Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Seniūnijų keliai, arba viščiukų skaičiavimo metas

Šių metų rajono savivaldybės biudžete buvo naujovė - kiekvienai kaimiškajai seniūnijai skirta po 20 tūkstančių eurų keliams žvyruoti. Kai darbai juda vis giliau į rudenį, laikas sužinoti, kas už šiuos pinigus padaryta seniūnijose.

Nemunėlio Radviliškio seniūnas Giedrius Kubilius jau senokai paskelbė apie šių lėšų panaudojimą. Už skirtus pinigus buvo naujai nužvyruotas 3,1 kilometro ilgio kelio Svidžiai – Linkiškiai – Rindaugiai ruožas. Anot seniūno, už tokius pinigus vieną seniūnijos keliuką galima sutvarkyti iš esmės ir jo kelerius metus bus galima neliesti, tik pagreideriuoti. Ir vaizdas, anot seniūno, visai kitoks, net „pralėkti“ norisi. Iš viso seniūnijoje yra apie 90 kilometrų žvyrkelių. Pabiržės seniūnija baigia žvyruoti kelią nuo Likėnų pro Dainiūnus iki kelio į Saločius.

Šis žvyrkelis buvo virtęs neoficialiu kelio ruožo Pabiržė – Biržai apvažiavimu, kai pastarajame vyko rekonstrukcija. Didžiulis visokiausio svorio transporto srautas 1,7 kilometro ilgio keliuką buvo smarkiai pagadinęs, tad čia suguls visi savivaldybės skirti pinigai. Anot seniūnės Vitos Zurbaitės, seniūnija eksploatuoja apie 80 kilometrų žvyruotų kelių.

Pačeriaukštės seniūnas Aurimas Frankas praėjusią savaitę dar nebuvo pradėjęs žvyravimo darbų, nes rangovė, Biržų kelių tarnyba, turi pabaigti darbus Pabiržės seniūnijoje. Po to galės darbuotis Pačeriaukštėje. Anot seniūno, kas bus remontuojama, sutarta dar rugpiūčio mėnesį. Pirmiausia bus rimtai atnaujintas kelias Sodeliškis – Legailiai, o likę pinigai panaudoti keliui Smilgiai - Pasvaliečiai žvyruoti. Pasak A. Franko, iš viso bus atnaujinta per 4 kilometrus kelių žvyro dangos.

Biržų kelių tarnybos vadovas Povilas Mikalajūnas patikino, kad Pačeriaukštės seniūnijoje darbus įmonė pradės artimiausiu laiku. Anot vadovo, žvyravimas Pabiržės seniūnijoje jau pabaigtas, dar baigiami likę „galai“ Papilio seniūnijoje, atsirado neatidėliotinų darbų įmonės prižiūrimuose krašto keliuose.

Anot Papilio seniūno Reno Čigo, savivaldybės dotacija leido kapitaliai sutvarkyti apie 4 kilometrus kelio Papilys – Dukurniai –Valentai. Buvo suprofiliuota sankasa, sutvarkyti šalikelės grioviai. Seniūnijoje yra apie 150 kilometrų žvyruotų kelių, bet, anot seniūno, jei panaši dotacija bus skiriama ir toliau, tai leis iš esmės pagerinti prasčiausių seniūnijos kelių būklę.

Vabalninko seniūnija turi seną galvos skausmą – šiaurinį aplinkkelį. Šio keliu vyksta intensyvus sunkiasvorio transporto eismas, todėl remontas čia buvo būtinas. Jam ir panaudotos visos skirtos lėšos. Anot seniūnės Lilijos Vaitiekūnienės, suprofiliuoti kelio kraštai, privežta žvyro, dar turėtų atsirasti šalikelę žymintys įspėjamieji stulpeliai.

Širvėnos seniūnija atnaujino kelią Kauniai – Šlepščiai. Čia keliais sluoksniais pilamas žvyras, darbai jau baigiami. Važiuodami iš Kirkilų turistai galės rinktis trumpesnį atnaujintą kelią į Karvės olą.

Anot seniūno pavaduotojo Sauliaus Eigirdo, likusios lėšos bus panaudotos kitų žvyrkelių remontui.

Parovėjos seniūnė Gailutė Tamulėnienė sakė, kad šias lėšas paskirstė trijų kelių žvyravimui. Anot seniūnės, norėjosi atnaujinti kuo daugiau kelių, nes vasarą sausą žvyro dangą vėjas ir automobiliai smarkiai nupustė.

Visi kalbinti seniūnai vienu balsu tvirtino, kad dotacija seniūnijų žvyrkelių remontui yra puikus ir sveikintinas dalykas. Jei tokia programa bus tęsiama, tai bus rimtas žingsnis tvarkant seniūnijų kelius. Seniūnai sakė, jog labai tikisi, kad ir kitų metų savivaldybės biudžete atsiras panaši pinigų suma šiems darbams.

Ar iš savivaldybės biudžeto lėšos bus skirtos ir ateinančiais metais, priklausys nuo Lietuvos automobilių kelių direkcijos. Tai paaiškėjo praėjusį antradienį vykusiame seniūnų ir savivaldybės vadovų pasitarime. Pasak administracijos direktoriaus Rolando Žagaro, Kelių direkcija yra numačiusi programą papildomam vietinių kelių asfaltavimui.

Tačiau, kaip dabar tapo madinga, reikalaujama prisidėti savo lėšomis ir savivaldybei. Prisidėjimo suma siekia 50 procentų projekto vertės. Jei savivaldybei teks prisidėti prie vietinių kelių asfaltavimo, kelių žvyravimui skirtos lėšos greičiausiai bus nukreiptos į šią programą. Ar taip bus iš tiesų, dar neaišku, tačiau šiandien Kelių direkcija regi tokią žvyrkelių asfaltavimo perspektyvą. Kita vertus, asfaltas irgi labai reikalingas, nes, anot R. Žagaro, seniūnijų gyvenvietėse yra gražiai sutvarkytų, apželdintų gatvelių, kur visą vaizdą gadina prastas gatvės grindinys.

Antanas Vaičeliūnas

Biržų krašto laikraštis Šiaurės rytai

Rekomenduojami video