Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pirmųjų grybų jau randa ir Kėdainių krašto grybautojai

Pastarosiomis dienomis Lietuvoje iškritus gausesniems krituliams ir nukritus temperatūrai, miškuose ėmė dygti pirmieji grybai. Tiesa, grybai dygsta daugiau žemesnėse, drėgnesnėse vietose. Kėdainių miesto ir rajono grybautojai kol kas randa tik vieną kitą pirmąjį grybą.

Randa vienetai

„Rinkos aikštė“ pakalbino pirmaisiais grybų „laimikiais“ šiais metais jau besidžiaugiančius kraštiečius.

Miškuose jau buvo apsilankę daug grybautojų, tačiau grybų pavyko rasti ne visiems – kiti iš miškų grįžo tuščiomis pintinėmis, tačiau pasimėgavę miško teikiama gaiva ir ramybe.

„Grybauti šiemet išėjau pirmą kartą. Pirmas laimikis nenuvylė – daugiausia radau lepšiukų. Girdvilų miške dar tik pradžia, labai trūksta lietaus.

Bet jei lis, temperatūra kris, grybų gali būti ir daugiau“, – kalbėjo 35-erių metų Truskavos seniūnijos Okainių kaimo gyventojas Regimantas Švoba.

Seka įvykius

R. Švoba yra prisiekęs grybautojas ir bendrauja su kolegomis grybautojais iš visos Lietuvos. Grybautojai tarpusavyje bendrauja, džiaugiasi laimikiais, dalinasi patarimais ir patirtimis.

„Priklausau grybautojų grupei internete. Ten visos Lietuvos grybautojai susirašinėja ir rodo, ką gero rado miške. Pamačiau aš tas nuotraukas, tai ir man azartas sukilo. Pasikviečiau kaimo draugus ir į mišką. Ir radom.

Labai smagu. Man grybavimas tikra atgaiva sielai“, – dėstė okainiškis.

Rekomenduojami video