Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Siūloma išplėsti ratą asmenų, galinčių atstatyti neišlikusias sodybas

Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Andriejus Stančikas siūlo atsisakyti apribojimo, numatančio teisę atstatyti miško žemėje buvusias sodybas tik buvusiems savininkams ar jų pirmos, antros ir trečios eilės įpėdiniams.

Jis siūlo suteikti teisę ne tik atstatyti neišlikusią sodybą, bet ir kitus pastatus ar jų vietoje statyti naujus.

„Miško žemė Lietuvoje sudaro daugiau nei trečdalį visos teritorijos, iš kurios saugomos teritorijos sudaro tik nedidelę dalį. Miškuose nuo seno yra kaimai, pastatai, vykdoma įvairi veikla, tačiau tai veiklai vykdyti taikomos neproporcingai sudėtingos procedūros ribojant net minimalias statybas. Pažymėtina, kad tokios statybos niekaip nesusiję nei su vaizdingomis vietomis, nei su saugomomis teritorijomis, nei su vandens telkinių pakrantėmis, nes statybas tokiose vietose riboja kiti teisės aktai“,- sako pasiūlymą Miškų įstatymo pataisoms įregistravęs A. Stančikas.

Jo teigimu, statyboms galimai reikalingi plotai sudarys ženkliai mažesnį plotą (keliasdešimt kartų) nei kiekvienais metais padidėja miško žemės plotas, todėl siūlomo reglamentavimo poveikis miško žemės mažėjimui nenumatomas.

A.Stančiko nuomone, įstatymo pataisa sumažins biurokratinius suvaržymus bei skatins investicijas ir veiklą regionuose.

„Šiuo metu nepagrįstai ribojamas atstatymas tik giminaičiams, be to nenumatyta atkurti ir kitokius pastatus. Tai didina biurokratizmą, ilgina dokumentų tvarkymus, nors toks ribojimas niekuo nepagrįstas, nes atkūrus statinius juos galima laisvai parduoti ar kitaip perleisti. Šiuolaikinė statyba neįsivaizduojama kaip buvusių statinių atstatymas tiek technologiškai, tiek funkciškai, nes tai atliekama kitokiomis medžiagomis ir technologijomis, o pastatai funkciškai projektuojami pagal šiuo metu taikomus poreikius“,- sako pasiūlymo autorius Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas A. Stančikas.

Rekomenduojami video