Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Seime daugėja vaistinių reklamos draudimo šalininkų

Seimo Sveikos gyvensenos komisija svarstė naujas Farmacijos įstatymo pataisas, kuriomis numatomas ir vaistinių reklamos draudimas. Vis daugiau Seimo narių pasisako už vaistinių reklamos draudimą, taip pat kritikuojami ir Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymai vaistus pardavinėti degalinėse ir parduotuvėse. Žiniasklaidos atstovai įspėjo, kad vaistų reklamos pajamas praradusi rinka būtų sudrebinta iš pamatų.  

Sveikatos apsaugos ministerijos Farmacijos departamento direktorė Gita Krukienė tikino, kad teikiamais įstatymo pakeitimais pirmiausia siekiama mažinti koncentraciją mažmeninės prekybos rinkoje ir skatinti alternatyvių vaistų prekybos kanalų atsiradimą.

Dėl to siūloma vaistus parduoti ne tik vaistinėse, bet ir kitose prekybos vietose, pavyzdžiui, degalinėse, parduotuvėse. Taip būtų pardavinėjami tik nereceptiniai vaistai pagal specialų sąrašą.

Tačiau 15min jau skelbė, kad Seimo nariai Stasys Tumėnas ir Arūnas Gumuliauskas siūlo apskritai uždrausti vaistinių reklamą žiniasklaidos priemonėse, be to jie pateikė pageidavimų griežčiau reglamentuoti vaistinių preparatų prekybą mažmeninės prekybos įmonėse – kad jie būtų nematomose vietose, nebūtų taikomos akcijos.

Seimo nariai nori drausti preparatus sudėti gyventojams matomoje vietoje, taikyti akcijas etiketėse, pardavinėti preparatus jaunesniems nei 18 metų gyventojams, pirkti daugiau nei vieną preparatą. Taip pat vaistų siūloma nepardavinėti ten, kur prekiaujama ir alkoholiu.

Parlamento naujokai įsitikinę, kad tik tokiais metodais galima sumažinti „didėjantį vaistų vartojimą“.

Rekomenduojami video