Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kaimynų nesantaika tęsiasi jau daug metų

Į „Rinkos aikštės“ redakciją kreipėsi Smilgos gatvėje esančio 2-uoju numeriu pažymėto daugiabučio namo gyventoja ir teigė jau kuris laikas niekaip nesulaukianti pagalbos, kuomet bus išspręsta laiptinėje ir rūsyje esanti problema dėl elektros.

„Elektros nėra ne tik rūsyje, bet ir dalyje laiptinės. Problema dėl šviesos buvo ir anksčiau, tačiau paprašiusi buvusios namo bendrijos pirmininkės, kad elektra būtų sutvarkyta, problema kuriam laikui buvo dingusi, o dabar šviesos vėl nėra.

Kalbėjausi su laiptinės valdybos nare, prašiau, kad ji pasikalbėtų su namo pirmininke ir išspręstų šią problemą ar bent mane informuotų, tačiau iki šiol nesulaukiau jokių žinių“, – skundėsi Silvija (vardas ir pavardė redakcijai žinomi – aut. past.).

Nesibaigiantys konfliktai

Susisiekus su minėto namo bendrijos pirmininke Zina Gudžinskiene ji patikino apie šią situaciją žinanti jau seniai.

„Puikiai žinau šią situaciją, tačiau tegaliu pasakyti tiek, kad bėda slypi visai ne tame, o su pačia Silvija. Pas mus buvo atvažiavę specialistai iš savivaldybės, tačiau jokių pažeidimų nenustatė. Žinoma, nepagautas – ne vagis, tačiau manome, kad visus šviesos daviklius sugadina pats moters sūnus. Dėl šios priežasties kuris laikas elektra nebuvo tvarkoma, nes laukiau, kol atvyks specialistai iš savivaldybės ir įvertins situaciją.

Šviesa laiptinėse užsidega su daviklių pagalba pakilus kelis laiptelius, na, o Silvijai reikia, kad užsidegtų nuo pat pirmojo laiptelio. Tokia smulkmena ir sukėlė kivirčą.

Nė vienam namo gyventojui nekyla jokių problemų, nes visus darbus atliekame pagal numatytus reglamentus bei įstatymus, tačiau jai nuolat viskas netinka.

Kalbant apie elektrą rūsyje, turiu pasakyti, kad ten nuolat būna jos sūnus. Jau du kartus ten tvarkėme elektrą, bet kas iš to? Ten visi jungtukai išardyti. Svetimi ten neįeina, tik tos laiptinės gyventojai, tačiau rūsiu naudojasi tik ji ir dar kitas žmogus“, – situaciją komentavo namo pirmininkė Z. Gudžinskienė.

Pirmininkė taip pat pridūrė, jog su moterimi ir pasikalbėti kaip su žmogumi sunkiai pavyksta, nes visuomet yra ignoruojama arba visaip išvadinama.

„Laiptinėje kabiname informacinius lapelius dėl susirinkimų, išlaidų, pajamų ir pan., tačiau toji visada tuos lapelius aprašinėja. Kiek mes jų prikaupę esame... Paskutinį kartą parašėme lapelį prašydami, kad neaprašinėtų jų, tai ji ant to paties lapo parašė: „Žodžio laisvė. Ką noriu tą darau, rašinėjau ir rašinėsiu.“ Konfliktas tarp šios moters ir buvusios namo pirmininkės tęsėsi net 14 metų, dabar jau dvejus metus su manimi. Tai apie ką mes kalbame?“ – aiškino Z. Gudžinskienė.

Piktinasi kaimyno atliekamais remonto darbais

Tiesa, tai ne vienintelė bėda, su kuria pastaruoju metu susidūrė Silvija: „Virš manęs gyvenantys kaimynai darė buto remontą, viso to pasekmė – pas mane koridoriuje nukrito apdaila, vonioje ir tualete pradėjo kristi plytelės, o blogiausia, jog dar ir elektra pradėjo kibirkščiuoti. Namas yra senas, tad pradėjau žygiuoti į savivaldybę. Specialistai pažadėjo patikrinti situaciją. Po dvidešimties dienų gavau atsakymą, jog tai tėra mažareikšmiai pažeidimai.

Po kurio laiko vėl skubėjau į savivaldybės administraciją dėl kibirkščiuojančios elektros. Administracijoje man liepė kreiptis į namo pirmininkę. Sakykite, kuo man gali padėti namo pirmininkė? Gal ji elektrą sutvarkys?“ – piktinosi moteris.

Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vyr. specialistės Žydrės Krivičienės atsakyme dėl skundo teigiama, jog lapkritį Kėdainių rajono savivaldybės administracijoje buvo gauti du gyventojos prašymai dėl virš jos esančiame bute vykdomų remonto darbų. Analogiškas prašymas buvo gautas ir Planavimo ir statybos inspekcijos prie aplinkos ministerijos Kauno teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros departamente spalio mėnesį. Gyventoja skundėsi, kad virš jos buto kaimynas be leidimo atlieka statybos darbus.

„Inspekcijos Kauno departamento specialistai tikrino, kokie statybos darbai yra atliekami ir nustatė, kad bute vykdomi paprasti remonto darbai, todėl tokiems darbams atlikti leidimas neprivalomas. Tokio pobūdžio darbams nereikia rengti nei statinio projekto, nei gauti statybą leidžiančio dokumento. Nepaisant to, remontuojamo buto gyventojas yra pasirengęs buto perplanavimo projektą, kuriame nurodyta, kad laikančios sienos nebus ardomos. Patikrinimo metu specialistai teisės aktų pažeidimų nenustatė“, – teigiama Ž. Krivičienės atsakyme.

Remontuojamo buto gyventojas savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyriui pateikė buto perplanavimo ir remonto, nekeičiant statinio paskirties, leidžiančius dokumentus su patvirtintu projektu ir projektavimo įmonės perplanuoto buto brėžinius. Vadovaujantis Taisyklėmis ir tiriant gyventojos prašymą, Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus specialistė atliko patikrinimą dėl vykdomų remonto darbų šiame bute. Patikrinimo metu pažeidimų nenustatyta.

„Gavus Smilgos g. 2-ojo namo gyventojos prašymus, buvo bendrauta ir su ja pačia, ir su jos kaimynu, kuris savo bute vykdė remonto darbus. Pastarasis geranoriškai buvo pasirengęs padėti moteriai atlikti jos bute smulkius remonto darbus – suklijuoti iškritusias plyteles, užtaisyti plyšius ir pan., tačiau ji to atsisakė“, – teigiama raštiškame Ž. Krivičienės atsakyme.

Vadovaujantis Taisyklėmis, asmenys, planuojantys remonto ir statybos darbus gyvenamosiose vietovėse, Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Teisės ir viešosios tvarkos skyriui privalo ne vėliau kaip prieš 7 kalendorines dienas iki šių darbų pradžios raštu pateikti pranešimą apie vyksiančius remonto ir statybos darbus. Asmenys, pateikę tokį pranešimą, įspėjami, kad informuotų savo kaimynus apie vykdomų remonto darbų trukmę, taikytųsi prie kitų gyventojų, neterštų laiptinių, laikytųsi LR Triukšmo valdymo įstatymo ir kitų teisės aktų reikalavimų. Jei asmenys remontuodami butą planuoja griauti sienas, jie nukreipiami konsultuotis šiuo klausimu pas Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus specialistus, kurie nustato ar reikia statinio projekto, taip pat ar reikia turėti leidimą sienai griauti.

 

Judita GAIŽIUVIENĖ

Rekomenduojami video