Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lietuvoje lankosi Vokietijos kanclerė A. Merkel

Į Lietuvą su darbiniu vizitu penktadienį atvyksta Vokietijos kanclerė Angela Merkel. Ji susitiks su prezidente Dalia Grybauskaite ir Latvijos bei Estijos ministrais pirmininkais. Popiet kanclerė Rukloje lankys ten dislokuotus Vokietijos karius, vadovaujančius NATO batalionui. Tai jau trečiasis A. Merkel apsilankymas Lietuvoje.

Kaip teigia apžvalgininkai, su Lietuva gerus ryšius palaikančios Vokietijos vadovė savo pačios šalyje patiria nemenką spaudimą – daugiausiai dėl imigracijos politikos, suteikusios pagreitį kraštutinių dešiniųjų judėjimams ir smukdžiusiems jos pačios reitingus. Visgi populistinėms jėgoms sudrebinus Europos Sąjungos vienybę ir stabilumą, Lietuva, anot stebėtojų, proeuropietiškos pozicijos besilaikančioms Bendrijos narėms, o tuo pačiu – ir Vokietijai – lieka ištikima.

Abi šalys glaudžiai bendradarbiauja gynybos ir ekonomikos srityje: anot prezidentūros, Vokietija yra viena pagrindinių Lietuvos ginkluotės įsigijimo partnerių, taip pat yra ir trečia didžiausia užsienio investuotoja.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad Vokietija yra, ko gero, svarbiausia Lietuvos partnerė. Šalies vadovės teigimu, per susitikimą su kanclere ketinama aptarti bendradarbiavimą gynybos, ekonomikos srityse, taip pat svarbiausius Europos Sąjungos darbotvarkės klausimus.

„Vokietija išlieka mums turbūt svarbiausia pasauline partnere. Daugelį geopolitinių sprendimų, svarbių tiek Europai, tiek Lietuvai mes sprendžiame kartu“, – LRT RADIJUI sakė D. Grybauskaitė.

Tiesa, kai kuriais klausimais šalių pozicijos ir išsiskiria, kaip antai dėl „Nord Stream2“ dujotiekio projekto, kurio tiesimui Baltijos jūros dugnu Vokietijos valdžia leidimus išdavė šį pavasarį. Baltijos šalys, taip pat Lenkija projektą vadina politiniu ir didinančiu Europos Sąjungos energetinę priklausomybę nuo Rusijos.

Rekomenduojami video