Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Sausra kamavo ir anksčiau

Biržuose šią vasarą užfiksuotas kritulių kiekis yra bent trečdaliu mažesnis nei daugiametė norma. Nors vandens telkiniai gerokai nusekę, biržiečiai mena dar sausesnius metus.

„Kritulių kiekis trečdaliu mažesnis nei norma, o vidutinė temperatūra 2 laipsniais didesnė. Natūralu, kad mažesnis kritulių kiekis ir aukštesnė temperatūra kaip reikiant išgarino vandenį. Įdomu tai, kad šalies mastu kritulių būta daugiau, bet lietus kažkaip aplenkia Biržų rajoną. O jei ir lijo, tai tokiais ruoželiais – vienam gale lyja, kitam – ne.

Jei ne „šlapi“ praeiti metai ir pavasarį aukštas vandens lygis, tai sausros mastai galėjo būti ir dar didesni“, - sako Biržų meteorologijos stoties vedėjas Bronius Medinis. Nors vasara karšta ir sausa, tačiau būta ir karštesnių metų. 1992 metais buvo fiksuotas absoliutus karščio rekordas. Ko gero, ne vienas biržietis dar mena prieš gerą dvidešimtmetį siautusią sausrą, kuomet visiškai išdžiūvo kai kurių upelių vagos.

Tuomet Rovėjos upė taip išdžiūvo, kad buvo galima vaikščioti išilgai upės vagą su bateliais. Žmonės tiesiog kone rankomis iš likusių balelių rinko žuvis ir vėžius. Gamtos sergėtojai anuomet tai leido daryti, siekdami suvaldyti galimą sanitarinę krizę.

Nusėdus upių vagoms, pro Biržuose esančias užtvankas jau praktiškai nebebėga vanduo. Anot aplinkosaugos specialistų, kol nebus gausesnio lietaus ir neatsistatys gruntiniai vandenys, tol nepakils ir stipriai nusekęs ežerų bei upių lygis.

Paskutinės rugpjūčio dienos prognozuojamos jau ne tokios sausos, o dar lietingesnių orų tikimasi sulaukti rugsėjo pirmąją dekadą.

 

Simonas Gudas

Biržų krašto laikraštis "Šiaurės rytai"

Rekomenduojami video