Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Seniūnas atostogauja - gyventojai badauja

„Ponas seniūnas išvažiavo į užsienį, o mes su vaikais sėdime nevalgę“, - piktinosi į redakciją paskambinę Pačeriaukštės seniūnijos gyventojai. Jie apmaudą liejo dėl vėluojančių socialinių pašalpų.

Viena smilgiškė sakė sužinojusi Pačeriaukštės seniūnijos seniūno Aurimo Franko telefoną ir norėjo jam paskambinti. Deja, kol jis užsienyje, moteris prisiskambinti jam negali. O ir prisiskambinusi vargu ar ką peštų. „Man pasakė, kad seniūnas atostogaus iki rugsėjo 26 dienos. Taip išeina, kol jis negrįš, mes sėdėsime be pinigų. Kaip gyventi? Du vaikai nepilnamečiai, abu lanko mokyklas. Iš ko maitintis?“- piktinosi į redakciją kreipusis moteris.

Dėl kilusių bėdų ji nepyksta ant seniūnijos darbuotojų. Jos, pasak moters, padarė viską, kas priklauso. Jai atrodo, kad kaltas atostogaujantis seniūnas.

Pačeriaukštės seniūnijos socialinė darbuotoja Rasa Vileišienė patvirtino, kad problema yra. Dėl neaiškių priežasčių socialinės pašalpos „neįkrenta“ į socialiai remtinų asmenų banko sąskaitas ir parduotuvės korteles, į kurias kai kurioms socialiai pažeidžiamoms šeimoms pervedami pinigai.

Tokia bėda nutiko aštuoniolikai seniūnijoje gyvenančių šeimų, kurios gauna socialines pašalpas.

„Mes padarėme viską, kas priklauso. Socialinių pašalpų gavėjų sąrašą sudarėme ir įkėlėme per „Avilio“ kompiuterinę sistemą. Jį turėjo pasirašyti seniūną pavaduojantis asmuo. Vėliau duomenys patenka į savivaldybės buhalteriją ir pinigai pervedami pašalpų gavėjams. Jie būdavo kiekvieną mėnesį po dešimtos dienos, bet kol kas dar nėra“, - pirmadienį, rugsėjo 17-ąją, sakė R. Vileišienė. Seniūnijos darbuotojai sulaukė daugelio pinigų negaunančių gyventojų skambučių ir sakė net nežinantys, ką jiems pasakyti.

Pačeriaukštės seniūną pavaduojantis Nemunėlio Radviliškio seniūnijos seniūnas Giedrius Kubilius sakė, kad jis laiku pasirašė po pateiktais socialinių pašalpų gavėjų sąrašais.

Pirmadienį popiet kalbinamas savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Kęstutis Knizikevičius sakė tik iš korespondentės išgirdęs žinią, kad kai kurių pašalpų gavėjų nepasiekia pinigai. Ir pažadėjo tuoj pat išsiaiškinti su savivaldybės buhalterija, kodėl taip nutiko.

Po kurio laiko K. Knizikevičius pranešė, kad iš Biržų rajono savivaldybės administracijos pusės viskas padaryta. Bėda ta, kad A. Frankas atostogų metu perdavė savo, kaip seniūno, įgaliojimus G. Kubiliui. Tačiau banke parašo teisę turi tik seniūnas ir jis tos teisės niekam išvykdamas neperdavė.

Parašo teisę banke turi ir seniūno pavaduotoja, bet ji šiuo metu išėjusi į dekretines atostogas.

K. Knizikevičius sakė, kad ieškoma techninių galimybių, kad žmones kuo greičiau pasiektų pinigai. Tačiau gali būti, kad tai neįvyks, kol seniūnas nesugrįš iš atostogų.

Jurgita Morkūnienė

 

Biržų krašto laikraštis "Šiaurės rytai"

 

Rekomenduojami video