Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kai smalsumas pražudo: vaikai per metus sukelia 150 gaisrų

Per metus vaikai žaisdami su ugnimi sukelia apie 150 gaisrų – padegami ūkiniai pastatai, sandėliukai, bet ir prekybos centrai. Prie gaisrų, kuriuose kartais net žūsta patys mažamečiai jų sukėlėjai, priveda ir vaikiškas smalsumas, ir gyvenimiškos patirties stoka, sako Priešgaisrinės priežiūros valdybos Gaisrų prevencijos skyriaus vyriausiasis specialistas Aurimas Gudžiauskas.

„Jie dar sunkiai suvokia žaidimo su ugnimi pasekmes. galbūt nori pabandyti, kaip degtukai užsidega. Neatmeskime, kad galbūt paaugliai nori ir parūkyti, pabando, bijo, kad kas nors užtiks, numeta nuorūką“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ kalba specialistas.

Tiek kaimuose, tiek miestuose, pasak pareigūno, vaikai sukelia panašų skaičių gaisrų, tačiau miestuose gaisrai dažniausiai sukeliami daugiabučiuose, o kaimuose – ūkiniuose pastatuose, kur vaikai galimai slepiasi nuo suaugusiųjų norėdami pažaisti su degtukais.

Kaip sako A. Gudžiauskas, nors visi tėvai vaikus tikriausiai yra įspėję nežaisti su ugnimi, nereikia tikėtis, kad tai pasakius vaikas jau žinos, kaip negalima elgtis.

„Reikėtų vaikams aiškinti taip, kad jie suvoktų, kokios pasekmės gresia. Kad jie žinotų, jog gali nukentėti ir kiti žmonės, jie patys. Yra žuvę ir ne po vieną vaiką“, – sako A. Gudžiauskas.

Rekomenduojami video