Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nepilnametę žiauriai sumušęs jaunuolis į teismo salę žengė ašarodamas

Šiandien Tauragės apylinkės teismas pradėjo nagrinėti baudžiamąją bylą dėl nepilnametės Jurbarko rajono gyventojos žiauraus sumušimo. Pilnametystės sulaukęs kaltinamasis Mantas I. į teismo salę žengė lydimas tėvų.

Lapkričio mėnesį byla buvo perduota teismui, o pirmasis posėdis buvo paskirtas 2019-ųjų gruodžio 6-ąją. Tačiau dėl nukentėjusiosios advokato Mindaugo Vasiliausko sveikatos jis buvo atidėtas iki šiandienos.

Mantui I. pareikšti kaltinimai pagal tris Baudžiamojo kodekso straipsnius – dėl pasikėsinimo išžaginti, seksualinio prievartavimo ir nesunkaus sveikatos sutrikdymo. Jaunuoliui buvo taikytos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir uždėta apykojė.

Į teismą jaunuolį atlydėjo jo tėvai, Jurbarko rajono politikai. Su žurnalistais jie atsisakė bendrauti, užstojo sūnų nuo kamerų ir fotoaparatų, garsiai piktinosi, kodėl apskritai žurnalistai buvo įleisti į teismo salę. Kaltinamąjį ginantis advokatas Edgaras Jautakis patikino, kad nei jis, nei kaltinamojo šeima nebendraus su žiniasklaida. Tačiau pranešė, kad Mantas I. kaltę pripažįsta ir dėl savo veiksmų gailisi.

Į teismą atskubėjo ir nukentėjusios mergaitės tėtis. Su žiniasklaida prieš posėdį bendrauti jis atsisakė. Pažadėjo kalbėti po posėdžio. Vyras patikino su advokatu nesutiksią, kad byla, gavus kaltinamojo prisipažinimą, būtų nagrinėjama sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka, kas gali lemti trečdaliu mažesnę bausmę.

Rezonansinėje byloje teismo posėdis neviešas, todėl vos paskelbus apie posėdžio pradžią visi pašaliniai asmenys iš teismo salės buvo išprašyti. Kadangi kaltinamasis jau sulaukęs pilnametystės, jo tėvai taip pat turėjo išeiti iš salės.

Advokatas Mindaugas Vasiliauskas

Posėdyje paskelbus trumpą pertrauką, kaltinamasis išskubėjo iš posėdžių salės paskui advokatą. Nukentėjusiosios advokatas M.Vasiliauskas sutiko duoti trumpą interviu žurnalistams. Jo teigimu, visgi nuspręsta bylą nagrinėti sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka. Po pertraukos bus sakomos baigiamosios kalbos. Advokato teigimu, teismui pateiktas ir reikalavimas atlyginti neturtinę žalą, tačiau jos dydis kol kas neatskleidžiamas. M.Vasiliauskas patvirtino, kad kaltinamojo šeima nukentėjusiajai ir jos tėvui dalį žalos jau atlygino, o teismo posėdyje jaunuolis atsiprašė.

Papildyta

15 val. teismo posėdis baigėsi, buvo išsakytos baigiamosios kalbos. Iš salės išėjęs nukentėjusios merginos tėtis patikino nenorintis bendrauti su žurnalistais.

Klaipėdos apygardos prokuratūros 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Edita Mikalainienė tvirtino teismo prašiusi realios penkerių metų laisvės atėmimo bausmės. Jos teigimu, kaip nusikaltimą įvykdžiusiam tuomet dar nepilnamečiui asmeniui tai būtų griežta bausmė. Kokio dydžio teismui pateiktas civilinis ieškinys, prokurorė neatskleidė.

Nuosprendį šioje byloje teismas skelbs vasario 27-ąją.

Morta MIKUTYTĖ

Rekomenduojami video