Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ligoninės vadovą vėl rinksis meras

Kėdainių rajono savivaldybė jau paskelbė konkursą į Kėdainių ligoninės vadovo vietą. Dokumentų laukiama iki birželio 14-osios. Tiesa, oficialiame darbo skelbime nėra nurodytas vadovo atlyginimas – nei pareiginės algos koeficientas, nei visas atlyginimas neatskaičius mokesčių, nors nuo 2019 įsigaliojus Darbo kodekso pakeitimams, visuose darbo skelbimuose atlyginimą nurodyti yra privaloma.

Tiesa, šiuo atveju atlyginimas veikiausiai nenurodytas dėl to, kad visų šalies ligoninių vadovų atlyginimas apskaičiuojamas pagal formulę, kurios dedamosios yra ir vidutinis atlyginimas šalyje, ir įstaigos vieno etato gydytojų ir slaugytojų vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio svertinis vidurkis, o priedai priklauso nuo direktoriaus darbo rezultatų – kiek pacientų buvo ligoninėje, kiek paslaugų suteikta ir pan.

Būsimasis ligoninės vadovas turi turėti ne mažiau kaip 4 metų vadovaujamo darbo patirtį ir aukštojo mokslo kvalifikaciją, įgytą baigus universitetines sveikatos mokslų, socialinių mokslų, teisės arba verslo ir viešosios vadybos studijų krypčių grupės studijas ir įgijus magistro kvalifikacinį laipsnį arba jai lygiavertę aukštojo mokslo kvalifikaciją.

Primename, kad Sveikatos apsaugos ministerija priėmė ligoninių vadovų konkurso pakeitimus, pagal kuriuos yra praplečiamas kandidatuojančiųjų skaičius.

Ligi šiolei ligoninėms vadovauti galėjo tik mokslus socialinėje arba sveikatos sferoje baigę asmenys.

Po birželio 14 dienos, kai bus gauti visų norinčiųjų vadovauti ligoninei prašymai, vyks pirmasis konkurso etapas. Iš visų kandidatų komisija atrinks du, surinkusius daugiausiai, bet ne mažiau kaip 6 balus.

Antrasis etapas – komisijos atrinktų pretendentų pokalbis su Kėdainių rajono savivaldybės meru.

Sveikatos apsaugos ministerija tiesiogiai dalyvauja tik universitetinių ligoninių, kurių dalininkė yra ji pati, vadovų konkursuose. Tokiu atveju kandidatų laukia antrojo etapo pokalbis su SAM ministru Arūnu Dulkiu.

Kadangi Kėdainių ligoninė yra rajoninė, jai vadovą rinks ne ministerija, o Kėdainių rajono meras V. Tamulis.

Rekomenduojami video