Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Prasidėjo pernykštės žolės gaisrai

Praėjusį sekmadienį atidarytas pernykštės žolės deginimo sezonas. Ugniagesiams per vieną dieną sausą ir išdžiūvusią žolę teko gesinti net tris kartus. Žolė degė Vilainiuose, Taučiūnuose, Kėdainių LEZ teritorijoje. Per vieną dieną išdegė šimtai arų žolės. Pareigūnai perspėja gyventojus, kad už pernykštės žolės deginimą gresia didelės baudos.

Liepsnojo naktį

Pirmasis gaisras kilo naktį iš šeštadienio į sekmadienį. 00:52 val. buvo gautas pranešimas, kad Kėdainių rajono Vilainių seniūnijos Taučiūnų kaime prie užtvankos dega žolė. Į įvykio vietą atvykę gelbėtojai išvydo degantį 15 arų plotą. Netrukus žolė buvo užgesinta. Paaiškėjo, kad vienas kaimo gyventojas buvo užkūręs laužą, nuo jo užsidegė žolė.

Degė Vilainiuose

Apie dar vieną žolės gaisrą ugniagesiai buvo informuoti sekmadienio popietę. 14:10 val. gautas pranešimas, kad Kėdainių rajono Vilainių kaimo Melioratorių gatvėje dega žolė. Atvykę pareigūnai rado rusenančią žolę. Gaisrininkai užgesino žolę, degusią 5 arų plote. Tiesa, ugniagesiai dar pažymėjo, kad šioje vietoje žolė dega kone kasmet, o gaisrus dažniausiai kažkas sukelia tyčia arba dėl neatsargumo.

Didelis plotas

Didžiausias žolės gaisras liko sekmadienio popietę. Šį gaisrą malšino ne tik Pramonės, bet ir Kėdainių ugniagesiai. 15:23 val. gautas pranešimas, kad Kėdainiuose, Pramonės gatvėje, Kėdainių LEZ teritorijoje, važiuojant „Rivonos“ link, kairėje pusėje dega žolė 50 m² plote, pastatams ir automobiliams gresia pavojus. Į įvykio vietą atvykę ugniagesiai užgesino sausa žolę ir krūmus 500 arų plote.

Perspėja gyventojus

Pareigūnai perspėja – žolės degintojams gali grėsti nemenkos baudos, o jas gali skirti tiek priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos inspektoriai, tiek aplinkosaugininkai. Baudos iš tiesų yra nemenkos. Jos padidėjo kone dvigubai. Tad prieš degindamas žolę žmogus turėtų pagalvoti – ar jam verta daryti tokį pažeidimą.

Administracinių nusižengimų kodekse, pagal 286 straipsnį dėl aplinkos apsaugos reikalavimų pažeidimo už sausos žolės, nendrių, nukritusių medžių lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės atliekų deginimą numatyta administracinė atsakomybė ir gali būti skiriama nuo 30 iki 230 eurų bauda, o juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 60 iki 300 eurų.

Be to, vengimas imtis priešgaisrinės apsaugos priemonių, pastebėjus savo žemėje ražienų ar nesugrėbtų šiaudų gaisrą, gali užtraukti baudą žemės savininkams, naudotojams ir valdytojams nuo 30 iki 170 eurų. Ražienų, nenupjautų ir nesugrėbtų žolių, nendrių, javų ir kitų žemės ūkio kultūrų deginimas užtraukia baudą asmenims nuo 50 iki 300 eurų, juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 120 iki 350 eurų.

Nusikaltimas gamtai

Ugniagesiai gelbėtojai bei aplinkos apsaugos pareigūnai informuoja, kad tokių gaisrų gesinimas atima ne tik labai daug ugniagesių pajėgų, bet ir padaro labai didelių nuostolių gamtai bei turtui: sudega augalai, jų sėklos, žūsta vabzdžiai, gyvūnai, perintys paukščiai.

Nuo degančios žolės ugnis neretai persimeta į sodybas, ūkinius pastatus, tokiuose gaisruose žūsta žmonės. Be to, labai smarkiai užteršiama aplinka – išsiskiria toksiškos dujos ir įvairios sveikatai kenksmingos dalelės, kurių sudėtyje yra suodžių, dervos, nesudegusių medžiagų bei neorganinių atliekų.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video