Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaKultūraPatarimaiSveikata Regionai
Atskirk pelus nuo grūdų
Bendruomenės
Konkursai
Kultūra
LKBK – mūsų nepriklausomybės šauklys
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Šiukšliavežė atvyko

JAV prezidento rinkimus įtikinamai laimėjęs Donaldas Trumpas, ne kartą grasinęs nusausinti užsistovėjusią politinę pelkę Vašingtone, garsiai signalizuoja ne tik Amerikai, bet ir visam pasauliui: geopolitinė šiukšliavežė atvyko! Neškite greičiau savo šiukšles, jei nenorite ir toliau gyventi apėję leftizmu.

Didina greitį

Šaižus politinis signalas iš šiukšliavežės kabinos, kurioje iš pagarbos savo šalininkams rinkimų kampanijos metu važinėjo D.Trumpas, išradingai reagavęs į prezidento Joe Bideno žodžius, neva už Trumpą balsuoja tik šiukšlės, iš visko sprendžiant, tapo tikru šoku Lietuvos politiniam elitui ir jį aptarnaujantiems valdžios propagandistams. Visą laiką aiškinę, kaip Amerikos rinkėjus įkvėpė Kamala Harris, kaip energingai ji perėmė Demokratų partijos vėliavą iš nukaršusio prezidento J.Bideno, kaip veržliai ji pirmauja rinkimų kampanijos apklausose ir kodėl galiausiai turėtų laimėti, prarado žadą išvydę, kaip, suskaičiavus Amerikos rinkėjų balsus, prie konkurentės stabtelėjo D.Trumpo vairuojama politinė šiukšliavežė. Rinkimus pralaimėjusių demokratų pažadai, lūkesčiai ir planai pradingo giliame jos bunkeryje, o šiukšliavežė pasuko Baltųjų rūmų link.

Daug ką nustebino ne tik D.Trumpo šiukšliavežės pasirodymas, bet vis didinamas jos greitis. Respublikonai ne tik turės savo prezidentą, bet ir daugumą Senate. Iš visko sprendžiant, jie kontroliuos ir Atstovų rūmus. O tai reiškia, kad kitų metų sausio 20 dieną JAV prezidento pareigas eiti pradėjęs D.Trumpas savo rankose mažiausiai dvejiems metams sukaups dar neregėtą politinę galią, leidžiančią įgyvendinti praktiškai bet kokius jo sumanymus. Be to, JAV Konstituciją aiškinantis Aukščiausiasis Teismas, kuriame persvarą turi konservatyvių pažiūrų teisėjai (dalis jų paskirti D.Trumpo), neseniai nusprendė, jog pareigas einantys JAV prezidentai turi absoliutų imunitetą nuo baudžiamojo persekiojimo. Taigi, D.Trumpui jau ir teisiškai atrištos rankos veikti be atodairos. Tai gali reikšti, kad į politinę šiukšliavežę gali būti išmestos ne tik esminės JAV vidaus ir užsienio politikos nuostatos, bet ir geopolitinės atramos, laikančios ligšiolines tarptautinio politinio, ekonominio ir karinio saugumo struktūras. Į šiukšliavežę gali nukeliauti ir transatlantinio saugumo ir bendradarbiavimo projektas, jei D.Trumpas, kaip ne kartą grasino, pradės ekonominį karą su ES ar priims sprendimą pasitraukti iš NATO, palikęs pačiai Europai rūpintis savo saugumu. Toks scenarijus vos nebuvo įgyvendintas per pirmąją D.Trumpo kadenciją, tačiau jo patarėjams tada pavyko prezidentą atkalbėti.

Kaip būtų dabar, kai jis jau žino, ko nori ir kokių komandos narių jam reikia, galima tik spėlioti. Gal, eilinį kartą pasitaręs su „savo draugu Vladimiru“, privers kapituliuoti Ukrainą Rusijos padiktuotomis sąlygomis, nutraukęs jai karinę ir finansinę paramą? Gal, apkaltinęs Europos šalis nesirūpinant savo gynyba bei noru ir toliau „parazituoti“ Amerikos sąskaita, nutars jei ne išvis pasitraukti iš NATO, tai bent įšaldyti narystę aljanse? Galų gale jam pakaktų aiškiai pasakyti, kad Amerika negins NATO šalies, kuri per mažai prisideda prie kolektyvinės gynybos, ir dabar neįtikėtini galimi įvykių raidos scenarijai, tarkime, kai Rusija ultimatyviai pareikalauja iš Lietuvos suteikti eksteritorinį koridorių į Kaliningrado sritį, panašiai kaip Hitleris Antrojo pasaulinio karo išvakarėse reikalavo iš Lenkijos eksteritorinio koridoriaus į Rytprūsius, gali tapti tikrove gal net greičiau, nei Lietuvos valdžia spėtų įsisąmoninti tokios grėsmės realumą.

Jau gali trinti delnus

Žinovai sako, kad politinis gyvenimas visomis spalvomis sužėri iškart po rinkimų, nes jame visada atsiranda vietos politikų išdavystėms ir idiotizmui. Nors, atrodo, į Baltuosius rūmus važiuojančios ir pergalingai signalizuojančios D.Trumpo šiukšliavežės skardenimas turėjo sukelti ant kojų Lietuvos politinį elitą, įsitraukusį į naujos valdžios formavimą, priversti jį įvertinti besiklostančią geopolitinę situaciją, galimai artėjančio Ukrainos pralaimėjimo kare pasekmes mūsų šaliai, valdantieji, užuot suskubę stiprinti Lietuvą, iš pažiūros puolė ją dar labiau silpninti. Seimo rinkimuose beveik 75 proc. rinkėjų pasisakė už centro kairės politines jėgas, už dešiniąsias – konservatorius ir liberalus – balsavo apie 25 proc. Toks Lietuvos rinkėjų pasirinkimas suteikia galimybę formuoti itin stiprią ir tvirtą valdančiąją daugumą, galinčią tapti patikima politine atrama valstybei ir visuomenei geopolitinių iššūkių, kuriuos galimai sukels D.Trumpo išrinkimas, akivaizdoje. Tokia Seimo dauguma ir jos sudaryta Vyriausybe geopolitinės krizės atveju galėtų remtis ir Respublikos Prezidentas. Kaip Vyriausiasis ginkluotųjų pajėgų vadas, pavojaus atveju jis turėtų telkti, vienyti ir įkvėpti gintis. Ne Amerikos žydų organizacijas, ne vokiečių socialdemokratus, ne lenkų vicemaršalkas. Savus – žemaičius, dzūkus, suvalkiečius, aukštaičius, savo tautą. Tačiau Rusijos politinė ir karinė vadovybė jau gali trinti delnus: Lietuva po šių parlamento rinkimų tikrai nesustiprės, vienybės bus dar mažiau, o susiskaldymo, neapykantos ir pagiežos politiniam elitui – dar daugiau. Sugrota lyg pagal Kremliaus natas!

Kaip reikėtų vertinti prezidento Gitano Nausėdos pareiškimą, esą jis neskirs Vyriausybės nariais valdančiajai koalicijai priklausančios partijos „Nemuno aušra“ narių? Kokį politinį signalą prezidentas siunčia visuomenei ir konkrečiai „Nemuno aušros“ rinkėjams, kurių balsais, beje, ir jis pats buvo išrinktas Lietuvos vadovu? Juk ne konservatorių rinkėjai už jį balsavo! Jeigu ne tik „Nemuno aušros“ lyderiui, bet jau ir visiems šios partijos nariams prezidentas bando klijuoti paslaugiai jam kai kurių užsienio veikėjų pakištą antisemitų etiketę, gal būtų sąžiningiau pirma pačiam atsisakyti prezidento pareigų, nes jį taip pat išrinko antisemitai? O jų, sekant tokia logika, Lietuvoje net 190 tūkst. – tiek, kiek balsavo už „Nemuno aušrą“. Ar nereikėtų kelti ir asmeninės prezidento atsakomybės klausimą, kodėl per penkerius jo kadencijos metus Lietuvoje priviso tiek antisemitų? Kur jis valstybę nuvairavo ne taip, tiesiai į baisų antisemitizmą? Ir kodėl tokios antisemitizmo bangos net pats nepastebėjo, turėjo parodyti specialistai iš užsienio? Gal todėl, kad jos ir nėra? O politinė dviveidystė gena vis naujus klausimus...

Kita vertus, visuomenę gali stebinti ir vertybiniai prezidento G.Nausėdos prioritetai: jis nematė problemos, kad Ingridos Šimonytės Vyriausybėje dirba už politinę korupciją nuteistos partijos deleguoti ministrai. Aukščiausiasis Teismas neseniai galutiniu ir neskundžiamu nuosprendžiu pripažino Liberalų sąjūdį kaltu „MG Baltic“ politinės korupcijos byloje. „Nemuno aušra“ kaip juridinis asmuo niekuo nėra apkaltinta, juo labiau nuteista įsiteisėjusiu nuosprendžiu. Vadinasi, prezidentui teismo pripažinta vienos partijos politinė korupcija yra priimtinesnė, nei kitai kažkieno klijuojamos politinės etiketės? Tada gali kilti klausimų ir dėl prezidento duotos priesaikos būti visiems lygiai teisingu. Žinoma, naujoji Seimo dauguma, turinti pakankamai balsų apkaltai dėl galimai sulaužytos priesaikos inicijuoti, vien dėl politinės retorikos to nesiims, bet, sulaukus konkrečių veiksmų, matyt, tokia galimybė, bent jau teoriškai, atsiras. Regis, prezidentas Rolandas Paksas pareigų neteko dėl kur kas menkesnio dalyko, nei galimas aukščiausios suverenios tautos galios vykdymo per demokratiškai išrinktus savo atstovus, kaip numato Konstitucija, suvaržymas.

Būtų nusirovę plaukus

Kaip D.Trumpo išrinkimas JAV prezidentu galėtų pakeisti Lietuvos vidaus ir užsienio politiką? Pasak Nepriklausomybės Akto signataro Audriaus Butkevičiaus, pirminė mūsų politikų reakcija į šią naujieną dar kartą parodė visišką Lietuvos politinio elito nekompetenciją. „Jie įsivėlė į JAV prezidento rinkimų kampaniją dar gerokai anksčiau, nei ji prasidėjo, šitaip kompromituodami savo galimybes ir pristatydami Lietuvą kaip politinių avigalvių valdomą valstybę. Tai, žinoma, darys įtaką ir tolimesnei situacijos raidai. Įsivaizduokime, ką apie tokius žmones gali galvoti šiandien į valdžią ateinanti D.Trumpo komanda, kuriai bus pateiktos visos Lietuvos valdžios vyrų nesąmonės atakuojant jį įvairiausiais klausimais, kurie apskritai nesusiję su Lietuvos politika? Nesugebėta suvokti, jog Jungtinėse Valstijose rinkimai yra didelis šou. Būtent nesusigaudymas, kur yra realybė, o kur – rinkiminis žaidimas, kaip tik ir rodo, kokie primityvūs avigalviai yra Lietuvos valdžioje“, – sakė pašnekovas.

A.Butkevičiaus teigimu, tai gerokai apsunkins kontaktus su naujos JAV valdžios atstovais. „Visi tie žaidimai, kuriuos žaidė ir apie kuriuos viešai pasakojo Seimo užsienio reikalų komiteto pirmininkas, nesupratęs, su kuo kalba telefonu apie savo ryšius su Kubos mafija, pasibaigs. Todėl, kad visa ta Kubos mafija yra išmetama velniop, ir ateina senoji kaubojų mafija, su kuria ryšių jie neturi. Blogiausia, kad ir jų oponentai tokių ryšių neturi, turiu mintyje socialdemokratus ir visą tą naujosios daugumos gaivalą. Taigi čia yra didžioji problema, nes, išskyrus oficialius kontaktus per Amerikos ambasadą, privačių kontaktų nebus“, – pridūrė signataras.

Kita vertus, anot pašnekovo, ši situacija privers Lietuvą ir jos politikus atvirai pažvelgti į realybę. „O ji yra tokia: kiekvienas už save. Nors šitiems veikėjams rimti žmonės daugybę kartų sakė, kad reikia užmiršti visas pasakas apie NATO penktąjį straipsnį, jeigu nesate įvykdę savo įsipareigojimų pagal ketvirtąjį. Naujausi taktiniai kariniai žaidimai aiškiai parodė, kad Lietuva privalo efektyviai gintis ne mažiau kaip dvi savaites. Ir toks pasiruošimas Lietuvai turėtų kainuoti ne mažiau nei 20 mlrd. – maždaug pusę dabartinės užsienio skolos. Tai ne tragedija. Tragedija – kad toks sprendimas nepriimtas. Bet tai dar ne viskas. Lietuva paklius į dar vieną situaciją, kuri susijusi su JAV ir ES santykiais. Šiuo atveju prognozė labai aiški: ES lyderiams amerikiečiai aiškiai pasakė, jog karas Ukrainoje – ne Amerikos, bet Europos problema. Todėl būkite pasiruošę, kad Amerika iš šitos problemos sprendimo didžiąja dalimi pasitrauks. Jūs turėsite perimti visą krūvį. Kadangi karas brangiai kainuoja, tai pinigų įvairiems europiniams žaidimams dabar stipriai sumažės, arba pinigų spausdinimo mašinos ES suksis labai greitai. Žinoma, kad tai atsilieps eurui“, – sakė A.Butkevičius.

Jis atkreipė dėmesį ir į tai, jog D.Trumpas labai tiesiai pasakė europiečiams, kad tie jų dvigubi žaidimai su Kinija, neatsižvelgiant į Amerikos interesus, jiems kainuos. „Jis kalbėjo apie ES prekėms numatomus didinti importo muitus. Jis sako: amerikiečiai perka Europoje pagamintus automobilius, o europiečiai mūsų neperka. Amerika perka Europoje pagamintus maisto produktus, bet europiečiai neperka amerikietiškų. Tai kodėl, klausia Trumpas, turėtumėte tikėtis, kad mes ir toliau tęsime šitą nesąmonę? Ir dėl to jis yra visiškai teisus. Jis supranta, į kokią skaudžią vietą taiko Europai. Kinams jis pasakė dar blogiau: jeigu Europoje pagamintiems automobiliams norima uždėti 10 proc. importo mokestį, tai Kinijoje pagamintiems – net 60 proc.! Kinai jau dabar pradėjo dėl to stenėti. Tai reiškia, kad, nesugebėdami prasiveržti į gerai ginamą Jungtinių Valstijų rinką, kinai veršis į europinę, tuo sudarydami stiprią konkurenciją ES automobilių pramonei. Visa tai gresia ekonominiais praradimais. Štai koks žaidimas prasidės atėjus Trumpui. Ir ta nevaldoma bala ES, kurios valdžioje reiškiasi leftistiniai idiotai, greitai pradės džiūti. Jie prabudo naujoje realybėje, bet taip ir nesuprato, kad nesapnuoja. Nes jeigu būtų supratę, kur atsidūrė, tai jau būtų nusirovę plaukus. Bet nė vieno staiga nuplikusio aš nematau. Tai rodo, kad jie ir toliau fantazuoja ir sapnuoja“, – pridūrė A.Butkevičius.

Juokiasi iš mūsų

„Mano manymu, nelabai kas keisis. Vadinamasis Lietuvos politinis elitas yra taip įpratęs gauti nurodymus ir iš Amerikos ambasados, ir iš Vašingtono, ir iš įvairių „šaikų“, kaip įvardijo kai kurie konservatoriai, kad šia prasme didelių permainų vargu ar bus, – svarstė Nepriklausomybės Akto signataras Algimantas Norvilas. – Išskyrus tai, kad tie, kurie taip uoliai anksčiau barė D.Trumpą, dabar turės padvigubinti savo pastangas jam įsiteikti. Įrodinėti, kad jie visą laiką Trumpą mylėjo, visada mintyse buvo su juo ir t.t. Žodžiu, aš jokio pasikeitimo mūsų politikoje nematyčiau – viskas bus taip, kaip ir buvo. Direktyviniai santykiai su Amerika jau tokie nusistovėję, kad jie, manau, tikrai nepasikeis.“

Paklaustas apie jaučiamą politikų įsibaiminimą dėl galimų Amerikos ir Rusijos santykių šiltėjimo, dėl kitokio Amerikos požiūrio į NATO, karą Ukrainoje, ir kaip tai galėtų atsiliepti Lietuvos politikai, A.Norvilas atsakė, kad sunku kažką prognozuoti.

„Bet esmė labai paprasta. Mūsų užsienio politika buvo tokia... net sunku rasti tinkamą žodį. Buvo urzgimas, pykčiai, buvo įtarimų, kad kai kurių jos vykdytojų interesai šioje srityje buvo labai savanaudiški, sakant tiesiai šviesiai – korumpuoti. Po visų tų baiminimųsi ir įsibaiminimų kartais net nesinori prisipažinti, kad esi lietuvis. Kolegos signatarai iš Latvijos ir Estijos, su kuriais daug bendraujame, nesislėpdami juokiasi iš mūsų. Iš tos ministro Gabrieliaus Landsbergio vykdytos mūsų užsienio politikos. Be jokios abejonės, toks jų požiūris atspindi ir jų Vyriausybių, jų žmonių, jų visuomenės požiūrį. Vienas mano draugas latvis dėl to buvo labai nusivylęs. Sako, aš suprantu, kad su ukrainiečiais Lietuvos Didžiosios Kunigaikštytės laikais jūs labai artimi buvote, suprantu tą jūsų ypatingą poziciją dėl Ukrainos, bet, sako, negalima taip žeminančiai elgtis su baltarusiais ir rusais. Jūs tas tautas tarsi nurašėt. O juk šitokie dalykai neužsimiršta, jie pasilieka...“ – sakė A.Norvilas.

Amerika apgins, Europa pamaitins?

Verslininkas Danas Arlauskas, Lietuvos darbdavių konfederacijos įkūrėjas ir buvęs ilgametis vadovas, sakė sutinkantis su tais, kurie mano, jog kartu su D.Trumpo išrinkimu Amerikos prezidentu prabudome naujoje politinėje realybėje.

„Manau, kad tai visiškai kita realybė. Ir štai kodėl: turime suprasti paprastą dalyką – D.Trumpas yra netipinis, nesisteminis politikas. Reikia matyti skirtumą. Pasižiūrėkime, pavyzdžiui, į mūsų ir ES politikus. Gudrios šypsenėlės, visi puikybės pritvinkę, visi lyderiai. O Trumpo veide nė karto nemačiau va tokio gudravimo. Jis labai paprastas, sako – vaikinai, štai problema, ar ką nors darom, ar ne? Jeigu jūs ne, tada darysiu taip, kaip aš galvoju. O pas mus dėl to darymo vis pūškuojama, vis griebiamasi diplomatijos, nes esame gudrūs, nuvažiuojame pas ką nors, kažką pasakom, bet ne iki galo, kažko nepasakom. Ir tada nieko nesigauna. Kad ir su ta pačia Ukraina: taip, žinokite, mes už jus, va, šiek tiek padedam, bet daugiau, žinote, nelabai išeina. O jie nori žinoti – tai jūs padėsit ar nepadėsit? Jei nepadėsit, taip ir sakykit. O atsakymas – ne, mes dar čia pažiūrėsim, dar pasitarsim...“ – ironizavo pašnekovas.

Bet, anot jo, štai ateina Trumpas. „Be jokių pustonių. Tik „taip“ arba „ne“. Ir žinote – juk mes gyvename tokiais laikais, kai taip ir turi būti. Nebegalima visą laiką išsisukinėti. „Taip“ arba „ne“. Jis ateina su visiškai kita politine kultūra. Ir aš manau, kad tai labai gerai. Jau koktu nuo tų veidmainiavimų. Štai ir dabar: sako, tai gal mes neisim į tą koaliciją, nes ten va tie arba anie... Tai palaukit, juk žmonės jus išrinko, jūs turite bent kokią atsakomybę, ar ne? Čia juk politika, todėl turite užgniaužti savo asmenines ambicijas, pamiršti įsižeidimus bei visa kita, ir dirbti Lietuvai. O ne atsikalbinėti, kad nepatinka tas, anas ar trečias. Žiūrėkit, kai Trumpas pirmą kartą buvo išrinktas prezidentu, ėmė ir nuvažiavo į Šiaurės Korėją, nes taip reikėjo. O dabar Trumpas bus nebe tas, kai „gelminės valstybės“ atstovai dar bandė juo manipuliuoti, nors ir tada jis gerą uoslę turėjo. Dabar jis ateina gudrus, jo komanda jau apsitrynusi, ir manau, kad mes atsidūrėme visiškai naujoje realybėje. Ir todėl, kai pasižiūriu į dabartinius mūsų valdančiuosius, toks lindimas Trumpui į vieną vietą atrodo labai juokingai. Labai greitai persivertė. Man patinka politikai su principais, o ne su kaprizais. Mūsų politikoje tokių kaprizingų labai daug. O Trumpas turi principus, ir jis atsirinkęs bendraus su tais, kurie taip pat vadovaujasi principais“, – sakė D.Arlauskas.

Anot jo, kol gyvensime su šūkiu „Amerika mus apgins, o Europa pamaitins“, nusitvėrę vienos ar kitos bambagyslės, tol neužaugsime. „Todėl aš visada buvau už stiprią ES ir stiprią ES kariuomenę. Neslėpiau savo požiūrio, kad ne NATO reikėjo stiprinti, o ES kariuomenę, jos sienas. Ir, pasirodo, buvau teisus. Bijau, kad ateis laikas, kai Amerika pasakys: o kam čia mums tas NATO? Pasikeitė geopolitika, mums tai neįdomu. Todėl jūs patys ten Europoje dabar tvarkykitės. Manau, kad taip ir bus. Mane už tai kritikavo, vatniku vadino, bet laikui bėgant pamatysime, ar vatnikais kartais nebuvo tie kritikuotojai“, – pridūrė pašnekovas.

„Reikia prabusti“

Seimo narys Artūras Zuokas, partijos „Laisvė ir teisingumas“ pirmininkas, sakė labai abejojantis, kad D.Trumpo valdoma Amerika savo politikos ir globalių interesų radare matys Lietuvą.

„Ji matys jame ES ir Amerikos santykį su ja. Sprendžiant iš pirmosios D.Trumpo kadencijos, jo pozicija buvo labai aiški: ES yra konkurentė ir su ja reikia elgtis kaip su konkurentu. Kita vertus, santykiai tarp Amerikos ir Europos formavosi daugelį metų, o tai, aišku, kelia tų santykių kainą. Reikia pripažinti, kad jo reikalavimas europiečiams daugiau lėšų skirti gynybai buvo ir tebėra teisingas. Tad Trumpo išrinkimą kol kas vertinčiau taip: rinkimai baigėsi, baigėsi ir rinkiminė retorika. Dabar iškilo klausimas, kaip Trumpas norės įeiti į istoriją? Ar kaip labai dviprasmiška asmenybė su specifinėmis vertybėmis ir interesais, kurie, mano vertinimu, net nėra Vakarų kultūros dalis, ar vis dėlto kitaip. Jo pažadų kraitis, kuris buvo dalinamas rinkimų laikotarpiu, yra gana didelis ir labiausiai orientuotas į vidaus rinką. Taigi, artimiausi jo sprendimai parodys, kokį politinių veiksmų planą jis ruošia su savo komanda. Gera žinia šia prasme yra ta, kad ES pagaliau turi prabusti ir imtis atsakomybės už savo ateitį. O kartu su ja turi prabusti ir Lietuva. Pagrindinis jo šūkis – padaryti Ameriką vėl didžia, o mums reikia galvoti, kaip padaryti Europą vėl didžia. Taip pat ir Lietuvą. Ir čia, su Trumpu šnekantis apie konkrečius interesus, nes jis yra tikras vadinamosios „realiosios politikos“ atstovas, manau, ir su jo komanda, ir su juo pačiu bus tikrai įmanoma rasti bendrą kalbą“, – svarstė A.Zuokas.

Pasak jo, paradoksas, kad D.Trumpas, pats būdamas sistemos dalis, save pozicionuoja kaip antisisteminį politiką. Be to, jis iš esmės pakeitė Respublikonų partijos elektoratą ir tam tikras vertybes. Respublikonų partija iš esmės pasikeitusi, ir kyla klausimas, kiek jie norės matyti savo politikoje Europą ir pasaulį, žvelgdami ne per savo interesų prizmę. Kai nebėra vertybinio pagrindo, nebėra tam tikrų principų, kurie buvo formuojami Amerikos politikoje dešimtis metų, tada, žinoma, reikia kitaip suvokti realybę. Suprasti, kad yra interesai, o dėl jų visą laiką galima susitarti, bet tai turi savo kainą. Europos ir Lietuvos politiniam elitui tikrai reikia prabusti. Ne kartą kartojau, kad ES privalo turėti savo jungtines ginkluotąsias pajėgas. Mes turime kalbėti apie Europos gynybą, sienų apsaugą, ekonomikos skatinimą, lengvesnes procedūras vykdyti verslą visoje Europoje ir, aišku, biurokratijos mažinimą. Čia yra garsus skambutis, kuris turėtų pažadinti partinius biurokratus, kad jie pamatytų realybę ir į ją reaguotų“, – pabrėžė pašnekovas.

A.Zuoko teigimu, Seimo rinkimai parodė, kad mūsų visuomenė reaguoja į socialinius burbulus, kurie dažniausiai sujungia didžiuosiuose miestuose gyvenančius žmones. „Tie žmonės iš per gero gyvenimo susikuria savo dirbtinį pasaulį, nebemato realybės, kitų žmonių poreikių, ir tada pradeda kovoti už įvairiausias teises arba tam tikras galimybes, kurios iš esmės didžiajai visuomenės daliai yra nepriimtinos arba nesuprantamos. Tie kairuoliški burbulai iš tikrųjų ėmėsi spaudimo kitai visuomenės daliai, klijuodami jai įvairiausias etiketes, užsipuldinėdami, neleisdami išsakyti kritinės nuomonės ir diskutuoti. Manau, kad Trumpo išrinkimas yra spyglio dūris į tuos burbulus, kurie po truputį turės išsileisti iki normalaus demokratijoje priimtino dydžio, nes dabar tie burbulai, ypač leftistiniai, jau peržengia visas ribas. Aš ir save priskirčiau prie tų žmonių, kurie nukentėjo dėl tokių burbulų spaudimo. Šiandien mes galime drąsiai pasakyti: ateina laikas tuos burbulus išleisti. Manau, kad susikalbėjimo visuomenėje dėl to bus tik daugiau“, – apibendrino A.Zuokas.

Rekomenduojami video