Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Partijų gretos – nuo kelių dešimčių iki šimtų

Du kartus per metus, iki spalio 1-osios ir iki kovo 1 dienos, visos Lietuvoje registruotos politinės partijos turi pranešti Teisingumo ministerijai savo narių skaičių. Šiuo metu Lietuvoje yra 23 oficialiai veikiančios partijos, dar penkios likviduojamos. „Tauragės kurjeris“ domisi, ar Tauragės rajone veikiančios partijos gausėja, ar traukiasi.

Šalies mastu padaugėjo

Bendras partijoms priklausančių narių skaičius šalyje išaugo nuo 115 tūkst. iki 117 tūkst. narių, tačiau, kaip teigiama Teisingumo ministerijos pranešime, augimą lėmė tai, kad šį pusmetį narių skaičių deklaravo pernai to nepadariusi Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partija. Jie nurodo turintys 2 tūkst. narių. Kad būtų įregistruota, partija turi turėti ne mažiau kaip 2 tūkst. narių.

Šalyje sumažėjo, Tauragėje padaugėjo?

Skandalų krėstas Liberalų sąjūdis skaičiuoja, kad jų narių šalies mastu sumažėjo maždaug šimtu – nuo 7900 iki 7800.

Liberalų sąjūdžio Tauragės skyriaus pirmininkas Darius Stankus „Tauragės kurjeriui“ teigė, kad

„LR liberalų sąjūdžio Tauragės skyriaus narių gretos auga nuo pat skyriaus įsikūrimo, ne išimtis ir praėję metai“. Vis dėlto konkrečių skaičių skyriaus pirmininkas neįvardijo. Pasak jo, auga liberalus, jų idėjas ir darbus palaikančių žmonių, simpatikų gretos.

„Tai žmonės, su kuriais bendraujame kasdienėje veikloje, jie padeda liberalams įvairiose veiklose, prisideda savo idėjomis ir darbais Tauragei. Liberalai palaikomi Tauragėje dėl nuoširdaus, atsakingo, sąžiningo ir efektyvaus rajono valdymo. Liberalai kartu su koalicijos partneriais dar nesibaigus kadencijai yra įvykdę pagrindinius rinkėjams duotus pažadus“, – į redakcijos klausimus raštu atsakė D.Stankus.

Kadangi taip ir liko neaišku, kiek konkrečiai narių turi Liberalų sąjūdžio Tauragės skyrius, paprašėme Liberalų sąjūdžio komunikacijos vadovės Dovilės Tuskenytės pagalbos. „Informacinėje sistemoje turime 57 narius – tai kol kas yra naujausia informacija, kokią turime. Jei per pastarąjį laiką kažkas išstojo ar įstojo, tačiau informacija dar nepasiekė mūsų – mes to nežinosime“, – atsakė D.Tuskenytė.

Valstiečių ir žaliųjų sąjungoje – natūrali kaita

Didžiausią frakciją Seime turinti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga narių gretas išaugino nuo 4200 iki 4300. Tauragėje jų skaičius keitėsi nežymiai.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Tauragės skyriui vadovauja Seimo narė Aušrinė Norkienė. Į redakcijos prašymą įvardyti, kiek narių šiuo metu jungia rajono skyrius, atsakymą atsiuntė Seimo narės padėjėja-sekretorė Sandra Triukaitė-Valinčienė. Ji rašo, kad 2016 m. partijos Tauragės skyriaus veikloje dalyvavo 63 nariai, 2017 m. sausio 1 d. – 70 narių, 2018 m. sausio 1 d. – 68 nariai. „Per 2017 m. 3 skyriaus nariai išsibraukė ir priėmėme 1 naują narį. Įvyko natūrali žmonių kaita – išsibraukė vyresnio amžiaus žmonės, kurie nebenori dalyvauti politinėje veikloje“, – rašo Seimo narės padėjėja.

Sumažėjo 27-iais

Socialdemokratų partijos narių šalyje sumažėjo daugiau kaip 600 – iki 18,5 tūkstančio. Pernai spalį partija nurodė turėjusi 19 100 narių.

Tauragėje socialdemokratų šiuo metu, pasak partijos skyriaus pirmininko Prano Petrošiaus, yra 567. Per metus jų sumažėjo 27-iais. Paklaustas, kodėl, jo manymu, taip atsitiko, skyriaus pirmininkas pasvarstė:

– Kai kurie išvyko gyventi ir dirbti į užsienį, todėl pranešė išstojantys iš partijos, kiti dėl amžiaus nebenori dalyvauti partijos veikloje ir atsisakė narystės, yra ir dėl šeimyninių ar sveikatos reikalų atsakiusių. Jokių kitų priežasčių nėra.

Konservatoriai: „Populizmo nesivaikome“

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos narių skaičius šalyje išlieka stabilus – 14,5 tūkstančio. Konservatorių per pusmetį sumažėjo keliomis dešimtimis.

Pasak partijos Tauragės skyriaus pirmininkės Giedrės Stulginskienės, TS-LKD Tauragės skyrius auga, esą prisijungia mokytojai, kultūros atstovai, jaunimas.

– Skyriaus narių skaičius visada buvo gausus ir stabilus – apie 350 tauragiškių. Gal dėl to, kad niekad nesivaikėme pigaus populizmo. Turime puikių pavyzdžių, kaip pasikeitus politinei situacijai skyriai tiesiog subyra. Alumi, saldainiais ar pažadais suvilioti žmonės greitai ateina, bet greitai ir dingsta. Mūsų branduolį sudaro patyrę, brandūs tauragiškiai, patyrę tremties sunkumus, kovoję dėl tėvynės laisvės, jų artimieji ir bendraminčiai. Jungiasi ir pilietiškas jaunimas. Šiemet atsinaujino ir aktyviai veiklą pradėjo Jaunųjų konservatorių lyga, naujai išrinkta pirmininkė Vytautė Lukauskytė. Tėvynės sąjungos bendruomenė išsiskiria, nes ją vienija idėjos, ne pragmatiški išskaičiavimai dėl darbo vietų ar postų. Aplink netrūksta pavyzdžių, kaip per politiką, giminystės liniją karjerą daro įvairių partijų atstovai. Esame vienas gausiausių skyrių Tauragėje. Dėkoju visiems skyriaus nariams, kurie aktyviai prisideda ne tik prie skyriaus veiklos, bet ir yra patriotiški ir pilietiški, – teigia G.Stulginskienė.

Nemažai partiečių – užsienyje

„Tvarkos ir teisingumo“ partijos narių šalyje sumažėjo maždaug šimtu – nuo 12,3 tūkst. iki 12,2 tūkst. Šios partijos Tauragės skyriaus pirmininkas Silverijus Statkus teigia, kad šiuo metu skyrius turi 336 narius. Pernai į partiją Tauragėje įstojo 11 naujų narių.

– Tiesa, nemažai mūsų partiečių yra išvykę į užsienį, – sakė S.Statkus. – Tikiu, kad dauguma tų žmonių išvyko ne visam laikui. Žinoma, jie mums naudingesni būtų čia, Lietuvoje, bet yra kaip yra. Tokia gyvenimo realybė. Vien dėl to, kad yra išvykęs, juk žmogus nenustoja būti partijos nariu.

 

Birutė SLAVINSKIENĖ

Rekomenduojami video