Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata
Atskirk pelus nuo grūdų
Konkursai
LKBK – mūsų nepriklausomybės šauklys
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Rubrika
Keturi mitai apie regėjimą

Sutrikus regėjimui, išsivysčius sudėtingesnėms akių būklėms, nedvejojant kreipiamasi pagalbos ar gydymo į gydytojus. Jau šimtus metų medicininiai metodai nesikeičia: išrašomi akiniai, siūlomos operacijos ar kitokios medicininės intervencijos. Tačiau yra daug natūralių būdų, kuriais žmonės gali patys sau padėti stiprinti regėjimą, sulėtinti ar visiškai sustabdyti ligų progresavimą, o kartais net ir visam laikui atsikratyti akinių. Tačiau tam trukdo itin gajūs mitai visuomenėje. Lietuvos sveikuolių sąjungos valdybos narė, regėjimo gerinimo stovyklų pradininkė Sigita Labutienė tvirtai įsitikinusi, kad regėjimas gali ne tik blogėti, bet ir gerėti.

Natūralių regėjimo gerinimo būdų mokytojos Sigitos Labutienės teigimu, giliausią įspūdį palieka atvejai tų žmonių, kuriems buvo nustatytos medicinai neįveikiamos diagnozės ir kurie, išmokę pratimų, skiria ypatingą dėmesį savo akims. Pavyzdžiui, dėl glaukomos paveikto akipločio vairuotojo pažymėjimą praradęs vyras jį susigrąžino, ar nuo kūdikystės nervo atrofijos diagnozę turėjusios mergaitės rezultatai apstulbino gydytojus, kai po dviejų su puse metų visos šeimos pastangų dėka ji galėjo perskaityti net septynias lentelės eilutes akimi, kuria pagal diagnozę matyti visainegalėjo.   

„86-erių Juozas iš Tauragės yra viena iš stulbinamai gražių istorijų, kai garbaus amžiaus vyras po pusės metų regėjimo gerinimo pratybų atgavo teisę vairuoti, kurią buvo praradęs dėl glaukomos sunaikintos periferijos. Taip pat, 76 metų Anatolijaus istorija. Jis tik savanoriaudamas stovyklosedarydadamas regėjimo gerinimo pratybas atsikratė +3 dioptrijų akinių ir jau dešimt metų jų nedėvi. Ne viena mažamečių vaikų istorija, kai neuždėję akinukų tėvai po keletos metų šventė pergalę gydytojų patikrose, išgirdę, kad vaikas mato vienetui. Nemažai žvairumo dingimo istorijų, kai vaikai nešiojo žvairumą koreguojančius akinius, o stovykloje jų akys atsistoja į vietą ir nustoja žvairuoti“, – pasakoja S. Labutienė.

Dažniausi stereotipai

Amerikiečių gydytojo oftalmologo V. H. Beitso metodo mokytoja išskiria dažniausius mitus šioje temoje, kuriuos jau paneigė šimtai tūkstančių žmonių pasaulyje po praktikų, natūraliai stiprinančių regėjimą.

  • Regėjimas gerėti negali, gali tik blogėti ir nėra jokios kitos pagalbos kaip tik akiniai, operacijos ir lašiukai.

S. Labutienė pasakoja, jog klaidingai manoma, kad regėjimas gerėti negali, kad tik užsidėjus akinius ar pasidarius operaciją matysime geriau. Daugelisakivaizdžiai realiame gyvenime susiduria su priešinga tendencija: vos tik užsidėjai akinius, nereikia ilgai laukti, kol juos reikės pastiprinti, regėjimo funkcija pamažu silpsta. Tą ypatingai ryškiai galima pastebėti tarp vaikų ir paauglių: kuo jaunesniame amžiuje uždedami trumparegystę koreguojantys akiniai, tuo greičiau problema progresuoja. Tas pats su lęšiukų keitimais kataraktos atveju. Toli ne gražu ne visi džiaugiasi pasiryžę joms: kai kam po pusės metų lęšiukai vėl ima drumstis, kažkam atšoka arba kraujuoti pradeda tinklainė, dar kitiems išsivysto glaukoma. Kai tiek aplinkui daug pasiūlymų įvairiomis intervencijomis dirbtinai ir laikinai pagerinti regėjimą, nekyla mintis, kad yra tam tikros priežastys, dėl kurių regėjimas blogėja. Nes jei yra priežastys, tai jas pašalinus galima problemą išspręsti.

  • Akių ligos - paveldimos. 

Anot amerikeičių gydytojo oftalomologo V.H. Beitso, šalia visų akių ligų dažniausiai pastebima didelė psichinė įtampa, kuri negali būti paveldėta, gali būti tik įgyta, išmokta kaip reakcija į aplink esantį pasaulį ir jame vykstančius reiškinius. Būtent žmogaus požiūris ir būdas, kaip jis priima ir vertina gyvenime kylančius iššūkius sukelia įtampą taip paveikdamas regėjimą. Pašalinus įtampos priežastis, regėjimas turi visas galimybes stiprėti.

  • Trumparegystė - nepagydoma. 

Anot S. Labutienė, tai nėra tiesa. Esą išties, trumparegystė nepagydoma medicininėmis priemonėmis, tačiau natūralūs būdai padeda ne tik sumažinti trumparegystės laipsnį, bet, ypač jauname amžiuje, ji apskritai gali išnykti, jei akiniai vaikui neuždedmi.

  • Vyresniame amžiuje akių ligos yra neišvengiamos. 

Sigita pastebi, jog anksčiau buvo gajus požiūris, kad be akinių skaitymui neapsieis nė vienas žmogus amžiui bėgant, o dabar plinta nauja tendencija, kad vyresniame amžiuje laukia katarakta ir su ja susiję lęšiukų keitimai, kad dėl to nieko negalima padaryti. Tačiau ir tai, anot jos, yra netiesa. Žmogus gali labai daug sau padėti pats išvengti kataraktos, sustabdyti jos vystymąsi ar bent jau sulėtinti procesą. Tokios būsenos kaip glaukoma ar geltonosios dėmės degeneracija taip pat gali būti valdomos natūraliais metodais nepriklausomai nuo amžiaus.

Greito rezultato noras

Kai tiek žmonių susigrąžino regėjimą ir padėjo sau patys, kyla klausimas, kodėl vis dar tiek daug yra natūralių metodų kritikų. Stovyklų organizatorėpastebi, jog dauguma žmonių niekada nėra girdėję apie galimybes taikyti natūralius metodus regėjimui stiprinti, kitiems norisi greitų rezultatų neįdedant jokių pastangų. Tai vienas pavojingesnių reiškinių visuomenės tarpe – visiškai atiduoti atsakomybę už savo sveikatą gydytojams ir nieko pačiam nedaryti.

„Yra žmonių, kurie galvoja, kad pratimais greitai susigrąžins regėjimą, vos pradėję juos daryti nusivilia, nes pratimai neveikia. Jie negali veikti, jei pagrindinės regėjimo blogėjimo priežastys yra nesuvoktos. Mąstymo ir elgsenos šablonus, įpročius sunku keisti. Pratimai yra labai svarbūs, net labai, bet be mokėjimo atsipalaiduoti, be įpročių keitimo jie neveikia. Niekas nemėgsta prievartos, net kūnas. Negali išprievartauti kūno gerai matyti. Ryškus vaizdas pats pasiekia akis, kai tam yra sudarytos sąlygos“, – sako S. Labutienė.

Jos teigimu, regėjimo gerinimas natūraliais būdais yra subtili, nesibaigianti kelionė į savęs pažinimą. Tiems, kuriems akiniai kelia diskomfortą, prie jų negali ir nenori priprasti, tiems, kurie nori patys imtis atsakomybės už savo regėjimą, kelias ir būdai tikrai yra.

Įkvėpė aklumą įveikęs mokytojas

Pačią Sigitą šiuo keliu eiti įkvėpė jos mokytojo aklumą įveikusio Meir Schneider istorija. Jo knygoje „Gyvenimas, grąžinantis regėjimą“ pateikta daug įvairiausių pratimų, galinčių pagelbėti net mediciniškai beviltiškais atvejais. Pati Sigita metodo dėka savą regėjimą sustiprino ir akinių nebedėvi jau 15 metų, nors 18 metų ji nešiojo akinius, kurie vienu metu siekėbeveik -7 dioptrijas. Jokios magijos, anot jos, čia nėra, tai tėra daugiametė išmintis, paremta patikrintais ir patikimais, holistiniais metodais.

Milda Noreikaitė-Bobinienė, www.sveikuoliai.lt

Rekomenduojami video