Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kelių direkcija kitais metais asfaltuos mažiau žvyrkelių

Vyriausybei ir Seimui įšaldant dalį 2020 metų Kelių programos lėšų ir jas skiriant kitoms būtinoms valstybės išlaidoms, Automobilių kelių direkcija sako kitais metais nepaskelbsianti naujų valstybinės reikšmės kelių rangos konkursų. Tai reiškia, kad nebus išasfaltuota apie 230 kilometrų žvyrkelių.

„Atsižvelgus į tai, kad 2020 metams numatoma įšaldyti 138,7 mln. eurų iš Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP), Kelių direkcija yra priversta stabdyti viešųjų pirkimų procedūras už maždaug 40 mln. eurų ir neinicijuoti naujų pirkimų 2020 metams“, – pranešė direkcija.

Direkcijos vadovas Vitalijus Andrejevas BNS patikslino, kad didžioji dalis iš 40 mln. eurų vertės darbų būtų valstybinių kelių žvyrkelių asfaltavimas. Vyriausybė pirmadienį nusprendė padidinti kitąmet užšaldytų Kelių programos lėšų sumą nuo anksčiau planuotų 76,2 mln. iki 138,7 mln. eurų. Iš jų 40,6 mln. eurų tenka Kelių direkcijos administruojamoms lėšoms, o likę 21,9 mln. eurų – vietinės reikšmės keliams, kurių tvarkymą organizuoja savivaldybės.

Po šio Vyriausybės sprendimo Kelių direkcijos kitų metų biudžetas mažėja nuo 347,1 mln. eurų iki 306,5 mln. eurų. Direkcijai skiriamos Europos Sąjungos (ES) investicijų lėšos nesikeičia ir lieka 40 mln. eurų, tačiau jai skiriamos Kelių programos lėšos sumažintos nuo 307,1 mln. iki 266,5 mln. eurų.

Rekomenduojami video