Žemaitijos nacionaliniame parke esantis Šeirės pažintinis takas – vienas lankomiausių pažintinių takų. Skaičiuotuvų duomenimis, praėjusiais metas šiame lankytojų take apsilankė daugiau kaip 40 tūkst. lankytojų.
Pažintinio tako ilgis siekia 4,1 km, o jame įrengta infrastruktūra supažindina su Žemaitijai būdingu kalvotu kraštovaizdžiu, Šeirės mišku, Gaudupio pelke, paslaptinguoju Piktežeriu, retomis augalų ir grybų rūšimis bei Platelių ežeru, rašoma Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos (VSTT) pranešime.
Metų pabaigoje buvo atnaujintas medinis tiltas per Gaudupio pelkę. O smalsūs lankytojai „apdovanoti“ dar viena įdomia edukacine naujove – įrengtos dvi garso stotelės. Ši naujovė įrengta įgyvendinant projektą „NATURA 2000 tinklo valdymo optimizavimas Lietuvoje“, kurio vienas iš tikslų – supažindinti visuomenę su „Natura 2000“ tinklu ir siekti, kad infrastruktūra gamtoje būtų pasiekiama visiems.
Nuo šiol stotelės tako lankytojams leis įdomiau susipažinti su pelkių ekosistemomis, Platelių ežeru ir jo legendomis. Tačiau norint išgirsti įdomiąsias istorijas teks paprakaituoti... Mat elektrą garso įrašams turės pasigaminti patys, sukdami rankenėlę! Įdomu ir tai, kad istorijos stotelėse skambės žemaitiškai. Tad atvykusiems iš kitų Lietuvos regionų teks galvą palaužyti, norint suprasti, kas pasakojama. Lankytojams iš užsienio stotelės „prabils“ anglų kalba.
Nauja įranga prisidės prie informacijos prieinamumo didinimo žmonėms su specialiais poreikiais. Garso įrašai – vienas iš būdų gauti informaciją žmonėms su regos negalia. Šeirės pažintiniame take yra ir daugiau pritaikymų žmonėms su negalia – apie 700 m tako atkarpa pritaikyta judėjimo negalią turintiems žmonės, dviejuose informaciniuose stenduose informacija pateikiama Brailio raštu.
Parengta pagal VSTT