Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nesuskubus pateikti prašymų, gali pražūti visų metų vaiko pinigai – 360 eurų

Prašymus vaiko pinigams gauti tėvai gali teikti bet kada, tačiau jie grąžinami ne daugiau kaip už 12 mėnesių.

Kaip Eltai priminė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) Piniginės paramos ir būsto skyriaus vadovė Svetlana Kulpina, nuo metų pradžios 30 eurų siekianti išmoka skiriama kiekvienam vaikui iki 18 metų amžiaus, o jei mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, – ir iki 21-erių, tad dar neparašiusieji prašymų juos gauti turėtų suskubti, nelaukti paskutinių metų dienų.

Metinė vaiko pinigų išmokų suma vienam vaikui – 360 eurų.

„Kuo greičiau reikėtų pateikti prašymus to nepadariusiems, nelaukti kalėdinių švenčių, turint omenyje, kad laukia nemažai nedarbo dienų. Žinoma, įstaigos dirbs ir gruodžio 27, 29 dienomis, bet būtų geriau nedelsti“, – sakė S. Kulpina.

Kaip pabrėžė SADM atstovė, dėl vaiko pinigų, kurie gali būti grąžinami už 12 mėnesių, turėtų nesibaiminti tėvai, susilaukę vaikučių šių metų vasario, kovo, ar vėlesniais mėnesiais. Parašę prašymus vaiko pinigams gauti, jie galės pinigus susigrąžinti ir vėliau, bet irgi ne daugiau kaip už 12 mėnesių.

„Ministro vardu kreipėmės į savivaldybes, kad būtų kuo plačiau paskleista informacija per žiniasklaidą, seniūnijas tėvams, kurie nesikreipė dėl vaiko pinigų, kad tai padarytų, neprarastų lėšų, kurios skirtos būtent vaikams. Mūsų didelis noras ir bendras rūpestis, kad kiekvieną Lietuvos vaiką pasiektų vaiko pinigai“, – pabrėžė SADM atstovė.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lapkričio 29 dienos duomenimis, iš viso pateikta 403,5 tūkst. prašymų vaiko pinigams gauti dėl 507,3 tūkst. vaikų.

Palyginti su lapkričio 21 diena, pateikus prašymus, vaiko pinigai pasieks 4,2 tūkst. vaikų daugiau.

Iš viso patenkinta 401,1 tūkst. prašymų dėl 504,2 tūkst. vaikų. Iš visų pateiktų prašymų priimta 99,4 proc. sprendimų dėl išmokos vaikui skyrimo.

ELTA primena, kad vaiko pinigai mokami visiems vaikams nuo gimimo iki 18 metų. Išmoka vaikui gali būti mokama ir iki 21 metų, jeigu vaikas mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, įskaitant ir besimokančius profesinio mokymo įstaigose, jeigu į mokymąsi įtraukta bendrojo ugdymo programa.

Seimui pritarus nuo sausio vaiko pinigai sieks 50 eurų, šiemet kiekvienas vaikas galėjo pretenduoti į 30 eurų išmoką.

Lietuvos statistikos departamento išankstiniais duomenimis, 0–19 metų amžiaus nuolatinių gyventojų skaičius 2018 metų liepos 1 dieną šalyje buvo 563,4 tūkst. Šių metų sausio–lapkričio mėnesiais gimė 26 523 vaikai.

Rekomenduojami video