Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kur driekiasi valdininkų ir politikų komandiruočių maršrutai?

Kelionės už mokesčių mokėtojų ar dosnių rėmėjų pinigus – tokios privilegijos masina ne vieną valdininką. Tiesa, apie kai kurių, oficialiai komandiruotėmis ar protokoliniais susitikimais pavadintų išvykų realia nauda galima abejoti. Neretai tai būna tik poilsinio – pažintinio pobūdžio kelionės su tam tikrais, protokoliniais „intarpais“. Panašu, jog tokio pobūdžio išvykos nesvetimos ir Kėdainių savivaldybės vadovams bei politikams, kurių kelionių maršrutai vis dažniau driekiasi į svetingumu, šiltu klimatu, vaizdinga gamta ir svetingais gyventojais garsėjančią Gruziją.

Dalinosi „gerąja patirtimi“

Kur ir ko už mokesčių mokėtojų pinigus keliauja Kėdainių savivaldybės valdininkai ir politikai? Ar visada šios tarnybinėmis komandiruotėmis pavadintos išvykos – duodančios realios, praktinės naudos, pavyzdžiui pritraukiančios tiesiogines užsienio investicijas ar turistų srautus?

„Rinkos aikštei“ pasidomėjus, kur šiais metais keliavo rajono savivaldybės klerkai ir politikai, iš mažų detalių ima formuotis įdomi dėlionė. Už mokesčių mokėtojų pinigus buvo vykstama į Lenkiją dalyvauti žvejų varžybose, lankytasi paskutiniu Europos diktatoriumi vadinamo Aliaksandro Lukašenkos valdomoje Baltarusijoje, kur vyko valstybinė šventė.

„Vizitas buvo skirtas stiprinti bendradarbiavimo ryšius, dalintis gerąja patirtimi ir aptarti aktualius politinius, socialinius ir kultūrinius klausimus“, – trafaretine, biurokratų pamėgta kalba savivaldybės tinklapyje aprašomas administracijos direktoriaus Ovidijaus Kačiulio ir  Bendrojo skyriaus vedėjo Egidijus Grigaičio apsilankymas Volkovysko mieste, Baltarusijoje.

Perdavė linkėjimus ir susipažino su medikais

Dar viena šventė, kurią savo apsilankymu pagerbė Kėdainių savivaldybės atstovai, liepos 5-9 dienomis vyko Lenkijoje, Lobezo. Kartu su oficialia savivaldybės delegacija ten keliavo tarybos narė Jūratė Judickienė bei savivaldybės gydytoja Ramunė Kabošienė.

Tarsi norint suteikti „Lobezo miesto dienų 2018“ renginiams solidumo, savivaldybės pranešime užsimenama, kad juose dalyvavo ne tik Kėdainių, bet ir Švedijos ir Rusijos delegacijos. Taip pat primenama, kad su Lobezo miestu Kėdainiai bendradarbiauja jau 15 metų, o birželio pabaigoje – pasirašyta atnaujinta bendradarbiavimo sutartis.

Ką iš tiesų nuveikė Kėdainių politikės bei valdininkės tandemas, viešėdamas nedideliame apie 10 tūkst. gyventojų turinčiame Lenkijos valsčiaus centre? Rajono savivaldybės tinklapyje paskelbtoje publikacijoje minima, kad jos „perdavė mero Sauliaus Grinkevičiaus sveikinimus Lobezo miesto merui Piotrui Cviklai“.

„Vizito metu buvo apsilankyta Lobezo miesto poliklinikoje, kur delegacija susipažino su įstaigos darbuotojais. Buvo aptarti aktualūs sveikatos klausimai. Susipažinta su Lobezo miestu ir jo apylinkėmis“, – aprašomi keliautojų nuveikti darbai nedideliame Lenkijos mieste.

Atsiskaityti – nėra privalu ?

Ką reiškia kelionių metu vykęs „dalinimasis gerąja patirtimi“, „aktualių klausimų aptarimas“ ar linkėjimų perdavimas? Kokią naudą tai suteikia Kėdainių rajonui nei kokia pridėtinė vertė sukuriama mokesčių mokėtojų pinigais finansuojamose išvykose?

Atsakymo į šiuos klausimus galima ieškoti nebent oficialiai skelbiamuose, tačiau itin abstrakčiai surašytuose savivaldybės pranešimuose.

Nors ne viena šalies savivaldybė oficialiai skelbia informaciją apie mokesčių mokėtojų pinigais finansuojamas valdininkų ir politikų keliones, publikuojamos ir išsamios ataskaitos – tai Kėdainių rajone nėra daroma.

Pasidomėjus, ar į užsienio šalis už rajono biudžeto pinigus vykę valdininkai bei politikai iš viso turi kam nors atsiskaityti, paaiškėjo stulbinanti aplinkybė.

Pasak rajono mero patarėjo Astijaus Krauleidžio, ataskaitų iš keliauninkų niekas nereikalauja, tad jas pateikti nėra privalu.

Kas galėtų paneigti, jog esama situacija ypač naudinga norintiems už mokesčių mokėtojų pinigus nuvykti į kokią nors svetingą šalį, pasidžiaugti vaišingų šeimininkų priėmimu ir tiesiog smagiai paturistauti? Juk vėliau, bus galima publikuoti žinutę apie dalinasi patirtimi, aktualių klausimų aptarimą bei tarpusavio santykių plėtojimą…

Internete galima rasti nuotraukų, kuriose užfiksuoti Lenkijoje vykusių žvejų varžybų vaizdai. Jose galima išvysti ir Kėdainių rajono savivaldybės Turizmo ir sporto skyriaus vedėją Gediminą Misių. Valdininko išvyka buvo traktuojama ne kaip pramoga, o kaip komandiruotė.

Internete galima rasti nuotraukų, kuriose užfiksuoti Lenkijoje vykusių žvejų varžybų vaizdai. Jose galima išvysti ir Kėdainių rajono savivaldybės Turizmo ir sporto skyriaus vedėją Gediminą Misių. Valdininko išvyka buvo traktuojama ne kaip pramoga, o kaip komandiruotė.

Komandiruotė į žvejų varžybas

Savivaldybės tinklapyje pateikiama toli gražu ne visa informacija apie valdininkų keliones. Ką jau kalbėti apie išsamias išvykų metu nuveiktų darbų ataskaitas, kurias pateikti nėra privalu.

„Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Sporto ir turizmo skyriaus vedėjas Gediminas Misius su oficialia rajono atstovų delegacija vyko į Lenkiją 2018 m. birželio 7–11 dienomis, kur dalyvavo „Europa Treff“ varžybose Zielona Gora mieste. Dienpinigiai – 171 eurai“, – paprašius pateikti informaciją apie biudžeto lėšomis finansuotas keliones atsakė rajono savivaldybės atstovai.

Regis ši lakoniška informacija nieko neišsiskiria iš daugelio kitų, jau vykusių kelionių aprašymų. Tačiau pasidomėjus, kokios sporto šakos varžybos birželio pradžioje vyko Zielona Gora mieste, paaiškėja, jog šiame Lenkijos mieste varžėsi žvejai.

Deja, platesnės informacijos apie šią G. Misiaus ir oficialios delegacijos išvyką į žvejojimo varžybas ir jų metu nuveiktus darbus nei savivaldybės tinklapyje, nei kituose lietuviškuose interneto resursuose rasti nepavyko. Tik po ilgo naršymo pavyko surasti pačių lenkų darytas iliustracijas, kuriose įamžinti žvejų varžybų nugalėtojų apdovanojimai, vienoje nuotraukų su taure pozuoja ir  pats Sporto ir turizmo skyriaus vedėjas.

Kelionių kryptis – saulėtoji Gruzija

Kokiomis kryptimis labiausiai mėgsta keliauti Kėdainių politikai ir valdininkai? Kiek kainuoja šios išvykos rajono biudžetui? Peržvelgus rajono savivaldybės pateiktą informaciją apie šių metų išvykas, galima išskirti šias šalis – Sakartvelu dabar jau oficialiai vadinamą Gruziją, Lenkiją, Suomiją, Baltarusiją, Estiją.

Iš šių šalių bene labiausia išsiskiria Gruzija, o tiksliau Telavio regionas, su kurio savivaldybe Kėdainiai yra pasirašę bendradarbiavimo sutartį.

Panašu, jog vynu, įspūdinga gamta ir svetingais gyventojais garsėjanti Gruzija padarė tokį įspūdį Kėdainių rajono vadovams, kad į tolimą šią šalį vykstama kur kas dažniau, nei pas artimiausius kaimynus. Vien šiais metais rajono politikai bei valdininkai į Gruziją vyko net penkis kartus, netrukus ten turėtų iškeliauti iš Vietos veiklos grupės delegacija su bendruomenių lyderiais. Šią išvyką taip pat ketinama dalinai finansuoti mokesčių mokėtojų lėšomis.

Kur 2018 keliavo rajono valdžios atstovai, kiek tai kainavo ?

Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius su oficialia Kauno regiono savivaldybių merų pavaduotojų delegacija  2018 m. gegužės 6–11 d. lankėsi Gruzijoje. Buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Telavio miesto savivaldybe. VšĮ Kauno regiono plėtros agentūros (dalininkai yra Kauno apskrities savivaldybės) organizuotas tarptautinis regioninio bendradarbiavimo vizitas, skirtas kontaktų užmezgimui, galimų bendradarbiavimo sričių ir projektinių idėjų identifikavimui. Dienpinigiai – 192,50 Eur.

Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius su oficialia savivaldybių atstovų delegacija vyko į Suvalkus (Lenkiją) 2018 m. birželio 7–8 dienomis dalyvauti Lietuvos ir Lenkijos savivaldybių kongrese. Susitikta su Česlovo Milošo muziejaus atstovais Krasnogrūdoje ir aptarti bendradarbiavimo klausimai. Kongreso tikslas – aptarti esamą Lietuvos ir Lenkijos savivaldybių bendradarbiavimo procesą, įvardinti problemas ir bendromis jėgomis ieškoti jų sprendimo būdų. Dienpinigiai – 57 Eur; apgyvendinimo išlaidos 45 Eur.

Kėdainių rajono valdininkai ypač pamėgo keliones į tolimąją Gruziją. Įstabia gamta, svetingais žmonėmis ir jų gaminamais egzotiško skonio valgiais bei gėrimais garsėjanti šalis kėdainiečius domina jau senokai. Su Telavio miestu Kėdainių rajono savivaldybė yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį.

Kėdainių rajono valdininkai ypač pamėgo keliones į tolimąją Gruziją. Įstabia gamta, svetingais žmonėmis ir jų gaminamais egzotiško skonio valgiais bei gėrimais garsėjanti šalis kėdainiečius domina jau senokai. Su Telavio miestu Kėdainių rajono savivaldybė yra pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis su oficialia rajono savivaldybės atstovų delegacija vyko į Gruziją, Kachetijos regioną, Telavyje 2018 m. birželio 13–20 dienomis dalyvauti Gruzijos kultūros asociacijos „Kachetija“ organizuojamame tarptautinio regiono bendradarbiavimo vizite. Vizitas – skirtas dalyvauti edukacinėje, pažintinėje, kultūrinėje programoje „Tautos kultūros paveldo atkūrimas ir puoselėjimas“.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis su oficialia rajono savivaldybės atstovų delegacija vyko į Volkovysko miestą (Baltarusiją) dalyvauti Volkovysko miesto ir Baltarusijos Respublikos nepriklausomybės dienai paminėti skirtuose šventiniuose renginiuose 2018 m. liepos 2–4 dienomis.

Kėdainių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Olga Urbonienė su oficialia Kauno regiono savivaldybių merų pavaduotojų delegacija  2018 m. balandžio 28–29 ir gegužės 1–5 d. lankėsi Izraelyje. VšĮ Kauno regiono plėtros agentūros organizuotas tarptautinis regioninio bendradarbiavimo vizitas. Dienpinigiai – 352,50 Eur.

Kėdainių rajono savivaldybės mero pavaduotoja Olga Urbonienė su oficialia rajono savivaldybės atstovų delegacija 2018 m. birželio 20–26 d. dalyvavo Lobezo miesto (Lenkija) jubiliejaus iškilmėse. Dienpinigiai – 247 Eur, kelionės išlaidos – 119,05 Eur.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vedėjas Egidijus Grigaitis su oficialia rajono savivaldybės atstovų delegacija vyko į Volkovysko miestą (Baltarusiją) dalyvauti Volkovysko miesto ir Baltarusijos Respublikos nepriklausomybės dienai paminėti skirtuose šventiniuose renginiuose 2018 m. liepos 2–4 dienomis.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Sporto ir turizmo skyriaus vyr. specialistė Emilija Zmejauskaitė dalyvavo tarptautinėje turizmo parodoje „Balttour 2017“ 2018 m. vasario 2–4 dienomis Rygoje. Dienpinigiai – 110 eurų, apgyvendinimas – 63 eurai.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus  vyr. specialistė Danguolė Paulauskė dalyvavo darnaus judėjimo konferencijoje 2018 m. kovo 14–16 dienomis Suomijoje. Dienpinigiai – 132,50. Apgyvendinimo išlaidos – 324 eurai. Bilietai – 291,59 eurai. Suomija. Dalį išlaidų, t. y. 607,6 eurų, finansavo organizacija „Baltic Sea Region Workshop“.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Statybos ir turto skyriaus vyr. specialistas Audrius Zubavičius dalyvavo darnaus judėjimo konferencijoje 2018 m. kovo 14–16 dienomis Suomijoje. Dienpinigiai – 132,50. Apgyvendinimo išlaidos – 324 eurai. Bilietai – 291,59 eurai. Dalį išlaidų, t. y. 607,6  eurų, finansavo organizacija „Baltic Sea Region Workshop“.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos vyr. specialistė (savivaldybės gydytoja) Ramunė Kabošienė vyko į Lenkiją 2018 m. balandžio 14–20 dienomis dalyvauti UAB TZMO Lietuva organizuojamoje praktinėje konferencijoje „Slaugos ir socialinės paslaugos. Aktualijos ir galimybės“ Torunėje (Lenkija). Dienpinigiai – 133 eurai.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus vyr. specialistė Rasa Petrėtienė vyko į Kohtla Jervė (Estiją) 2018  m. balandžio 17–20 dienomis, kur dalyvavo konferencijoje „Mokytojo vaidmuo modernioje visuomenėje“. Dienpinigiai – 154 eurai.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Sporto ir turizmo skyriaus vedėjas Gediminas Misius su oficialia rajono atstovų delegacija vyko į Lenkiją 2018 m. birželio 7–11 dienomis, kur dalyvavo „Europa Treff“ varžybose Zielona Gora mieste. Dienpinigiai – 171 eurai.

Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narys Tomas Žalpys su oficialia rajono savivaldybės atstovų delegacija 2018 m. gegužės  23–28 dienomis dalyvavo Telavio miesto šventėje, skirtoje paminėti Gruzijos 100-to metų Nepriklausomybės jubiliejų, Telavio mieste, Gruzijoje. Bilietai – 490,93 eurai. Dienpinigiai – 192,50 eurų. Kelionės išlaidos – 317,88 eurai.

Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narys Juozas Baniota su oficialia rajono savivaldybės atstovų delegacija 2018 m. gegužės  23–28 dienomis dalyvavo Telavio miesto šventėje, skirtoje paminėti Gruzijos 100-to metų Nepriklausomybės jubiliejų, Telavio mieste, Gruzijoje. Bilietai – 490,93 eurai. Dienpinigiai – 192,50 eurų. Kelionės išlaidos – 317,88 eurai.

Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narys Jūratė Judickienė su oficialia rajono savivaldybės atstovų delegacija 2018 m. gegužės  23–28 dienomis dalyvavo Telavio miesto šventėje, skirtoje paminėti Gruzijos 100-to metų Nepriklausomybės jubiliejų, Telavio mieste, Gruzijoje. Bilietai – 490,93 eurai. Dienpinigiai – 192,50 eurų. Kelionės išlaidos – 317,88 eurai.

Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narys Tomas Žalpys su oficialia rajono savivaldybės atstovų delegacija 2018 m. birželio 20–26 dienomis dalyvavo Lobezo miesto jubiliejaus iškilmėse, Lenkijoje. Dienpinigiai – 247 eurai.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos vyr. specialistė (savivaldybės gydytoja) Ramunė Kabošienė su oficialia rajono savivaldybės atstovų delegacija 2018 m. liepos 5–9 dienomis dalyvavo „Lobezo miesto dienų 2018“ renginiuose, Lobezo mieste, Lenkijoje. Dienpinigiai – 240 eurai.

Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narė Jūratė Judickienė su oficialia rajono savivaldybės atstovų delegacija 2018 m. liepos 5–9 dienomis dalyvavo „Lobezo miesto dienų 2018“ renginiuose, Lobezo mieste, Lenkijoje. Dienpinigiai – 240 eurai.

 

Kėdainių rajono savivaldybės inf.

Nerijus POVILAITIS

www.rinkosaikste.lt

Rekomenduojami video