Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Seimas grįžta prie partijų finansavimo pertvarkos projekto

Į plenarinį posėdį grįžta projektas, kuris užtikrintų, kad nuo socialdemokratų atskilusi Socialdemokratų darbo partija gautų valstybės dotaciją. Nepriklausomi ekspertai pateikė išvadą, kad įstatymo pataisos iš esmės su išimtimis neprieštarauja politinių partijų finansavimo modeliui bei užsienio šalių praktikai.

Šiuo metu galiojanti tvarka numato, kad valstybės dotacijos skiriamos partijoms, kurios yra gavusios ne mažiau kaip 3 proc. balsų per pastaruosius Seimo, savivaldybių tarybų bei Europos Parlamento rinkimus.

Todėl socialdemokratų darbo partija, kaip nedalyvavusi rinkimuose, iš viso negauna dotacijos. Nauja tvarka Gedimino Kirkilo vadovaujamai partijai atneštų beveiki 300 tūkst. eurų.

Siūloma, kad biudžeto parama partijoms būtų teikiama ne pagal per rinkimus gautų balsų, bet mandatų skaičių.

Be to eliminuojami europarlamentarų mandatai. Didesnė parama būtų skiriama tautinėms mažumoms atstovaujančioms partijoms.

Partijų finansavimo tvarką keičiantis įstatymo projektas buvo pradėtas svarstyti dar pavasario sesijoje. Tada opozicinės frakcijos paprašė ekspertų išvados, ją gavus jis svarstomas toliau.

Rekomenduojami video