Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Mokyklos direktorius įžvelgė diskriminaciją

Biržų „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos direktorius Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybai apskundė merą, skyrusį atlyginimo priedą mažesnį negu kitų mokyklų vadovams.

Į Biržų rajono savivaldybę atsiųstas Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos raštas. Diskriminacijos padėties vertinimu užsiimanti tarnyba tiria biržiečio Vaidoto Butkevičiaus skundą.

Biržų „ Atžalyno“ pagrindinei mokyklai vadovaujantis V. Butkevičius Lygių galimybių kontrolieriui skundžiasi dėl jam skirto priedo prie atlyginimo kintamosios dalies. Visų rajono ugdymo įstaigų, kurių veiklą pačios mokyklos įvertino „labai gerai“, o rajono taryba tą patvirtino, direktoriams nustatytas 30 proc. priedas prie atlygimo. V. Butkevičiui skirtas priedas – 20 proc.

Priedo dydį nustato savivaldybės meras, kurio sprendimu mokyklos direktorius V. Butkevičius nepatenkintas ir įžvelgia diskriminaciją.

Redakcijos žiniomis, savivaldybei atsiųstame rašte yra pateikti ir klausimai merui. Vienas iš klausimų, ar rajono vadovas tikrai mokyklos direktoriui nurodęs vieną iš mažesnio priedo skyrimo motyvą – V. Butkevičiaus priklausymą „ valstiečių“ partijai.

Rajono savivaldybės meras Valdemaras Valkiūnas iki balandžio 12 dienos atostogauja. Kad savivaldybėje gautas Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos raštas, patvirtino mero pavaduotoja Irutė Varzienė.

„Raštas gautas, jis nukreiptas administracijai. Renkama medžiaga, ruošiamas atsakymas. Dalis klausimų skirta merui, kuris atsakymus pateiks grįžęs po atostogų į darbą“, - sakė mero pavaduotoja.

„Atžalyno“ mokyklos direktorius V. Butkevičius sakė nieko nekomentuosiantis, kol tyrimas nebaigtas. Direktorius patvirtino kreipęsis į Lygių galimybių kontrolierių. Pirmiausiai kreipęsis į rajono savivaldybės merą, kai tik sužinojęs apie priedo prie atlyginimo dydį.

Apie motyvus, kuriais meras rėmėsi, V. Butkevičius nekalbėjo.

Telefonu kalbintas atostogaujantis meras V. Valkiūnas „ Šiaurės rytams“ sakė apie skundą žinantis. Pasak mero, spendimą dėl priedo prie atlyginimo dydžio jis priėmęs atsižvelgdamas į nuolatines pastabas, skirtas direktoriui dėl jo vadovaujamos įstaigos veiklos. Įtakos turėję ir savivaldybės kontrolieriaus tarnybos rekomendacijos.

„Priedas skirtas atsižvelgiant ir į direktoriaus požiūrį į darbą“, - sakė meras.

Pasiteiravus, ar vertinimui įtakos neturėjo direktoriaus narystė Lietuvos Valstiečių ir žaliųjų sąjungoje, meras atrodė nustebęs.

„Prie ko čia partiškumas? Apie tai negali būti jokios kalbos. Tikrai tarp direktorių nėra nė vieno tautininko respublikono, o kitoms partijoms prijaučiantys tikrai vertinti ne pagal partiškumą“, - teigė meras V. Valkiūnas.

Alfreda Gudienė

Rekomenduojami video