Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kėdainių medžiotojai ruošia ginklus: prasideda vilkų medžioklė

Šį mėnesį Lietuvoje paskelbta vilkų medžioklės sezono pradžia. Vilkų medžioklės sezonui ruošiasi ir Kėdainių krašto medžiotojai. Nors pernai mūsų medžiotojams nepavyko sumedžioti nė vieno pilkio, vyrai rankų nenuleidžia ir šiemet medžioklei ruošiasi labai rimtai. Medžiotojai pastebi, kad vilkų mūsų kraštuose daugėja.

Trumpas laiko tarpas

Nors mūsų kraštuose, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, vilkas priskirtinas saugomoms rūšims, dėl didelės šių žvėrių pridaromos žalos Lietuvai padaryta išimtis – juos leidžiama medžioti. Vilkų medžioklė mūsų šalyje yra ribojama nustačius jos laiką ir leidžiamų sumedžioti žvėrių skaičių. Pagal Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisykles vilkų medžioklės sezonas prasideda spalio 15 dieną ir tęsiasi iki balandžio 1 dienos. Tačiau paprastai vilkų medžioklė baigiasi kur kas anksčiau, mat išnaudojus sumedžiojimo limitą, sezonas užbaigiamas anksčiau. Taip nutiko ir pernai.

Nepavyko sumedžioti

„Praėjusiais metais vilkų limitas buvo 60 vilkų. Tai žinokite, limitas labai greitai ir baigėsi. Kažkur per du mėnesius tą limitą medžiotojai išnaudojo. Kitų Lietuvos kampelių medžiotojams pasisekė ir jie sumedžiojo tą skaičių vilkų. Mūsų rajono medžiotojams vilko nušauti pernai neteko. Bet šiemet medžiotojai, kaip ir kasmet, intensyviai ruošėsi ir tikime, kad metai bus geresni nei pernai“, – vylėsi Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Lionius Stanevičius.

Daugėja žalos

„Pastebime, jog vilkų tikrai labai daugėja. Tikėkimės, kad per šiųmetę medžioklę pasiseks Kėdainių rajono medžiotojams kokį vieną kitą vilką sumedžioti. Iš tiesų pastebime labai padidėjusią vilkų populiaciją. Randame labai daug vilkų pridarytos žalos – papjautų stirnų miškuose. Taip yra todėl, kad kai kuriose teritorijose visiškai neliko šernų. Labai sumažėjo vilkams maisto, tad jie traukia arčiau gyventojų namų. Vilkai darbuojasi jau ne tik miškuose, bet eina ir į žmonių kiemus. Štai Berželės kaime žmonių kieme buvo papjauta avis. Iš tiesų vilkai jau pradeda daryti ženklią žalą tiek gamtai, tiek žmonėms“, – dėstė L. Stanevičius.

Prašo pranešti

„Jei gyventojai pastebėtų, kad šalia jų gyvenamosios vietos pasirodo vilkai, mes prašome jų pranešti. Ar vilkai lankosi, ar daro kokią nors žalą – būtų gerai, kad mes apie tai žinotume. Tuomet mes tikrai imsimės veiksmų, rengsime daugiau medžioklių būtent tose vietose. Mes turime sureguliuoti tą plėšrūnų skaičių, nes tikrai jis yra stipriai išaugęs. Tik labai gaila, kad mūsų vyriausybė nenori pripažinti, jog tas vilkų pagausėjimas yra toks žymus“, – aiškino Medžiotojų ir žvejų draugijos vadovas.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video