Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Sodininkų keliais susirūpino ministerija

Sodininkų bendrijų keliai – galvos skausmas ne tik Kėdainių kraštui, bet ir visai Lietuvai. Sodininkų bendrijos iki šiol savo lėšomis tvarkydavo joms priklausančius keliukus, tačiau kitais metais sodininkų kelių būklė turėtų išties pagerėti. Tai žada ne kas kitas, o pats susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

Pripažino, kad aklavietė

Sodininkai ir sodininkų bendrijų pirmininkai nuolat skalambijo, kad jie yra atsidūrę tikroje aklavietėje, kad jiems niekas nepadeda. Ne kartą Kėdainių sodininkai kreipėsi į įvairias įstaigas, institucijas, tačiau konkretaus paaiškino taip ir nesulaukdavo. Suprask – sodininkų keliukai yra pačių sodininkų reikalas.

Pasak R. Masiulio, iš Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) kitais metais sodų keliams numatoma skirti 9 mln. eurų, dar tiek pat turi skirti savivaldybės. Pinigų neskyrusios savivaldybės negaus lėšų iš KPPP.

„Su sodininkų bendrijomis yra tokia aklavietė, kai niekas negali pajudėti. Tai bandome duoti bent tuos keletą milijonų su 50 procentų lėšų savivaldybių prisidėjimu ir patestuoti, kaip veikia“, – praėjusią savaitę pareiškė ministras.

Ir įregistruos, ir tvarkys

Numatyta skirti lėšų tiek sodų bendrijų kelių teisinei registracijai, inventorizacijai, tiek jų remontui ar asfaltavimui. R. Masiulio teigimu, šių projektų finansavimas bus eksperimentinis – jeigu jis pasiteisins, tokia tvarka bus taikoma ir vėliau. Pasak jo, kiek sodininkų bendrijos gaus lėšų keliams, paaiškės po to, kai Vyriausybė apsispręs dėl KPPP rezervo lėšų paskirstymo.

„Pirmą kartą sodų bendrijose esantiems keliams numatoma skirti KPPP rezervo lėšų – 8,5–9 mln. eurų“, – pranešė ministras. Susisiekimo ministerijos teigimu, lėšos savivaldybėms būtų paskirstomos, atsižvelgiant į jų rodiklius, susijusius su kelių ilgiu ir gyventojų skaičiumi.

„O jeigu kuri atsisakytų, neprisidėtų 50 procentų, tai ta dalis būtų proporcingai paskirstyta projekte dalyvaujančioms savivaldybėms. Sodų bendrijų yra tikrai daug, jų yra netgi nedidelėse savivaldybėse“, – nurodoma ministerijos paaiškinime.

Sodininkai patenkinti

Išgirdę šią naujieną sodininkai neslėpė džiaugsmo. Po daugybės metų kažkas į jų bėdą atkreipė dėmesį ir problemą bent jau bus bandoma spręsti.

„Kiek galime, tvarkomės savo lėšomis. Žvyro nuperkame, pagreideriuojame. Bet ką mes galime padaryti, kai iš vieno nario per metus renkame tik po 8 eurus? Žinoma, kad nelabai ką. Todėl žmonės skundžiasi, kad keliai prasti, kad juos būtina tvarkyti. Tačiau iš ko mums juos tvarkyti? Niekas nepadėdavo, tad sukdavomės, kaip išmanydavome. Jei tikrai yra numatyta pinigų ir mums padės valstybė, bus puiku. Pagaliau mūsų bėda bus išspręsta. Tik klausimas, ar šie pažadai bus išpildyti, ar virs realybe. Parodys laikas“, – svarsto sodininkų bendrijos „Daumantai“ valdybos pirmininkas Kęstutis Sabockis.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video