Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Netvarkomos kapinės bado akis

Į „Rinkos aikštės“ redakciją kreipėsi kaunietė Teresė Leskauskienė. Moteris skundėsi, kad Labūnavos  kapinės, kuriose amžinojo poilsio atgulė jos sūnus bei kiti artimieji, pastaraisiais metais primena ne jaukią ramybe alsuojančią vietą, o tikrų tikriausią sąvartyną.

„Tokios netvarkos Labūnavos kapinėse, kokia yra „palaikoma“ pastaraisiais metais, nemačiau per ištisus 18 metų. Lapkričio pradžioje kapinėse dar riogsojo tik apgrėbtos ir suverstos lapų krūvos, o kitose vietose lapai nė nebuvo pradėti grėbti.

O kas darosi aplink šiukšlių konteinerius? Jos virsta per viršų. Be to, konteineriai stovi pačiose kapinėse, o ne ant šaligatvio, prie tvoros, kaip priklausytų pagal taisykles. Gal taip padaryta tam, kad nesimatytų, kada šiukšlės apskritai išvežamos. Kaip turi jaustis artimieji, kurių kapas per 3–4 metrus nuo šiukšlių konteinerių? Be to, neaišku, kas kiek laiko išvežamos šiukšlės, konteineriai beveik visada perpildyti.

Tikrai apmaudu ir graudu žiūrėti, kaip, pasikeitus Pelėdnagių seniūnui, viskas apvirto aukštyn kojomis. Atrodytų, kad seniūnas išeidamas išsinešė ir kapinių priežiūros taisykles ir svarbiausia – pagarbą žmonėms. Kol seniūnijai vadovavo gerb. V. Tamulis, dėl kapinių priežiūros nė menkiausio priekaišto nebuvo: lapai vos nukritę iškart būdavo sugrėbiami, o šiukšlės visada laiku išvežamos. Tikrai neatsimenu incidentų dėl kapinių nepriežiūros: buvo ir kapinių sargas, kapinės valomos, pagrindiniai vartai rakinami, o dabar vasaros metu kapinėse vyksta jaunimo, įvažiavusio tiesiog į kapines su automobiliais, išgertuvės“, – apmaudą lieja moteris.

Ji teigia, kad šių metų spalio mėnesį skambino į seniūniją, kur atsiliepė seniūno pavaduotoja. Ji paaiškino, kad seniūnija neturi sargo etato, Labūnavoje nėra žmonių, kurie dirbtų viešuosius darbus.  „Gavus tokius atsakymus peršasi išvada, kad jeigu Pelėdnagių seniūnijai nerūpi gyvųjų gyvenimas, tai kodėl turėtų rūpėti, kokiame šiukšlyne ilsisi kitų artimieji. Aš Labūnavos kapinėse nuo vasaros pradžios iki vėlyvo rudenio lankausi kiekvieną savaitę. Kiek leidžia jėgos, tvarkau kapines pati. Nejaugi, būdama tokio amžiaus, norėdama, kad būtų pagerbti visų mirusieji, privalau sugrėbti lapus ir ant „kupros“ išnešti“, – kartėlį lieja T. Leskauskienė.

Komentaro skambtelėjome Pelėdnagių seniūnui Edvinui Pagirskui. Mūsų nuostabai seniūnas nė nebuvo girdėjęs apie skundus dėl Labūnavos kapinių priežiūros.

„O kas čia blogai? – stebėjosi seniūnas, išgirdęs, kad atsirado nepatenkintų Labūnavos kapinių priežiūra. – Na, nežinau. Konteineriai yra išvežami. Juolab kad mūsų ūkvedys labūnaviškis, jis jau tikrai pažiūri. O lapai dabar jau tikrai yra nugrėbti ir maišai sustatyti. Nežinau, kodėl čia taip. Buvo dvi dienas traktorius sugedęs, bet taip mes tvarkomės. Pirmą kartą išgirdau iš tikrųjų. Visų šventųjų dieną vien iš Labūnavos kapinių išvežėme 6 tonas šiukšlių. Šiukšles vežėme ir prieš lapkričio 1 d. ir po. Labūnavai yra skiriamas tikrai didelis dėmesys. Tvarkoma, lapai grėbiami, šienaujama pastoviai. O jei ten lapkričio 1 d. suvertė tas šiukšles, tai mes 2 d. išvežėme. O lapus taip pat grėbėme ir per, ir po lapkričio 1 d. Nežinau, ką atsakyti šiai moteriai, bet mes nesame iš jos gavę jokių žinių“, – atsako E. Pagirskas.

 

Kristina MIRVIENĖ

Rekomenduojami video