Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Sviliuose sudegė ūkinis pastatas

Naktį iš pirmadienio į antradienį Josvainių seniūnijos Svilių kaime siautėjo liepsnos – čia degė net keturioms šeimoms priklausantis didžiulis ūkinis pastatas. Deja, tiek pastatas, tiek jame buvę namų apyvokos daiktai, malkos ir šienas sudegė. Kaimo gyventojai sako, kad gaisras plito labai greitai, o jo kilimo aplinkybės labai miglotos.

Prieš vidurnaktį

Ugnies liežuvius, kylančius iš ūkinio pastato, Svilių kaimo Vyturių gatvės gyventojai pastebėjo likus dešimčiai minučių iki vidurnakčio. Žmonės nedelsiant ėmė skambinti skubiuoju pagalbos telefonu 112. Kadangi pastatas jau degė atvira ugnimi, o šalia jo stovėjo daugiabutis namas, į įvykio vietą buvo išsiųstos didelės ugniagesių gelbėtojų pajėgos. Išvyko Josvainių, Rugėnų, Pramonės ir Kėdainių ugniagesiai.

Liepsnojo visas

Atvykus ugniagesiams liepsnose skendo visas ūkinio pastato stogas. Pastato stogas buvo dengtas šiferiu, tad nuo ugnies ir karščio šis ėmė sproginėti. Liepsnos liežuviai ne juokais išgąsdino vietos gyventojus. Bet ugniagesiai gaisrą greitai malšino. Vanduo buvo vežamas 2 kilometrų atstumu iš Šušvės upelio. Visus gaisro gesinimo ir likvidavimo darbus ugniagesiai baigė tik pradėjus švisti.

Plito staigiai

Deja, tiek pastatas, tiek jame buvę namų apyvokos daiktai, malkos ir šienas sudegė. Kaimo gyventojai sako, kad gaisras plito labai greitai, o jo kilimo aplinkybės itin miglotos.

„Aš vienu metu sėdėjau virtuvėje, trumpam išėjau, o grįžęs jau žiūriu, kad pastatas dega. Tuoj pradėjau šaukti, kad gaisras. Sulėkė ir kaimynai. Skambinom pagalbai. Šis ūkinis pastatas priklauso keturiems savininkams, elektra buvo tik vieno žmogaus patalpose. Bet elektros instaliacija buvo atnaujinta, tvarkinga. Net nenumanom, dėl ko kilo gaisras. Labai nesinorėtų sakyti, kad kažkas padegė tyčia, bet kyla įvairių minčių“, – pirmadienio rytą tvarkydami gaisro padarinius kalbėjo vietos gyventojai.

Prieš metus

Sviliuose ūkinis pastatas liepsnojo ir prieš metus. Praėjusių metų balandžio mėnesį ūkinis pastatas degė šio kaimo Beržų gatvėje. Tuomet ugniagesiams atvykus į įvykio vietą pastatas taip pat jau degė atvira ugnimi. Pastatas ir jame buvę namų apyvokos daiktai sudegė. Išgelbėtas priestatas su namų apyvokos daiktais ir dviračiais. Tąkart nustatyta, kad gaisras kilo pirties patalpoje, dėl netvarkingos krosnies ar dūmtraukio.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video