Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pavojingas paauglių traukos objektas

Praėjo beveik metai po to, kai buvusios gelžbetonio gamyklos teritorijoje buvo rastas nepilnamečio biržiečio kūnas. Vaikinas nukrito iš penktojo pastato aukšto ir žuvo.

Atsakingų institucijų darbuotojai tvirtina ėmęsi veiksmų, kad ši pavojinga teritorija būtų nepasiekiama paaugliams. Tačiau akivaizdu, kad jų nepakanka. Čia nuolat lankosi aštrių pojūčių ištroškę paaugliai ir vaikai. Teritorija atvirai pasiekiama.

Iki nelaimės – vienas žingsnis

„Ar neužteko vienos nelaimės? Kiek jų dar turi nutikti, kad valdžia atsikvošėtų?“ - su tokiais klausimais į redakciją kreipėsi vieno biržiečio paauglio mama.

Moteris atsitiktinai pasižiūrėjo savo sūnaus mobiliojo ryšio telefoną ir pašiurpo išvydusi jame esančias nuotraukas.

Sūnus įamžino vaizdus buvusios gelžbetonio gamyklos teritorijoje. Pagal juos buvo akivaizdu, kad vaikai lankėsi vienose pavojingiausių buvusios gamyklos vietų.

Nuotraukose matyti dideliame aukštyje trūkinėjančios sijos, aptrupėjusios ir griūvančios sienos, užfiksuotos gilios šachtos.

„O jei koja paslystų ar kas nulūžtų? Gali įvykti baisi nelaimė. Kiek jų dar turi nutikti, kad valdžia imtųsi priemonių?“- klausė moteris.

Su sūnumi ir jo draugais bei jų tėvais moteris žadėjo rimtai pasikalbėti ir uždrausti lankytis pavojų keliančioje teritorijoje. Tačiau ji suvokia, kad gal ne visi tėvai žino, kad jų vaikai čia lankosi. Todėl pirmiausia reikia užtikrinti, kad į šį pastatą niekas negalėtų lengvai patekti.

Atviras vaiduoklis

Apsilankius buvusios gelžbetonio gamyklos teritorijoje buvo matyti daug naujai statomų ir renovuojamų verslo objektų. Tačiau pagrindinis pastatas, nuo kurio prieš metus nukrito nepilnametis, tebestovi lyg vaiduoklis.

Pastato įėjimai aptverti simbolinėmis „Stop“ juostomos. Ant vieno buvusio lango iškeltas kartono lakštas su užrašu, kad tai privati teritorija.

Ar tai visos įmanomos priemonės, kad į vidų nepatektų aštrių pojūčių ištroškę paaugliai?

Pradėtos dvi bylos

Biržų rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Ričardas Sabas informavo, kad dėl neprižiūrimų statinių J. Basanavičiaus gatvėje esančioje buvusios gelžbetonio gamyklos teritorijoje iškeltos dvi administracinės bylos.

Vienu atveju pastatus įsigiję privatūs asmenys nebuvo surasti, kviečiami į savivaldybę jie neatvyko.

Kitu atveju griūvančio ir neprižiūrimo pastato savininkui skirta bauda. Tačiau akivaizdu, kad tai nepadėjo, tad greitu metu bus skiriama dar viena nuobauda.

„Pagal miesto švaros ir tvarkos taisykles pastato savininkas turi užtikrinti tvarką ir apriboti patekimą į jį“, - kalbėjo R. Sabas.

R. Sabas apeliavo į žmonių sąmoningumą.

„Kas valdo turtą, turi rūpintis ne tik aplinka, bet ir kitų žmonių saugumu“, - kalbėjo jis.

Tiesa, R. Sabas ir pats abejojo, ar skiriamos nuobaudos padeda. Tačiau jis kalbėjo apie tai, kad pirmiausia tėvai turi domėtis, kur jų vaikai eina.

Ratą prasuka

Biržų policijos komisariato vadovas Deividas Valtaris sakė, kad policija nebuvo sulaukusi pranešimų, jog po buvusios gelžbetonio gamyklos griuvėsius landžioja vaikai.

Pareigūnai savo iniciatyva nuolat prasuka pro šią teritoriją.

„Jei vaikai girdi ir mato, kad važiuoja policija, ir jei nenori, kad juos matytų, tai slepiasi“, - svarstė D. Valtaris.

Per mažai baudžia?

Vienas pedagogas „Šiaurės rytams“ sakė manantis, kad savivaldybė per mažai baudžia apleistų pastatų savininkus.

„Jei nubaudė, tai gal neskausmingai. Žinant, kiek kainuoja tvora, jiems geriau baudas sumokėti ir nieko nedaryti“, - svarstė pedagogas.

Jo manymu, sprendimą pirmiausia turėtų priimti rajono politikai ir vadovai.

Jurgita Morkūnienė

Biržų krašto laikraštis "Šiaurės rytai"

Rekomenduojami video