Nuo 2026 metų rugsėjo greta pirmųjų anglų, prancūzų, vokiečių užsienio kalbų mokyklose atsiras ir ispanų kalba, penktadienį pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Tai numatyta ministrės Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės pasirašytame įsakyme.
Mokiniai ispanų kalbą galės rinktis mokytis nuo antros klasės, jei mokykla tokią galimybę pasiūlys.
„Norime sudaryti galimybes, kad mokiniai mokytųsi kuo įvairesnių ES šalių kalbų, todėl praplečiame jų sąrašą. Maždaug nuo 2019 metų stebime tendenciją, kad didžiuosiuose miestuose ispanų kalba, kaip antroji pasirenkamoji užsienio kalba, populiarėja“, – sakė viceministras Ignas Gaižiūnas.
Anot jo, praėjusiais mokslo metais ispanų kalbą pasirinko 491 šeštokas.
„Nors tai tesudaro kiek daugiau negu 2 proc. nuo visų šeštos klasės mokinių, tačiau padidėjimas reikšmingas. Labai svarbu, kad šis sprendimas leis mokiniams ir pasiūlyti laikyti ispanų kalbos, kaip užsienio kalbos, valstybinį brandos egzaminą“, – tvirtino jis.
Ispanų kalbą, kaip ir anglų, prancūzų, vokiečių, nuo 2026 metų rudens pradiniame ugdyme bus galima siūlyti pasirinkti kaip pirmąją, pagrindiniame ugdyme – ir kaip pirmąją, ir kaip antrąją užsienio kalbą.
Antrųjų užsienio kalbų sąrašas išlieka toks pats: anglų, prancūzų, vokiečių, ispanų, lenkų, ukrainiečių, rusų.
Mokiniai, kurie bus pasiekę numatytą B2 lygį, baigdami mokyklą galės laikyti ir valstybinį ispanų kalbos brandos egzaminą.
Pirmosios užsienio kalbos mokiniai pradeda mokytis nuo antros klasės. Tėvai turi pasirinkti, kokios užsienio kalbos mokysis jų vaikas.
Antrąją užsienio kalbą mokiniai turi pasirinkti šeštoje klasėje.
Užsienio kalbų galima mokytis ir nuo pirmos pradinės klasės (pirmos
užsienio kalbos) ar nuo 5 klasės (antros užsienio kalbos), jeigu mokykla
pasirenka tokią galimybę ir to pageidauja tėvai.