Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lapų grėbimui – didelės pajėgos

Kėdainiai – itin žalias miestas vidurio Lietuvoje. Daugybė viešose miesto vietose augančių tiek didelių, tiek mažesnių medžių šiuo metu ėmė labai gausiai mesti lapus. Tai reiškia, kad miesto tvarkdariams prasidėjo pats darbymetis.

Nuklojo žolynus

Pagrindinėje J. Basanavičiaus gatvėje lapų išties gausu – jie nuklojo visus žaliuosius plotus. Kėdainių miesto seniūnija kaipmat sureagavo į tai ir lapų grėbimui bei rinkimui pasiuntė itin dideles pajėgas darbininkų. Lapus renka tiek miesto švarinimo įmonė, tiek miesto seniūnijos ar visuomeniniais pagrindais dirbantys darbuotojai. Mieste jau daugelyje vietų galime išvysti ir pilnutėlius lapų didmaišius, kuriuos surinks seniūnijos technika.

Tik pradžia

„Iš tiesų prasidėjo pats rudens darbymetis. Dabar toks metas, kai lapų grėbimas ir rinkimas yra pagrindinis darbas. Lapų rinkimui jau siunčiame ir techniką, ne tik žmones. Norime mūsų žaliuosius plotus ir palikti žalius, neleisti, kad ten stūksotų krūvos lapų, tad grėbiame juos kasdien. Lapai grėbiami ir kraunami į tam tikrose vietose pastatytus didmaišius. Vėliau tie didmaišiai bus išvežti į atliekų surinkimo aikštelę“, – kalbėjo Kėdainių miesto seniūnas Valentinas Tamulis.

Privalo pasirūpinti

Daugiabučių namų bendrijos aplink savo namą esančias teritorijas turėtų sugrėbti pačios. Individualių valdų savininkai turėtų sugrėbti lapus ir sukrauti juos į specialius kompostavimo konteinerius. Didelį kiekį atliekų gyventojai patys gali pristatyti į Zabieliškio sąvartyną. Tai jiems nieko nekainuoja. Mokėti tektų tik įmonėms.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

www.rinkosaikste.lt

Rekomenduojami video