Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Mokykloje pasigedo pagarbos vaikams ir dėmesio jų saugumui

Papiliečiai kelia klausimus dėl pedagogų elgesio. Mokyklos direktorius linkęs pasitikėti pavaldiniais, o švietimo specialistai siūlo mokyklos bendruomenei kalbėtis ir tartis.

Įvykį tyrė komisija

Papilio pagrindinė mokykla garsėja gražiais renginiais, pasiekimais sporte bei kitose veiklose. Tačiau turbūt nėra namų be dūmų. „Šiaurės rytų“ redakciją pasiekė mokinių tėvų nusiskundimai dėl pedagogų elgesio.

Vieno mokinio motina neslėpė apmaudo pasakodama apie vieną įvykį mokykloje. Anot jos, kūno kultūros pamokos metu vaikas pasitempė kojos raiščius. Tačiau patyręs traumą mokinys privalėjo sportuoti – taip neva liepęs mokytojas. Po to teko kreiptis į medikus, kurie nustatė kojos raiščių patempimą ir kuriam laikui uždraudė vaikui sportuoti.

Papilio pagrindinės mokyklos direktorius Eugenijus Januševičius sakė apie minėtą įvykį žinąs.

Tai nutikę prieš rudens atostogas. Dėl mokinio traumos pamokos metu buvo sudaryta nelaimingo įvykio tyrimo komisija. Ji gavo pažymą iš poliklinikos apie vaiko sveikatos būklę, išklausė pedagogo ir pamokoje dalyvavusių vaikų aiškinimus. Anot direktoriaus, vaikai nepatvirtino, kad mokytojas būtų vertęs sportuoti traumą patyrusį jų bendraklasį. Mokytojas to irgi pasakė nepamenąs.

Direktorius pastebėjo, kad tą pačią dieną, kai buvo patirta trauma, po pamokų tas pats mokinys bėgiojo, net dalyvavo renginyje „Bėgimas Kazio Binkio takais“. Jame mokinių dalyvavimas būtinas nebuvo, o dalyviai galėję ir bėgti, ir eiti.

Komisijos išvados bus pateiktos Biržų savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriui. Jeigu išvados specialistų nepatenkins, gali tekti tyrimą pakartoti.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Rimantas Jocius apie įvykį Papilio mokykloje sakė nežinąs ir siūlė kreiptis į skyriaus vyr. specialistę Gintutę Žagarienę. Anot jos, praėjusį ketvirtadienį komisijos išvadų savivaldybės skyrius dar neturėjo.

Šaršalas dėl uniformų

Dalis papiliečių nepatenkinti ir dėl mokyklinių uniformų. Nepatogūs drabužiai, aukštos jų kainos ir griežta tvarka dėl uniformų nešiojimo privertė sunerimti tėvus. Jų nuomone, uniformos pasiūtos iš nekokybiškų audinių, yra nepatogios ir jų nešioti mokiniai nenori. Kai mokykloje jie pasirodo be uniformų, kai kurie pedagogai juos neva vadina netikėliais ir kitais žodžiais, žeminančiais vaikų orumą.

„Ar galima taip elgtis?“ – klausė viena papilietė, kuriai įtarimų kelia ir sprendimas mokykloje įvesti uniformas. Anot jos, tėvų buvo klausiama dėl uniformų ir, moters duomenimis, daug tėvų tam nepritarę.

Mokinių tėvai, pirkę mokyklinės uniformos švarkelį, už jį turėjo pakloti 50 eurų, už megztinį – netoli trisdešimties. Kaina nemenka, o kokybė, anot kai kurių tėvų, abejotina. Nepatogaus drabužio vaikai nemėgstantys ir jo vilkėti nenorintys.

Mokyklos direktorius E. Januševičius išsamiai papasakojo visą uniformų įsigijimo istoriją.

Anot jo, šį procesą inicijavo aktyvūs mokinių tėvai. Pavasarį buvo surengta mokinių tėvų apklausa, kurios metu paaiškėjo, kad uniformoms pritaria du trečdaliai apklaustųjų. Vienas trečdalis tam nepritarė, bet nugalėjo dauguma. Patys tėvai rinko uniformos spalvas, modelius, audinius, susirado tiekėją – UAB „Manovita“.

Įmonės atstovai lankėsi mokykloje ir buvo galutinai susitarta. Šių mokslo metų pradžioje Papilio mokyklos mokiniai pasipuošė uniformomis.

Ar uniformas galėjo įpirkti ir materialinių sunkumų patiriančios, daugiavaikės šeimos? Direktoriaus teigimu, buvo nuspręsta, kad nepasiturintys galėtų vilkėti drabužiu, panašiu į uniformas. Bet, direktoriaus pastebėjimu, net mažiau pasiturinčios šeimos pirko ne pigiau kainavusius megztinius, o brangesnius švarkus.

Kalbas dėl galimo mokinių, nevilkinčių uniformų, įžeidinėjimo mokyklos vadovas atmeta. „Tik mes primename, kad mokyklos taisyklėse numatyta uniformas rengtis kiekvieną dieną“, - sako direktorius. O taisyklių, anot jo, privalu laikytis.

Januševičius minėjo dvi mergaites, kurios atsisakė dėvėti uniformą, nes joms labiau patiktų juodos spalvos švarkai.

Nors mokyklos taisyklių laikytis būtina, bet įrankių priversti rengtis uniformas pedagogai sako neturintys. „Jeigu nebepatinka uniformos, tėvai gali sprendimą atšaukti“, – svarstė mokyklos vadovas. Bet jam atrodo, kad uniformos drausmina mokinius, mažina socialinę atskirtį ir atrodo estetiškai.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistai šioje situacijoje mato tik vieną kelią – mokyklos bendruomenės tarimąsi. Mokykla – ne kareivinės, kuriose griežtas muštras, bet taisyklių laikytis reikia.

„Reikėtų tartis ir priimti bendrą sprendimą“, – sako skyriaus vedėjas R. Jocius.

Rasa Penelienė

Biržų krašto laikraštis Šiaurės rytai

Rekomenduojami video