Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
K. Navickas liko Žemės ūkio ministru

Seime trečiadienį nenumatyto posėdžio metu atmetus interpeliaciją žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui, pats ministras tikina jautęs valdančiųjų palaikymą bei mano, kad interpeliacija nebuvo būtina.

„Iš tikrųjų, kalbant apie interpeliacijos žanrą, jei esi pozicijoje, tai yra kitų būdų ministrui išeiti, atsistatydinti, būti atleistam. Tam interpeliacijos nereikia“, – trečiadienį Seime žurnalistams sakė K. Navickas.

Ministras teigė jaučiantis valdančiųjų paramą jam, o pati opozicija elgėsi keistai, prašydama interpeliaciją atidėti, nors tas neįmanoma pagal Seimo statutą.

„Palaikymas buvo. Taip pat buvo keistas vakarykštis prašymas paimti pertrauką. Sunkiai prisimenu atvejį, kad labai aiškiai reglamentuotas interpeliacijos procesas būtų su pertrauka“, – teigė jis.

Reaguodamas į vieną pagrindinių nepasitikėjimo juo argumentų, esą jis nepakankamai bendrauja su ūkininkais, ministras teigė, kad ryšį su žemdirbių bendruomenėmis palaiko tiek, kiek gali.

„Iš tikrųjų bendraujame daug, intensyviai, kartą per mėnesį susitinkame vadinamojoje kolegijoje. Bet neformaliuose dalykuose pats lankau ūkius, važiuoju į renginius. To bendravimo turiu tiek, kiek galiu, nes ministras negali taip organizuoti savo darbo, kad būtų tik susitikimai su socialiniais partneriais ir ūkininkais“, – kalbėjo K. Navickas.

ELTA primena, kad Seime trečiadienį sušauktas nenumatytas posėdis, kuriame vien valdančiųjų balsais pritarta žemės ūkio ministro K. Navicko atsakymams į jo interpeliacijos klausimus ir ji buvo atmesta.

Už tai, kad ministro atsakymams būtų pritarta, balsavo visi 64 posėdyje užsiregistravę parlamentarai. Balsavime nedalyvavo visos opozicinės frakcijos.

Pasak opozicijos atstovų, taip valdantieji, netikėtai iš vakaro suplanavę ir paskelbę apie trečiadienį vyksiantį posėdį, gelbėja K. Navicką nuo interpeliacijos.

Jų teigimu, užuot išsprendus šio ministro klausimą laikantis numatytų procedūrų įprastu parlamentiniu būdu, valdantieji pasirinko beatodairišką K. Navicko gelbėjimo planą, todėl dabar žemdirbiams atveriamos galimybės imtis ir kitokių demokratinių veiksmų.

Antradienį vykstant K. Navicko interpeliacijai Seimo posėdžiui pirmininkavęs parlamento vicepirmininkas Jurgis Razma trečiadienio posėdyje teigė, kad opozicijos priekaištai ministrui nebuvo rimti ir teisingi, o pati interpeliacija – organizuota dirbtinai, matant, kad ministru nepatenkinti ir dalis valdančiųjų.

„Pavyzdžiui, ministras buvo užsipultas, neva gavo labai daug pastabų dėl Europos Komisijai pateikto Strateginio plano, kai ministras nesunkiai įrodė, kad pagal gautų pastabų skaičių Lietuva yra viena mažiausiai jų gavusių iš visų Europos šalių“, – sakė J. Razma.

„Matome, kad interpeliacija suorganizuota dirbtinai, galbūt išgirdus, kad tarp valdančiųjų yra vienas kitas, kuris irgi pamurma, yra kažkuo nepatenkintas. O ministras, manau, kad kritiką girdi“, – argumentavo jis.

Interpeliacija K. Navickui organizuota gegužę, ją pasirašius 56 Seimo nariams. Ministras kaltintas vangumu sprendžiant įsisenėjusias žemės ūkio problemas bei ieškant, kaip padėti įtampą dėl sudėtingos situacijos trąšų ir kitose žemės ūkio rinkose išgyvenantiems ūkininkams ir maisto gamintojams.

Rekomenduojami video