Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pedagogai pradeda neterminuotą streiką, premjeras tam nemato pagrindo

Nepatenkinti etatinio apmokėjimo modeliu, dalis pedagogų pradeda neterminuotą streiką. Iš pradžių šį pirmadienį streike planuoja dalyvauti iki dešimties, tai yra maždaug 0,5 proc. visų šalies mokyklų, tačiau kitomis dienomis prie streiko prisijungs daugiau ugdymo įstaigų. Švietimo ir mokslo ministerija žada lankytis streikuojančiose mokyklose. Premjeras Saulius Skvernelis teigia pagrindo streikui nematantis.

Streiką organizuojančios Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos atstovai teigia, kad šiuo metu vykdoma reforma yra labai greita ir nepaskaičiuota, mokyklose esą daug netvarkos.

Pasak profsąjungos, streikuosiantys mokytojai nėra nusiteikę prieš etatinį apmokėjimą, tačiau jis turėtų būti aiškiau reglamentuotas.

Švietimo ir mokslo ministerija sako, kad po įvykdytos reformos, mokytojų algos augo beveik visoje Lietuvoje. Ministerijos atstovai ketina važiuoti į streikuojančias mokyklas ir su pedagogais aptarti jų padėtį.

Premjeras Saulius Skvernelis sako nematantis pagrindo streikuoti, nes įvedus etatinį apmokėjimą, vidutinis mokytojų atlyginimas esą paaugo gana solidžiai. Streiką organizuojanti profsąjunga sako, kad baigti protestuoti ketinama tik tada, kai bus rastas susitarimas.

 

Rekomenduojami video