Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaSužinok. Augink atsakingaiKultūraPatarimaiSvetur Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sužinok. Augink atsakingai
Sveikata
Svetur
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kad netaptumėte šildymo sezono auka

Kiekvienais metais šildymo sezonas pareikalauja žmonių gyvybių. Neretai to kaltininkas būna netinkamai naudojami elektros šildymo prietaisai. Ugniagesiai gelbėtojai atvėsus orui įspėja gyventojus, kad šie neprišauktų nelaimės.

Pats metas

Neretai aplaidus požiūris suteikia daug skausmo ir praradimų. Prasidėjus šaltesniam sezonui tenka namuose ne tik užsikurti židinius, krosnis, bet ir įsijungti elektrinius šildymo prietaisus. Tad kaip tik šiuo pereinamuoju laikotarpiu pats metas susirūpinti, ar šilumą teikiantys įrenginiai yra tvarkingi ir ar atėjus šalčiams nesukels rūpesčių, neprišauks nelaimės.

Kaip rodo daugelio metų patirtis, prasidėjus vėsiajam sezonui ir spustelėjus šalčiams išauga gaisrų skaičius dėl netvarkingų ir netinkamai eksploatuojamų šildymo įrenginių. Intensyvaus šildymo sezono metu dėl šių priežasčių kyla beveik pusė visų gaisrų, o jų pasekmės būna skaudžios ir netgi tragiškos.

Paprastos taisyklės

Daugelio gaisrų būtų galima išvengti, jei nebūtume abejingi sau ir greta esantiesiems. Pasirūpinkite ne tik savimi, bet ir senyvo amžiaus artimaisiais, kaimynais. Geranoriškai padėdami galėsime išvengti skaudžių nelaimių. Kiekvienais metais Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai  primena gyventojams, atrodo, pačias elementariausias taisykles, kurių laikytis yra būtina mums visiems.

„Šildydamiesi elektriniais prietaisais nepamirškite, kad pavojinga į elektros tinklą iškart įjungti kelis elektros prietaisus. Atminkime, kad elektrinius šildymo prietaisus reikia statyti toliau nuo užuolaidų bei baldų. Jokiu būdu nedžiovinkite drabužių ant elektrinių šildymo prietaisų. Išeidami iš namų elektrinius šildymo prietaisus būtinai išjunkite“, – sako Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Andrius Eidimtas.

Pasiruoškite tinkamai

Kad būtų išvengta žmonių žūčių ir ugniagesiai galėtų laiku atskubėti į pagalbą, užtikrinkite gaisrinių automobilių privažiavimą prie pastatų, vandens telkinių, hidrantų, neužstatykite jų transporto priemonėmis, o atokiose kaimo vietovėse išeikite pasitikti ugniagesių ekipažų. Įsigykite ir gyvenamosiose patalpose įsirenkite autonominius dūmų jutiklius, kurie įspėtų apie gaisro pavojų. O jei jau juos turite, būtinai patikrinkite, ar neišsikrovę jų elementai.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video