Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Sovietinis palikimas iškeliavo

Dar praėjusį pavasarį Kėdainiuose, kaip ir didžiojoje dalyje kitų Lietuvos miestų, praūžė sovietinių paminklų griovimo vajus. Tiesa, mūsų krašte nugriauti buvo du paminklai, jie kuriam laikui buvo įkurdinti miesto seniūnijos patalpose. Tačiau ilgai ten neužsibuvo.

Išvežė

Nors prasidėjus griovimo darbams, „Rinkos aikštei“ susisiekus su sovietinių reliktų muziejumi – Grūto parku – šis sakė naujų skulptūrų neplanuojąs priimti, visgi sprendimą teko pakeisti.

Kaip informavo miesto seniūno pavaduotoja Samantė Mituzaitė-Palubinskienė, Šėtos kapinėse ir Klevų gatvės kapinėse buvę paminklai vienu metu buvo išvežti į Grūto parką. 

Grūto parke atsidūrė ir Panevėžyje demontuoti trys sovietiniai paminklai, tad akivaizdu, kad nugriauti objektai iš visos šalies vienu ar kitu būdu galiausiai pateko į šalia Druskininkų įsikūrusi to laikmečio artefaktų muziejų.

Ir gatves

Kėdainiuose būta ir sovietmetį menančių gatvių pavadinimų. Vienas jų – jau pakeistas. 

V. Montvilos gatvė pervadinta gydytojo Juliaus Ganusevičiaus vardu.Gatvės pavadinimo pakeitimo procedūra atlikta itin greitai, mat joje negyvena nė vienas žmogus, šalia jos žemė suskirstyta į sklypus, tad ir pavadinimo keitimo procedūros neužtruko.

„Kai pakeičiamas gatvės pavadinimas, gyventojams nieko daryti nereikia. Dabar viskas automatizuota, pavadinimai sistemose pakeičiami automatiškai, gyventojams telieka atsiimti naujus dokumentus iš Registrų centro.

Darbo turėjo tik seniūnas, nes turėjo važiuoti ir perkabinėti lenteles ant namų, tačiau kadangi šioje gatvėje namų nėra, nė to daryti nereikės“, – sakė vyriausiasis miesto architektas Rytis Vieštautas.

Jis pridūrė, kad ateityje numatoma pakeisti dar kelių gatvių pavadinimus, tačiau dėl jų vyksta gyventojų apklausos – mat tose gatvėse namų ir gyventojų yra, jų nuomonės paisyti būtina.

Rekomenduojami video