Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Susitikime su Popiežiumi jautė dvasios dvelksmą

Euforija. Nepaprastas jausmas. Ramybė. Kalba, pataikyta į dešimtuką.

Tokiais įspūdžiais dalijosi biržiečiai, savaitgalį dalyvavę susitikime su Lietuvoje viešėjusiu popiežiumi Pranciškumi.

Ramunė Čigienė, pedagogė, tarybos narė:

- Su pasvaliečiais dalyvavau Kaune, Santakoje, vykusiose Šventose Mišiose. Kadangi prieš 25 metus Kryžių kalne teko dalyvauti Šventose mišiose, kurias aukojo popiežius Jonas Paulius antrasis, abiejų susitikimų jausmą galiu lyginti.

Dalyvaujant pirmose Šventose Mišiose buvo labai viltinga jausminė būsena. Laukėme Popiežiaus, pranašo, kuris pastebėjo laisvą mūsų valstybę.O dabar Šventų mišių, kurias aukojo popiežius Pranciškus, metu buvo džiaugsminga nuotaika ir nenusakoma ramybė. Dalyvavo tiek daug žmonių – per šimtą tūkstančių. O tu jautiesi toks saugus ir ramus. Ir nuo Popiežiaus sklido ramuma.

Matėsi, kad žmonės buvo pakylėti. Tiek daug žmonių, o visi laukė savo sektoriuose, nebėgo, klausėsi choristų. Buvo labai gera renginio organizacija. Visi – ir policija, ir savanoriai - buvo labai organizuoti.

Jaučiuosi patyrusi Dievo malonę, kad abiejų popiežių laikomose Šventose Mišiose teko dalyvauti.

Antanas Lipskis, parapijietis:

- Jausmas nerealus, reikia patirti, tai žodžiais nenusakoma. Labai stipriai patiko žmonės, rytmetinio šalčio kentimas, laukimas, Popiežiaus sutikimas, jo mintys – visa suėjo į vieną euforiją.

Mes su šeima atvažiavome penktą valandą ryto. Praėjome patikrą, laukėme savo sektoriuje. Šaltis nebuvo baisus, nes euforija atpirko. Ypač kai matai, kad Popiežius nuo tavęs pravažiuoja už 2 – 3 metrų – tai atperka viską.

Po tokio susitikimo norisi geriau, šviesiau gyventi, labiau išeiti iš nuodėmės.

Gražina Kučinskienė, Biržų rajono tarybos narė:

- Įspūdis nuostabus. Reikia pajusti tą dvasią. Kūnas eina šiurpuliukais. Labai maloniai nuteikė žmonių masė. Mačiau tiek gražių žmonių!

Sako, nyksta tauta. Skaičiai tą rodo. Bet Popiežius sakė – jūs turite tvirtą dvasinį pradą, tik jį išlaikykit, ir viskas bus gerai.

Ir dar viena įstrigusi popiežiaus mintis: „Pasaulį gali išgelbėti gailestis ir meilė“.

Jokio nuovargio nesijautė. Jokių incidentų nebuvo. Jei ko paklausei, viskas buvo nurodyta, pasakyta.

Šilta, malonu, gera iki šiandien. Tas buvimas ten labai daug duoda.

Gražina Kvedarienė, parapijietė:

- Jausmas, aišku, nuostabus. Jautiesi pakylėtas. Sutikai vyriausią ganytoją, kuris paprastas, išgirsta žmones, moka bendrauti. Nuolankus, bet kur reikia, pasako ir stipriau, ne taip švelniai. Ir įvardina. Jo kalbą gali tarp eilučių skaityti, mintys tokios gilios.

Mes su šeima važiavome savarankiškai. Mūsų marti Vaidutė giedojo jaunimo chore per popiežiaus susitikimą su jaunimu.

Jei žmogus nori keistis, tai susitikimas su Popiežiumi yra jam impulsas. Ten buvo susirinkę ne vien tikintys ar praktikuojantys, kaip sakau, šventiniai katalikai. Bet buvo liudijimų, kad susitikti su Popiežiumi panoro nuvažiuoti net to neplanavę daryti žmonės. Nieko nėra šiaip sau, atsitiktinai. Mes važiavome vienu autobusu su moterimi, kuri pasakė norinti dalyvauti susitikime, bet neturinti kvietimo. Turėjome jų ir moteriai davėme. Tai irgi Dievo vedimas – žmogus įsėdo būtent į tą autobusą, kur važiavo turintys kvietimų žmonės...

Klebonas, dekanas, kunigas Algis Neverauskas:

- Per šias dienas viskas turi nusėsti, susigulėti.

Tai neabejotinai yra patirtis, kuri nelabai su kuo lyginama. Tiesiog dvasios dvelksmas.

Popiežiaus žodžiai, ką jis pasakė, – visi į dešimtuką. Ypač ką jis pasakė kunigams ir vienuoliams. Reikia juos apmąstyti ir tuo keliu eiti.

Vakar iš susitikimo grįžome visi kunigai ir apie tai kalbėjome. Pirmiausia – šiltas ir geras jausmas, kad yra kažkas tikro. Jautėme dvasios prisilietimą. Vyskupas Kęstutis Kėvalas pasakojo buvęs grupėje, kai popiežius pasakė sapnavęs angelą, kuris liepė jam vykti į Lietuvą. Ta Jo kelionė – ne žmonių, o Dievo darbas.

Šį susitikimą ir Popiežiaus apsilankymą kiekvienas priims skirtingai, kiek kas galės panešti. Kai kam tai gal nereikšminga, o kai kam - viena gražiausių gyvenimo patirčių.

Tokie momentai, kai Popiežius pasilenkęs ilgai kalbėjosi su disidente Nijole Sadūnaite, negali nejaudinti. Po ilgų metų kančios jai atėjo atpildas. Kaip pavadino popiežius, „kankinių tauta“ - jos kova nenuėjo perniek.

Aš nepamačiau, bet biržiečiai pastebėjo, kad kai popiežius priėjo prie altoriaus, giedrame danguje trumpam atsirado vaivorykštė. Tai Dievo sandoros, dvasios ženklas. Jis yra čia – ir laimina.

Rasa Stanulevičienė, pedagogė:

- Jausmas – ypatingas. Įspūdis, pasiliekantis ilgam laikui. Tai pirmas žmogus po Kristaus. Jis padaro labai stiprų įspūdį - charizma, paprastumas. Moka rasti dialogus su žmonėmis.

Įstrigo Jo pasakymas, kad gyvenimas žiūrint į veidrodį nėra gražus, jis gražus, kai žmogus yra su šeima, draugais ir kovoja už brangias tautai vertybes.

Labai patiko susitikimas su jaunimu. Giesmės, jaunų žmonių liudijimai... Buvo smagu daug jaunų žmonių pamatyti – jie tokie gražūs, su nesuvaidintu tikėjimu.

Parengė Jurgita Morkūnienė

Biržų krašto laikraštis Šiaurės rytai

Rekomenduojami video