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Trispalvėmis puošiasi ir kaimas, ir miestas

Artėjantis Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis ir noras jį paminėti kaip virusas plinta po šalį. Ir Tauragės kraštas gausiau dabinasi – trispalvės vis labiau nuspalvina viešąsias erdves ne tik mieste, bet ir kaimuose.

Išradingi Aukštupių bendruomenės nariai, kaimą papuošę įspūdinga vėliava. „Galime visi kartu pasidžiaugti, kad yra tiek kūrybingų, aktyvių savanorių, kurie netingi savo laiko ir pastangų papuošti gimtą Aukštupių kaimą“, – rašoma „Aukštadabrupio“ bendruomenės feisbuko paskyroje.

Bendruomenė sakosi galinti drąsiai teigti, kad jų „vėliava“ iš šieno rulonų – pati sunkiausia. Jei vieno rulono svoris siekia apie 300 kg, tai iš 24 rulonų sumontuota vėliava sveria 7200 kg. O vieta parinkta ne šiaip kokia. Horizonte matyti Florijonas, ant stulpo – gandralizdis, o už vėliavos matomame name gyvena Antanas Gandramavičius, vasario 15-ąją švęsiąs 95-ąjį jubiliejų.

„Atrodo, taip nerealu, kad turime tokį žmogų, kuris už mūsų Lietuvėlę jaunesnis tik penkeriais metais“, – giriasi bendruomenės nariai, besididžiuojantys savo kaimu, rajonu ir visa Lietuva.

„Juk svarbiausia, ne ką mums davė Lietuva, o ką mes duosime“, – teigia bendruomenės narė Akvilė Radvilienė.

Miesto „Beržos“ bendruomenės gyvenamųjų namų pašto dėžutes papuošė trispalvės, o į dėžutes įkrito po atvirlaiškį. Kaip sakė „Beržos“ bendruomenės pirmininkė Reda Bajorinienė, bendruomenės aktyvas pagamino 200 vėliavėlių ir atvirlaiškių su „Tautiškos giesmės“ paskutiniuoju posmu. Atvirlaiškius sumetė į bendruomenės narių pašto dėžutes, o vėliavėles įkišo taip, kad matytųsi trispalvė.

– Norisi bendruomenės nariams ir šventę priminti, ir nuotaiką pakylėti, – apie idėją taip papuošti bendruomenės gyvenamąjį kvartalą sakė R.Bajorinienė.

Atvirlaiškius ir vėliavėles gamino dešimt aktyviausių ir laiko radusių bendruomenės narių. Iš viso, pasak bendruomenės pirmininkės, bendruomenei priklauso 170 narių, o bendruomenės teritorijoje gyvenamųjų namų skaičiuojama apie 250.

 

Raimonda ALYSIENĖ

Rekomenduojami video