Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Mokyklos tęsia streikus, bet sveikina dialogą pradėjusią ministeriją

Nepatenkinti nuo rugsėjo įvestu etatiniu mokytojų apmokėjimo modeliu, pirmadienį prie neterminuoto streiko ketina prisijungti dar 25 šalies mokyklų pedagogai. Iš viso turėtų protestuoti apie 50 mokyklų, dalis antrą savaitę trunkantį protestą jau nutraukė.  Ministerija žada mokytojų užmokesčio reformą taisyti.

Streiką organizuojanti profsąjunga teigia, kad iki savaitės pabaigos protestuos apie 100 mokyklų iš 2000 šalies švietimo įstaigų.

Streikuojantys mokytojai sako, kad rugsėjį įvesta etatinio darbo apmokėjimo sistema yra neskaidri ir neteisinga, ministerija esą nepasirūpino jos įgyvendinimu. Švietimo ir mokslo ministerija lankosi streikuojančiose mokyklose ir žada iki mėnesio pabaigos parengti etatinio mokytojų algų modelio pataisymus.

Ministrė Jurgita Petrauskienė sako, kad daugiausia patobulinimų turėtų būti susiję ne su pačių įstatymų keitimu, o su aiškinimais, kaip juos interpretuoti.

Profsąjungos vadovas Andrius Navickas teigia pagrindo atšaukti protestą kol kas nematantis, tačiau sveikina dialogą pradėjusią ministeriją.

Rekomenduojami video