Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Tiskūnai nori turėti naują modernų bendruomenės centrą

Seniai kalbama, kad žmonės, ypatingai jaunimas, iš kaimų bėga, o šie – nyksta. Tačiau tik ne Tiskūnai. Kalbant su Tiskūnų bendruomenės pirmininke Vida Vansevičiene atrodė, jog tai – kaimas-rojus, kur gyventi gera ir problemos nėra tokios didelės, kai aplinkui stipri bendruomenė. Stengiantis, kad ši klestėtų ir gyventų pilnavertį gyvenimą, artimiausiu metu kaime ketinama įrengti naują centrą.

Darželio pastatą perdavė bendruomenei

Paskutiniame, birželio 29-osios, rajono Tarybos posėdyje buvo patvirtinta, kad buvusios darželio patalpos su visais joms priklausančiais statiniais bus perduotos bendruomenei. „Kėdainių rajono savivaldybės taryba nusprendžia: perduoti Tiskūnų bendruomenės centrui 10 metų panaudos pagrindais laikinai neatlygintinai valdyti ir naudotis Kėdainių rajono savivaldybei nuosavybės teise priklausantį turtą, esantį Kėdainių r. sav., Vilainių sen., Tiskūnų k., Saulutės g. 1“, – rašoma savivaldybės Tarybos sprendime.

Bendruomenės pirmininkė, paklausta, kaip ketina išlaikyti beveik 380 kv. m. pastatą, teigė, kad kaip tik šiuo metu yra rengiamas projektas Europos Sąjungos (ES) paramai gauti.

„Projektas bus įgyvendinamas gavus Europos sąjungos finansavimą, įkuriant Tiskūnų bendruomenės socialinių paslaugų ir verslo centrą. Kaimo žmonėms tai yra labai svarbu. Žiūrėsim, skirstysim, kas kokius darbus dirbs“, – ateities planais dalijosi V. Vansevičienė.

Tuo pačiu pašnekovė teigia, kad dar anksti kalbėti apie ateitį, nes projektas dar nepriduotas, o tik ruošiamas, tad visko tiksliai ir konkrečiai atsakyti negalinti. Tačiau mielai pasidalijo projekto vizijomis ir siekiais.

„Tai būtų senelių, jaunimo, vaikų užimtumas, – vardijo pašnekovė. – Taip pat būtų pirtis, skalbykla, siuvykla, kirpykla.“

Paklausta, kiek pinigų reikėtų naujoms idėjoms įgyvendinti, bendruomenės pirmininkė vylėsi, kad pavyks išsitekti iki 100 tūkst. eurų.

„Mes rengiame europinį projektą. Dvidešimt procentų lėšų skirs Kėdainių rajono savivaldybės Taryba. Dar kol kas tiksliai negaliu pasakyti, kol kas tik dėliojamės, skaičiuojamės, bet planuojame išsiversti su gautomis lėšomis. – O paskui bus nustatyti nuomos mokesčiai.“

V. Vansevičienė teigė, kad mokestis bus imamas ne iš visų ir ne už viską.

Projektą, anot bendruomenės pirmininkės, planuojama pateikti iki liepos mėnesio pabaigos. Tačiau atsakymo greitai gauti nesitikima.

„Oi čia kokie trys-keturi mėnesiai praeis, kol viską įvertins, – teigė V. Vansevičienė. – Jeigu jau mums čia viską patvirtins, tai galvojam, kad geriausiu atveju gal kovo mėnesį darbai prasidėtų.“

Tiskūnų bendruomenės pirmininkė Vida Vancevičienė viliasi, kad naujoms idėjoms įgyvendinti užteks iki 100 tūkst. eurų./ Asmeninio archyvo nuotr.

Tiskūnų bendruomenės pirmininkė Vida Vancevičienė viliasi, kad naujoms idėjoms įgyvendinti užteks iki 100 tūkst. eurų./ Asmeninio archyvo nuotr.

Viziją turėjo jau seniaiTiesa, oficialiai savivaldybės tarybos perduotas ir patvirtintas pastatas jau ir anksčiau priklausė minėtai bendruomenei. Jis, kaip sakė pašnekovė, buvo išlaikomas ir prižiūrimas bendruomenės ir savivaldybės projektų.

„Mes tą pastatą turim jau šešerius metus, – prisiminė pirmininkė. – Mes jį išlaikėme, kūrenome, tai ūkininkai paremdavo. Kažkiek nuo praeitų metų prisidėdavo savivaldybė iš savo projektų. Kartais patys iš jaunimo išrinkdavome, kuris kūrens žiemą.“

Kaip pasakojo V. Vansevičienė, vizija apie tokį centrą, koks bus kuriamas, buvo jau seniai. Tik nebuvo galimybių jos įgyvendinti.

„Mes tą pastatą laikėme, nenorėjome atiduoti, nes, kai jį gavome, mes jau turėjome viziją, kas čia galėtų būti. Ruošėmės jau seniai, bet kadangi nebuvo tokių projektų, tai laukėme ir sulaukėme“, – džiaugėsi moteris.

Iki šiol, anot jos, buvusio darželio patalpose beveik nieko nebuvo.

„Tame pastate iki šiol buvo jaunimo užimtumas: stovėjo du stalo teniso stalai, svarmenys – jaunimas rinkdavosi žiemos metu. Vasarą tai yra kur leisti laiką, sportuoti, įrengtas sporto aikštynas, o žiemą persikeldavo ten“, – sakė pirmininkė.

V. Vansevičienė: „Tiskūnai gali būti pavyzdys kitiems“

Paklausta, ar iš tiesų verta stengtis ir kurti kažką naujo, kai žmonių kaimuose mažėja, V. Vansevičienė nė akimirkai nesudvejojo.

„Mūsų kaimas yra priemiestinis ir mes turim daugiau nei trisdešimt jaunų žmonių. Tokių jau ne vaikučių, o jaunimo. Ir dėl jo stengiamės. Mes turime ir stiprių ūkininkų, pas mus yra daug dirbančių žmonių, manau, kad Tiskūnai gali būti pavyzdys kitiems.“, – ryžtingai nusiteikusi bendruomenės pirmininkė.

Kita vertus, pasak jos, visą laiką stebima situacija ir nieko nedaroma tik šiaip sau.

„Mes žiūrime visą infrastruktūrą, domimės. Ne šiaip sau – sugalvojom ir darom, – tikino moteris. – Pas mus yra daug naujakurių. Atvažiuoja jauni žmonės. Jie labai jungiasi prie bendruomenės. Va tas man duoda tokį „cimusą“!”

Bendruomenės pirmininkė pastebėjo ir džiaugėsi, kad į kaimą keliasi šviesūs žmonės. „Pas mus yra labai daug medicinos darbuotojų, dirbančių ligoninėje, mokytojų. Jie važinėja į miestą ir kitus miestelius dirbti. Gyventojai stengiasi, tvarkosi, puoselėja savo aplinką. Visiems yra gera gyventi, kai yra galimybė praleisti savo laisvalaikį savo kaime.

 

Rasa JAKUBAUSKIENĖ

www.rinkosaikste.lt

Rekomenduojami video