Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Keturkojo budeliui nepavyko nusiplauti teistumo dėmės

Liepos 3 dieną Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) paskelbė galutinę ir neskundžiamą nutartį pasieniečių šunį nušovusio Arvydo Komskio byloje. Jo skundas atmestas. A. Komskis anksčiau kateriu yra užmušęs upėje jaunuolį, bet išvengė baudžiamosios atsakomybės dėl neatsargaus gyvybės atėmimo. Baustas jis ir už tai, kad nelegaliai kirto Lietuvos sieną su Rusija.

LAT paliko galioti A. Komskiui nepalankų ankstesnį verdiktą. Kontrabandos ieškoti išmokytą belgų aviganį mirtinu šūviu sutikęs A. Komskis stvėrėsi paskutinio šiaudo – apskundė nepalankų Klaipėdos apygardos teismo verdiktą Aukščiausiajam Teismui, prašydamas jį panaikinti ir nutraukti jam iškeltą baudžiamąją bylą.

Dviejų žemesnių instancijų teismai – Tauragės rajono apylinkės teismas ir Klaipėdos apygardos teismas pripažino 52 metų šilutiškį A. Komskį kaltu byloje dėl žiauraus elgesio su gyvūnu ir svetimo turto sunaikinimo. Be gailesčio šūvį paleidusiam A. Komskiui skirtos piniginės sankcijos, kurių bendras dydis sudaro 13 579 eurus. Nuspręsta ir konfiskuoti jo ginklą. A. Komskiui paskirta 5 498 eurų bauda, o pasieniečių patirta žala netekus tarnybinio keturkojo įvertinta 8 081 euru. Klaipėdos teisėjai konstatavo, jog A. Komskis keturkojį nušovė be svarbios priežasties, o Tauragės teismas pabrėžė, jog jis tyčia demonstravo nepateisinamą savivalę ir negailestingumą.

Šaulys tikino, jog buvo priverstas gintis nuo keturkojo – esą šovė į žemę, bet kulka pataikė į Ramzį. Pasak A. Komskio, gyvūnas galėjo žūti nuo rikošetu atšokusios kulkos. Tuo metu jam atrodė, kad tai net ne šuo, o vilkas. Tačiau šia versija nepatikėjo nei teismai, nei prokuratūra. Pasieniečių tvirtinimu, Rambyno medžiotojų klubo narys A. Komskis tyčia nušovė jų tarnybinį šunį.

2016 metų rugsėjo 27-osios vakarą trejų metų belgų aviganį Ramzį A. Komskis nušovė šalia Bitėnų kaimo (Pagėgių sav.) esančiame miške. Tą dieną pasieniečiai rado cigarečių krovinį ir, surengę pasalą, laukė jo pasiimti atvyksiančių kontrabandininkų. Šie atvažiavo dviem automobiliais. Vieną vyrą pasieniečiai sulaikė, tačiau kitiems trims pavyko pasprukti. Ramzis su pasieniečiais kontrabandininkų pėdsakais sekė apie tris kilometrus, tačiau vienoje vietoje pėdsakus pametė. Šuniui bandant užuosti pėdsakus iš naujo, pasigirdo šūvis.

Pamatęs kritusį augintinį, kinologas išsitraukė pistoletą, bet neiššovė, nes pamatė medžiotoją. A. Komskį ir šunį skyrė maždaug 15 metrų.

A. Komskis, paleidęs mirtiną šūvį į specialiai išmokytą keturkojį Ramzį, smarkiai pagelbėjo kontrabandininkams. Iškėlus bylą A. Komskiui, jis perėjo į puolimą – pareikalavo nutraukti jam iškeltą bylą ir pradėti t

Rekomenduojami video