Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaGamtaKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Gamta
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kartais čiurškia, kartais šviečia

Niūriu ir apniukusiu metu miestiečių nuotaiką vis dar bando praskaidrinti Agluonos upėje vandens čiurkšles leidžiantys fontanai. Veikia jie kartais abu, kartais po vieną. Vakare sutemus, mirgančiomis šviesomis jau kurį laiką džiugina tik vienas vandens purškikas.

Pasak Biržų miesto seniūno Vyto Jarecko, fontanai, kaip bet koks mechanizmas, kartkartėmis sugenda. Kai kurie gedimai atrodo keistoki ar net paslaptingi. Anot seniūno, dabar nešviečiantis fontanas užgeso jau antrą kartą. Pirmą sykį remontuojant paaiškėjo, jog pažeistas po vandeniu einantis elektros kabelis. Ir sugadintas jis mechaniškai - kažkoks nenaudėlis laidą apkramtė. Kas taip pasielgė, galima tik spėlioti. Kaltės šešėlis pirmiausia krinta bebrams, ūdroms, ondatroms, piranijoms ir kitiems aštriadančiams vandens plotų gyventojams. Ryklius, krokodilus, barakudas ar undines iš įtariamųjų sąrašo nutarta išbraukti.

Pasak V. Jarecko, kabelis buvo suremontuotas ir fontanas vėl sušvito. Deja, neilgai. Spalvos užgeso, nes, seniūno nuomone, vėl pasidarbavo paslaptingasis gelmių graužikas. Žinoma, smagu būtų, kad tai pasirodytų kažkas panašaus į Loch Neso ežero pabaisą- turistų antplūdis būtų garantuotas. Lietuvių tautosaka negarsėja šiurpiais vandens gyviais - ežeruose yra viena kita nuskendusi bažnyčia, varpas, nugarmėjęs visas miestelis, na, gal dar nekalta mergelė kokia.

Būtume pirmeiviai, atradę Širvėnos ežero baidyklę.

Ar dar ilgai šį rudenį fontanai džiugins praeivio akį, nežinia. Seniūnas jau svarsto apie įrenginių traukimą į krantą žiemai, tačiau sakė dar eisiąs dėl tokio sprendimo pasitarti su meru Valdemaru Valkiūnu.

Antanas Vaičeliūnas

Biržų krašto laikraštis Šiaurės rytai

Rekomenduojami video