Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Siekia į Veličkų koplyčios fasadą sugrąžinti statulas

Šėtos parapijos kunigas Robertas Skrinskas kreipėsi į Kėdainių rajono savivaldybę ir rajono tarybą su prašymu dėl Veličkų koplyčios fasade buvusių statulų grąžinimo į jų vietas.

Kalbėdamas su „Rinkos aikštės“ žurnaliste kunigas sakė, kad 2022 metais lapkričio 2 dieną vyko Šėtos miestelio bendruomenės narių susirinkimas: „Jame svarstyta, kad kaip liaudies pamaldumo objektas į Šėtos kapinių koplyčioje esančias nišas turi būti pastatytos lietuvių liaudies pamaldumo tradicijoje gerbiamos realaus dydžio šventųjų atvaizdų statulos, kurios įprasmintų tiesioginę ir istorinę kapinių koplyčioje esančių nišų funkciją.

Šėtos parapijos kunigas Robertas Skrinskas kreipėsi į Kėdainių rajono savivaldybę ir rajono tarybą su prašymu dėl Veličkų koplyčios fasade buvusių statulų grąžinimo į jų vietas.Aut. past.

Iškelta idėja grindžiama Šėtos Švč. Trejybės bažnyčios fasado puošybos elementais (Švč. Mergelės Marijos, pal. Jurgio Matulaičio ir šv. Kazimiero statulos), kitais Lietuvos sakralinės paskirties objektais, lietuvių liaudies ir Romos Katalikų bažnyčios istoriniais ir gyvosios pamaldumo tradicijos palaikymo pavyzdžiais“.

Anot R. Skrinsko, susirinkimo metu nutarta teikti Kėdainių rajono savivaldybės atitinkamoms institucijoms prašymą dėl leidimo statyti šventųjų statulas į Šėtos kapinių koplyčioje esančias nišas.

Pasidomėjus, ar bus atkreiptas dėmesys į kunigo prašymą, Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis raštu pateiktame atsakyme nedaugžodžiavo:„Gerbiamo kunigo Roberto Skrinsko prašymas yra užregistruotas. Jis bus svarstomas su kitų metų strateginiu planu“.

Baigdamas pokalbį R. Skrinskas retoriškai klausė: „Į ką būtų panaši Vilniaus arkikatedra bazilika be statulų? O kuo mes blogesni?“

Rekomenduojami video