Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Skundžiasi, kad sujungtos darželio grupės ir trūksta auklėtojų

Remonto sulaukė ir Skaudvilės gimnazijos darželio grupės. Tačiau redakcijai paskambinusi moteris skundėsi, kad remonto metu jungtinėse grupėse kartu yra ir trimečiai, ir vyresni vaikai. Be to, šiuo metu dvi auklėtojos išvykusios į mokymus, viena serga, ir jų esą niekas nepavaduoja. Skaudvilės gimnazijos vadovas Nerijus Jocys tvirtina, kad gimnazija nepadarė jokių pažeidimų ir skundams nėra jokio pagrindo.

Į Skaudvilės gimnaziją nuvykome trečiadienį, vaikų pogulio metu. Grupėse, į kurias palydėjo gimnazijos direktorius Nerijus Jocys ir jo pavaduotoja ugdymui Rasa Šiurienė, mažieji skaudviliškiai miegojo lovelėse, dalis jų buvo tuščios.

Tiesa, įstaigos vadovą N.Jocį nustebino, kad žurnalistė atvyko nepranešusi iš anksto, ir papiktino, kad pirma ji užsuko ne į jo kabinetą, o užlipo į antrą aukštą, kur veikia darželio grupės. Vis dėlto kalbėtis, o po pokalbio aprodyti darželio grupes N.Jocys ir R.Šiurienė sutiko.

Įstaigos vadovai stebėjosi, kad kažkas iš darželinukų tėvų dėl sujungtų įvairaus amžiaus vaikų grupių ar nesančių auklėtojų kreipėsi į redakciją, ir įtarė, kad tai esąs ne tėvų „darbas“, tačiau savo įtarimų neatskleidė. Anot jų, niekas iš darželinukų tėvų skundų įstaigos administracijai nepareiškė. Esą tiesa, kad vietoje keturių grupių šiuo metu veikia trys, tačiau vaikų skaičius grupėse higienos normų, pasak administracijos, nepažeidžia.

Direktoriaus pavaduotoja R.Šiurienė patikino, kad tądien, kai pas juos lankėsi žurnalistė, grupėse buvo po 16, 17 ir 20 vaikų. Esą daugiau kaip po 20 nebūna.

– Nėra jokių problemų. Darėme tėvų susirinkimą, informavome apie galimą laisvą lankymą – jei vaikas nelankys, nereikės mokėti už darželį. Prašėme tolerancijos. Juk žinote, kada gauname lėšas, tada ir remontuojame, – tvirtino Skaudvilės gimnazijos vadovas.

Direktoriaus pavaduotoja patikslino, kad buvo gauta apie 20 tėvų prašymų dėl laisvo darželio lankymo. Šiuo metu darželio nelanko gal 15 vaikų.

– Darželio patalpų remontą numatyta baigti gruodžio 21 dieną. Susirgusi auklėtoja rytoj grįš į darbą, o išvykusias auklėtojas turime kuo pakeisti. Pakeičia pedagogės. Šiuo metu su trimis grupėmis pamainose dirba po tris auklėtojas. Iš viso dirba septynios auklėtojos ir trys auklytės, – trečiadienį tikino mokyklos vadovas.

Anot jo, jokių pažeidimų gimnazija nepadarė, trimečiai ir penkiamečiai gali būti vienoje grupėje.

– Žinome, kad Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai mus stebi ir priekaištų neturi. Kai paskutinį kartą, rudenį, mus tikrino, nenurodė nieko, dėl ko turėtume pasitaisyti, – tikino mokyklos vadovai ir aprodė jau suremontuotus mažiesiems pritaikytus tualetus.

R.Šiurienė sakė, kad jei būtų laisvų vietų, darželį šiuo metu norėtų lankyti dar apie 15 vaikų.

 

Daiva ŽEBELIENĖ

Rekomenduojami video