Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Patvirtino tauriųjų elnių ir briedžių sumedžiojimo limitus naujam medžioklės sezonui

Patvirtinti tauriųjų elnių ir briedžių sumedžiojimo limitai, kuriais bus vadovaujamasi 2023–2024 metų medžioklės sezone. Šiame sezone visoje šalyje leista sumedžioti 4 310 briedžių (75 daugiau lyginant su praėjusiu medžioklės sezonu) ir 20 602 elnių (2 899 daugiau lyginant su praėjusiu medžioklės sezonu). Šių žvėrių sumedžiojimo limitai nustatyti kiekvienoje savivaldybėje.

Kai kuriose savivaldybėse kanopinių žvėrių populiacijos šiuo metu vertinamos kaip gausos arba labai gausios. Apie tai liudija Valstybinių miškų urėdijos kasmet atliekamas elninių žvėrių neigiamo poveikio miškui įvertinimas.

Šis vertinimas atliekamas pavasarį, ir jis rodo augantį elninių žvėrių populiacijų poveikį miško jaunuolynams – žvėrys smarkiai nuskabo ūglius ir nulaupo kamienų žievę, medeliai skursta, juos užpuola kamieno puviniai.

Stirnų sumedžiojimas nelimituojamas, bet ir briedžių bei elnių populiacijos vertinamos kaip gausios, todėl Aplinkos ministerija ragino savivaldybių komisijas, nustatančias sumedžiojimo limitus atskiriems medžioklės plotams, juos nustatyti reikšmingai didesnius nei pernai, atsižvelgiant į užfiksuojamą žalos mastą.

Pasiūlymus dėl sumedžiojimo limitų nustatymo teikia medžioklės plotų naudotojai. Aplinkos apsaugos departamentas yra sudaręs kiekvienoje savivaldybėje komisiją, kuri gautus pasiūlymus analizuoja ir nusprendžia dėl kiekviename medžioklės plotų vienete taikytino žvėrių sumedžiojimo limito.

Patvirtinti limitai įsigalioja, kai aplinkos ministras patvirtina visoje šalyje medžiojamųjų gyvūnų, kurių sumedžiojimas yra limituojamas, sumedžiojimo limitus, o medžioklės plotų naudotojai gali pradėti šiuos limituojamus gyvūnus medžioti, kai prasideda atitinkamų rūšių gyvūnų medžioklės sezonas.

Limituojama šių žvėrių medžioklė: briedžių, tauriųjų elnių ir vilkų, kurių sumedžiojimo limitą tradiciškai numatoma patvirtinti rugsėjo pabaigoje, kai bus užbaigta praeitame sezone sumedžiotų vilkų genetinė analizė.

Rekomenduojami video