Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Seimui planuojama pateikti siūlymą panaikinti mokesčių lengvatą stambiesiems žemvaldžiams

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Mykolas Majauskas antradienį Seimui ketina pateikti Žemės mokesčio įstatymo pataisą, kuria siūloma atsisakyti lengvatinio žemės ūkio paskirties žemei mokesčio taikymo asmenims ar susijusiems asmenims, kurių bendras žemės ūkio paskirties žemės plotas viršija 500 ha.

Šiuo metu apskaičiuojant žemės mokestį taikomas lengvatinis 0,35 koeficientas žemės ūkio paskirties žemei.

„Siūlome panaikinti lengvatos taikymą stambiesiems žemvaldžiams ir palikti jos galiojimą tik tiems ūkininkams, kurių valdomas žemės plotas būtų ne didesnis nei 500 ha. Asmenys ir susiję asmenys, kurių žemės valdos viršija nustatytą ribą, mokėtų mokesčius nuo visos žemės vertės ir negalėtų pasinaudoti lengvata. Jiems žemės ūkio paskirties žemės mokesčiai padidėtų beveik tris kartus“, - sako M. Majauskas.

Jo teigimu, šis pakeitimas skatintų stambius žemvaldžius mažinti užvaldytus žemės plotus ir tuo pačiu gerintų sąlygas smulkiesiems ūkininkams. Tai kartu mažintų socialinę atskirtį žemės ūkio sektoriuje, skatintų konkurenciją ir didintų savivaldybių biudžetų pajamas.

Preliminariais skaičiavimais, toks mokestis galėtų padidinti savivaldybių biudžetų pajamas 1 mln. eurų.

Projektą kartu su M. Majausku teikia keturiolika Seimo narių iš Tėvynės sąjungos, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Liberalų sąjūdžio, „Tvarkos ir teisingumo“ ir Socialdemokratų frakcijų bei Mišrios Seimo narių grupės.

Rekomenduojami video