Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Seniūnas šiaušiasi prieš kelininkų užmojus

Nemunėlio Radviliškio seniūnijos seniūnas Giedrius Kubilius pasipriešino kelininkų užmačioms darbus vykdyti be rimtų įsipareigojimų. Jis įsitikinęs, kad tokiu būdu gina gyventojų interesus.

Suosto kelio darkyti neleis

Seniūnas Giedrius Kubilius reikalauja, kad kelininkai prisiimtų raštiškus įsipareigojimus tuo atveju, jei tvarkant vienus kelius būtų suniokoti kiti.

G. Kubilius jau tris kartus atsisakė suderinti kelininkų siūlomas apvažiavimo schemas. Jos rengiamos planuojant asfaltuoti valstybinės reikšmės rajoninį kelią Rinkuškiai – Juostaviečiai – Nemunėlio Radviliškis.

„Kelininkai planuoja apvažiavimus nuo Legailių kaimo per Suosto kaimo gyvenvietę. Tuo keliu negali važiuoti krovininiai automobiliai. Dar kolūkio laikais asfaltuotas kelias 2006 metais buvo įtrauktas į naujai asfaltuojamųjų sąrašą. Tačiau kažkodėl to nebuvo padaryta, kelias taip ir liko neremontuotas. Jo būklė tragiška, o įrengus apvažiavimą iš jo visai nieko neliks“, - įsitikinęs seniūnijos seniūnas.

Seniūnas sakė matęs, kad kelininkų derinamoje schemoje jau yra gautas Pabiržės seniūnijos seniūnės Vitos Zurbaitės, šiuo metu vadovaujančios Pačeriaukštės seniūnijai, suderinimas. Vienas apvažiavimas planuojamas į Sodeliškius per Legailius.

V. Zurbaitė padariusi prierašą, kad vykdant kelio asfaltavimo projektą turi būti atliekama kelio, kur įrengtas apvažiavimas, priežiūra.

Tačiau nežinia, ar tokio seniūnės prierašo užteks, kad kelininkai savo lėšomis remontuotų seniūnijos kelius, kuriuose planuojami apvažiavimai.

„Šį kelią į Sodeliškį per Legailius praėjusį rudenį, kai vadovavau Pačeriaukštės seniūnijai, suremontavome. Užpylėme žvyro už 20 000 seniūnijos keliams remontuoti skirtų eurų. Kas gali garantuoti, kad padarius apvažiavimą jis nebus vėl sudarkytas?“ - retoriškai klausė G. Kubilius.

Šiam keliui buvo atvežta 1058,5 kubiniai metrai žvyro. Jo kliuvo ir pačiai Legailių gyvenvietei, dar buvo užpilta ant keliuko į Legailių kapinaites.

Visi elgiasi europietiškai

Praėjusį antradienį pas seniūną jau trečią kartą lankėsi AB „Panevėžio keliai“ atstovai. G. Kubilius vėl paprašė, kad kelininkai parašytų garantinį raštą ir pažadėtų sutvarkyti seniūnijos kelius, jei šie bus sudarkyti.

Seniūnas sakė, kad sunkiasvorių eismą jis prašys nukreipti ne per Suosto gyvenvietę, bet Svidžių kryptimi. Ten, pasak seniūno, kelias „dar pusė bėdos“.

„Jei kelininkai elgiasi europietiškai, ir aš taip elgiuosi. Negalima elgtis taip, kad vieni turėtų asfaltą, o kitur liktų bekelė. Noriu raštiškų, ne žodinių garantijų, kad keliai bus suremontuoti“, - sakė G. Kubilius.

Jei kelininkai pradės darbus nesuderinę apvažiavimo schemų su seniūnu, jų laukia bylinėjimasis teismuose.

„Aš atstovauju seniūnijos gyventojų interesams. Ir blogai, jei jie kentės“, - įsitikinęs G. Kubilius.

Visi pinigai – sudarkytos atkarpos remontui

Pabiržės seniūnijos seniūnė Vita Zurbaitė turi karčios patirties tvarkant kelius. Užpraėjusiais metais asfaltuojant kelią Biržai – Raubonys buvo padarytas apvažiavimas. Tačiau daug vairuotojų trumpino kelią važiuodami Pabiržės seniūnijos keliu Šeškinė – Likėnai.

Pasak V. Zurbaitės, kelias ir prieš tai buvo blogos būklės. O kol juo intensyviai važiavo automobiliai, buvo galutinai sugadintas.

Praėjusį rudenį, savivaldybei paskirsčius po 20 000 eurų seniūnijų keliams remontuoti, visos lėšos buvo skirtos būtent šiam kelio ruožui sutvarkyti.

Kelio taip ir nesutvarkė

Liūdną patirtį turi ir Papilio seniūnijos seniūnas Renas Čygas. Prieš keletą metų vienas miško vežėjas buvo suniokojęs kelią Kadarų miške.

Nors jis buvo įsipareigojęs kelią suremontuoti, tačiau išvežęs medieną dingo. Nieko nepadėjo ir tuometinio administracijos direktoriaus Vytauto Džėjos jam siųsti raštai.

Kodėl savivaldybės administracija dėl suniokoto kelio atstatymo nesikreipė į teismą, R. Čygas nežinąs.

Sąlygos turi būti aptartos

Ką apie seniūnų mintis neskubėti susitarti su kelininkais galvoja jų buvęs kolega, dabartinis Biržų rajono savivaldybės administracijos direktorius Rolandas Žagaras?

Jis sakė su planuojamomis apvažiavimo schemomis „neturėjęs reikalo“.

„Jei keliai bus sugadinti, jie turi būti tvarkomi. Tokios sąlygos turi būti aptartos“, - tikino R. Žagaras.

„Raštelį“ žada parašyti

AB „Panevėžio keliai“ padalinio vadovas Evaldas Kadys, antradienį lankęsis pas Nemunėlio Radviliškio seniūnijos seniūną Giedrių Kubilių, pripažino, kad suderinimo negavo.

„Apsitarėme. Seniūnas nori, kad būtų iš mūsų pusės parašytas garantinis raštelis, jog mes įsipareigojame nesugadinti ir, reikalui esant, sutvarkyti rajono kelius. Tokį raštelį jam parašysime“, - sakė jis.

Šiuo metu pradėti kelio asfaltavimo paruošiamieji darbai. Šalinami augalai, kasami grioviai. Kol kas nežinoma, kada bus uždarytas kelias ir eismas nukreiptas per apvažiavimą – pirma reikia gauti suderinimus.

Jurgita Morkūnienė

Rekomenduojami video