Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Miškų kirtėjai niokoja kelius ir drenažus

Kėdainių rajone kertami miškai, o nukirsti medžiai sunkiasvore technika išgabenami iš miško. Deja, ne visos įmonės elgiasi atsakingai, mat fiksuojama ir grubių pažeidimų, kuomet miško pjovėjų technika naikina drenažo griovius, sunkioji technika niokoja sutvarkytus žvyrkelius. Paskutinis toks atvejis fiksuotas Pelėdnagių seniūnijoje.

Savavališkas tiltas

Pelėdnagių seniūnijoje esančiuose miškuose privačių miškų savininkai šiemet kerta nemažai medžių. Zuja samdyta technika, pluša darbininkai. Tačiau darbininkų elgesys, švelniai tariant, šokiravo Pelėdnagių seniūną Edviną Pagirską bei rajono savivaldybės Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vedėją Algimantą Žviką, kurie patys važiavo aiškintis situacijos, kuomet miško kirtėjai galimai sugadino melioracijos griovį, suniokojo kelią, pasistatė savavališką tiltą.

Nė motais

„Suprantu, kad darbai turi vykti. Bet jie turi vykti pagal reikalavimus, suderinus su visomis atsakingomis institucijomis raštiškai. Reikia kalbėtis, bendrauti. O dabar lyg niekur nieko vienos įmonės darbininkai pasistato savavališką tiltą per melioracijos griovį, ten važiuoja ir sunkioji technika. Negana to, prikrauti dideli sunkvežimiai gadina ir naujai sutvarkytus seniūnijos žvyrkelius. Taip daryti tikrai negalima, todėl susisiekiau su Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriumi ir važiuosime aiškintis susidariusios situacijos“, – dėstė Pelėdnagių seniūnas E. Pagirskas.

Kalbėtis nelinkę

Aplankyti privatūs miško kirtėjai kalbėtis nebuvo linkę. Jie aiškino, kad su Pelėdnagių seniūnu bandė aiškintis telefonu. Patys miško kirtėjai iš pradžių nieko bloga darantys neįžvelgė, tačiau vėliau pripažino ir patikino, kad greitai viską sutvarkys. Laikinojo tilto jiems esą reikėjo, kad būtų lengviau privažiuoti rąstus traukiančiam traktoriui. Vyriškiai dievagojosi, jog nežinojo, kad tokiam statiniui reikalingas leidimas.

Statys ženklus

Pelėdnagių seniūno tokie darbininkų įtikinėjimai neįtikino. Seniūnas šią bėdą ims spręsti iš esmės. Neatmetama, kad tokiems niokotojams bus skiriamos ir baudos. E. Pagirskas paaiškino, kad kitąmet į šias vietas bus patekti sunkiau, kadangi seniūnija planuoja pastatyti kelio ženklus, kuriuose nurodys, jog sunkiasvorio transporto eismas čia draudžiamas.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video