Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Rinkimų kova: apklausose lyderis G. Nausėda, lažybininkų prognozėse favoritai – kiti

Sauliaus Skvernelio apsisprendimas siekti šalies prezidento posto kaip reikiant išjudino iki tol gana ramiai tyvuliavusius būsimų rinkimų vandenis. Tai matyti ir sociologinėse apklausose, į naujienas reaguoja ir šalies lažybų bendrovės.

Griežta retorika „valstiečių“ partijos suvažiavimo metu, kandžios replikos ir užuominos pagrindiniams konkurentams leido premjerui susirinkti papildomus taškus populiarumo reitinguose.

Iki tol trečiu pasirinkimu prezidento rinkimuose buvęs S. Skvernelis jau po kelių dienų „Vilmorus“ apklausoje aplenkė buvusią finansų ministrę Ingridą Šimonytę, tiesa, nuo ekonomisto Gitano Nausėdos dar gerokai atsilieka.

Sausio viduryje dienraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu atliktos apklausos duomenimis, už G. Nausėdą balsuotų 23,3 proc., S. Skvernelį – 16,9, už konservatorių iškeltą I. Šimonytę – 16 proc. apklausos dalyvių.

Verta paminėti, kad nuo sausio 9 dienos iki sausio 20 dienos S. Skvernelio palaikymas šoktelėjo sparčiausiai, kai I. Šimonytės reitingas nukrito bene ryškiausiai tarp visų kandidatų.

Sociologas Vladas Gaidys naujienų agentūrai BNS tokius pokyčius aiškino tuo, kad buvusios ministrės matomumas ir ryškumas viešojoje erdvėje paskutinėmis savaitėmis buvo gerokai mažesnis.

„Jos pakilimas buvo susietas su dalyvavimu vidiniuose partiniuose rinkimuose, ji buvo dėmesio centre. Po to aktyvumo ypatingo nebuvo, nebuvo kurstomas rinkiminis laužas“, – sakė sociologas.

Anot V. Gaidžio, G. Nausėdos rėmėjų ratas yra gerokai platesnis – ekonomistas palaikomas įvairiuose visuomenės sluoksniuose. S. Skvernelis didesnės paramos gali tikėtis šalies regionuose ir iš mažesnes pajamas gaunančių asmenų. Sociologo teigimu, kita rinkimų favoritė I. Šimonytė dėl savo rinkėjo gali būti tikresnė didžiuosiuose Lietuvos miestuose, be to, apklausos rodo, jog ją palaiko didesnes pajamas gaunantys žmonės.

Ar premjero šuoliai sociologinių tyrimų lentelėse susiję su „karšta“ naujiena dėl jo kandidatavimo turėtų paaiškėti jau artimiausiose tyrimuose.

Lažybininkų lentelėse – favoritai kiti

Nors Lietuvos prezidento rinkimai prasidės už kiek mažiau nei penkių mėnesių, kalbų apie naująjį šalies lyderį vis daugėja, o pagrindiniai kandidatai vis labiau įtvirtina savo pozicijas. Kad visuomenė nėra abejinga būsimiems prezidento rinkimams patvirtina ir lažybas Lietuvoje organizuojančios įmonės, jų teigimu, prieš pat skubėjimą prie balsadėžių tautiečiai bando nuspėti galimą kandidatą, kuris Daukanto aikštėje pakeis 10 metų prezidentavusią Dalią Grybauskaitę.

Ekspertai nuožmiausią kovą dėl šalies vadovo įžvelgia tarp trijų kandidatų –G. Nausėdos, I. Šimonytės ir S. Skvernelio. Didžiausios šalies lažybų bendrovės „Top Sport“ bukmekeriai tarp šio trejetuko ir mato nuožmiausią kovą, o galimybės vertinamos pakankamai lygiai.

Tiesa, pateikiamuose lažybininkų skaičiuose tam tikrų pokyčių yra – iki šiol lyderiu buvęs ekonomistas G. Nausėda užleido pozicijas I. Šimonytei ir S. Skverneliui. Pastarųjų galimybės šiandien dienai laimėti rinkimus vertinamos visiškai lygiai.

Iš karto po favoritų trejeto rikiuojasi filosofas Arvydas Juozaitis, jo galimybės vertinamos gerokai kukliau – santykiu 15/1.

Tiesa, bukmekerių teigimu, bent kol kas, gyventojai aktyviausiai palaiko būtent favoritų trejetą ir į kitas pavardes žvalgosi pakankamai skeptiškai.

Lažybų bendrovės „Olybet“ sudarytoje kandidatų tikimybėje laimėti gegužę vykstančiuose rinkimuose favoritai vėl gi tie patys – S. Skvernelio ir I. Šimonytės šansai yra identiškai vienodi ir vertinami 2.25/1, o trečias G. Nausėda stipriai neatsilieka – 2.6/1.

Įdomu tai, kad ketvirtoje pozicijoje rikiuojasi Kauno meras Visvaldas Matijošaitis, kuris kol kas nėra pasakęs jokio sprendimo dėl būsimų prezidento rinkimų, o ekspertų manymu šis politikas apie šį postą tikrai bent šiuo metu dar negalvoja ir labiau savo tyla palaiko intrigą viešojoje erdvėje.

Bendrovės „Betsafe“ bukmekeriai šiandien šiek tiek ryškesniu favoritu mato dabartinį premjerą. Po paskutinių pastarojo pareiškimų viešojoje erdvėje, taip pat šuolio reitingų lentelėse sausio paskutinėmis dienomis premjeras vertinamas kaip geriausius šansus nugalėti turintis kandidatas. Tiesa, objektyvumo dėlei reikėtų pastebėti, jog S. Skvernelio pranašumas gana nedidelis ir I. Šimonytė lenkiama tik minimaliai.

Kiek ryškiau nuo šių dviejų kandidatų atsilieka ekonomistas G. Nausėda, nors jis vis dar yra gana ryškus sociologinių tyrimų reitingų lyderis, bukmekerių manymu, bent sausio pabaigoje geresni šansai laimėti yra daugiau politinės patirties turintiems ekonomisto oponentams.

Politologai, komunikacijos specialistai viešojoje erdvėje svarsto, kad įnirtinga kandidatų kova dar tik startavo, neabejojama, kad intensyviau prasidėjus rinkimų kampanijai pokyčiai bus fiksuojami kur kas sparčiau tiek reitingų lentelėse, tiek prognozėse.

 

Rekomenduojami video